Skocz do zawartości

U-1407, Uboottyp XVII, MikroMir+ShelfOddity 1:350


donalyah00

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wieczór!

Zachęcony nową, faszystowską zabawką Ciapka i Zofii z sąsiedniego wątku Szyderczej Gały pomyślałem, że może warto pokazać inny wytwór KM z tego okresu. Wybór padł na bardzo znany i bardzo sławny U-1407 czyli uboota jeszcze bardziej znanego typu XVII napędzanego m.in. wodą utlenioną.

Co jest w pudełku MikroMira? Inbox jest tutaj, dodam jeszcze, że projektant modelu całkiem sympatycznie odwzorował zamieszczone w monografii B+G Vom Original zum Modell rysunki. Wydawnictwo Start przypomniało niedawno temat zamieszczając kilka świetnej jakości fotek rzeczonego okrętu w zeszycie U-Boot im Focus Edition No 12.

Dobra, koniec gawędy – pora na obrazki.

Tak wygląda kadłubek po zmontowaniu. Od siebie dodałem gniazdo wału śrubowego oraz stateczników poziomych(?) - moje ulubione rurki mosiężne.
U1407_11.jpg

U1407_12.jpg

Jako, że lubię rysunki wektorowe porysowałem trochę zainspirowany obrazkami w powyższych publikacjach. Rysunki wektorowe świetnie nadają się do obróbki trawieniem, a zatem:
U1407_16.jpg

(początkowo miałem użyć washa w zagłębieniach otworów przelewowych, ale otwory na dziobie ładnie przeświecały przez kadłub na wylot w oryginale...)

Ogólnie, mosiądz to przyjemny materiał (wloty i wyloty układu chłodzenia instalacji napędowej).
U1407_15.jpg

CDN.
Pozdrawiam, Marek

Edytowane przez donalyah00
ponowne podlinkowanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, oj tak!

 

Że tak powiem: WYJ......NE, raz-dwa-trzy!

No, i moje ulubione spinacze . Brakuje jeszcze detali na drucikach... Mam nadzieję, że w następnym odcinku już będą?

 

Marku, dlaczego nie robisz w "przyzwoitszej" skali, np. 144?

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za sympatycznie przyjęcie nowego wątku. Póki co Pułkownika nie ma potrzeby wzywać, zobaczymy jednak co wydarzy się w kolejnych odcinkach.

Kontynuując oblepianie kadłuba dotarłem do takiego oto etapu:
U1407_17.jpg

Blaszane, zęwnętrzne osłony gumowych zbiorników na wodę utlenioną nakleiłem w miejsca wyryte w burtach przez MikroMira - wymiary się z grubsza zgadzają, wygląda na to, że korzystaliśmy z tego samego zeszytu B+G. W zeszycie UimF wypatrzyłem okrągłe wyloty z żaluzjami, po pooglądaniu dostępnych fotek wydaje mi się, że były po obu burtach.
U1407_18.jpg

Początkowy plan symulacji otworów przelewowych na kadłubie przy pomocy washa spalił na panewce. Rzędy najmniejszych otworów na styku pokładu burt zostaną zasymulowane czarną kalkomanią.
U1407_19.jpg

Przesuwając się w kierunku rufy uznałem, że detale zaproponowane przez producenta modelu są jakieś takie mało ostre. Porysowałem zatem znowu.
Rurowe zakończenia opływek napędów stateczników bardzo mi się spodobały, to jeszcze dwie fotki:
U1407_21.jpg

U1407_22.jpg

Same stateczniki też będą metalowe (druciki, odsłona pierwsza ). Trawione łopaty śruby pochodzą z zestawowej blaszki, powyginałem je za to trochę:U1407_23.jpg

Przechodząc do części nawodnej pobawiłem się też trochę przy kiosku. Zestawowe, fototrawione relingi wydały mi się zbyt masywne i przygotowałem swoje. Drzwi włazów to blacha o grubości 0,05 mm wytrawiona do połowy grubości - jest szansa, że po malowaniu nie będzie to wyglądało pancernie.U1407_20.jpg

Trochę detali na kiosku oraz samym kadłubie jeszcze brakuje ale czekają już na wytrawienie i kolejny odcinek .

CDN.

Pozdrawiam, Marek

Edytowane przez donalyah00
ponowne podlinkowanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
Napisano (edytowane)

Podczas gdy makaron nadal namaka trochę podłubałem przy uboocie.

Dziób otrzymał trawione klapy wyrzutni torped oraz parę innych drobiazgów.
U1407_24.jpg

Podziałałem też przy kiosku - doszło kilka nowych elementów, m.in światła pozycyjne i kapok.
U1407_25.jpg

Jeszcze jedno posiedzenie z drobiazgami (anteny i peryskop) i do surfacera.

Pozdrawiam, Marek

Edytowane przez donalyah00
ponowne podlinkowanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest Mareczku Jakbyś chciał kilku nazistÓFF to moge sie podzielić, mam jeszcze ze 60-ciu Makaron niech sobie dochodzi w swoim tempie, za to mnie sie kończą wymówki, muszę w końcu zrobić te szpule.... będziesz cos trawił w najblizszej przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Jakoś się nie mogę przekonać do figurek na okrętach.

Tak teoretycznie - miałbyś ew. jakiegoś misia w pozie stojącej, np. w czapce i z założonymi rękami? Zastanawiam się czy obok kilbloków nie postawić jednego takiego pacjenta (dla hecy i dla poczucia skali)...

 

Najbliższa kąpiel w kwasie to okolice lipca.

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa..... a misiUFF przejrzę wieczorkiem. Wachtowych to na pewno mam dla Ciebie z lornetkami. Na podłodkach figurki robia dobrze, w końcu sama Udka za dużo do zaprezentowania nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trzymając się linii spokojnego entuzjazmu powiem 

Bardzo ładnie idzie, a dupeczka pierwsza klasa 

Nigdy mnie nie ciągnęło do podwodniaków ale taki warsztat uświadamia potencjał 

 

Edytowane przez laskonogi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.