Teraz jest Śr cze 28 2017, 14:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Arizona 1/200 Trumpeter
PostNapisane: Wt sty 03 2017, 12:54 

Wiem, że "wiszę" jeszcze fotki z Grafa Spee, ale jak obiecałem będą na pewno. Czekam tylko na słoneczny weekend, bo przy tym świetle szkoda zachodu...
No więc tak...Wykonanie ma być z tego co w pudle + oczywiście olinowanie. niestety już na dzień dobry jest problem, z którym nie radzę, dlatego proszę o pomoc...DarkWing malował z puszki farbą AS 8 i wygląda to całkiem fajnie. Ta farba w kraju jest obecnie niedostępna, a najbliższa ewentualna dostawa z tego co mi podano w różnych sklepach to początek marca. Szukałem jakiegoś zamiennika. Najbliższy kolor spray to TS 4 albo TS 48 ( chociaż ten szybciej do Bismarcka, ale z braku laku...). TS 4 ze wszystkich sklepów znalazłem 3 szt. Mało, gdyż trzeba 5-ciu puszek.
Podobnie z TS 48, chociaż to by się mogło uzbierać...
poradźcie proszę jak to rozwiązać? Może da się dobrać jakiś inny spray, dostępny w sklepie? na "warship models " widziałe Arizonę malowana na szaro stąd moja myśl o TS 4 lub TS 48, ale i to rozwiązanie bierze w łeb...
Ratujcie człeka!
P.S. wszystkim ślę życzenia Szczęśliwego Nowego Roku

Tytuł: Re: Arizona 1/200 Trumpeter
PostNapisane: Wt sty 03 2017, 15:15 

A może by ktoś wreszcie zrobił "Arizonę" w wersji z 07.12.1941 będzie na pewno ciekawsza, (zdjęć, plansz , widoków dużo ) problemy z farbą się rozwiążą ( co do malowania wraków zapraszam do dzialu pojazdy wojskowe) o np. taką proszę :benc: :
http://photos.usni.org/content/uss-arizona-bb-39-damage
Pozdrawiam Serdecznie i Dosiego Roku A.

PostNapisane: Wt sty 03 2017, 18:11 

Adams M1A1 napisał(a):
A może by ktoś wreszcie zrobił "Arizonę" w wersji z 07.12.1941 będzie na pewno ciekawsza, (zdjęć, plansz , widoków dużo ) problemy z farbą się rozwiążą ( co do malowania wraków zapraszam do dzialu pojazdy wojskowe) o np. taką proszę :benc: :
http://photos.usni.org/content/uss-arizona-bb-39-damage
Pozdrawiam Serdecznie i Dosiego Roku A.

Teraz podają, że Arizona 07.12.1941 wyglądała tak...
http://www.motionmodels.com/ships/bb/bb39.html
Wcześniej podawano, że wyglądała tak...
taltos1 napisał(a):
Iron Duke napisał(a):
7 grudnia w Pearl Harbour dachy wież były szare.

Trumpek coś porypał z kolorami, bo Arizona pod koniec 1941 była malowana w Dark Gray System,
czyli poza pokładem był to kolor Dark Gray 5-D, a szczyty masztów Light Gray 5-L... :hmmm:
Nie wiem tylko kiedy dachy wież były czerwone :?:

I bądź tu teraz mądry... :hmmm:

PozdroObrazek

Amator 1:700 i 1:72
Albumy

FOREST, DO ROBOTY!!!

PostNapisane: Cz sty 05 2017, 15:15 

Obietnica odnośnieGrafa spełniona,fotki zamieszczone
Trochę dłubania przy Arizonie i wychodzą jakieś zabawki (jeszcze bez podkładu) Gdybym się nie zniechęcił tym, że nie potrafię skompletowac farb w aerozolu, robiłbym dalej... Obecnie wyglada to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: Cz sty 05 2017, 15:22 

Wybacz, ale po zabawie ze swoim Irakiem wszędzie widzę ślady po wypełniaczach :D
Obrazek

Galeria T-62 Iraq
Warsztat Merkava MK1

PostNapisane: Cz sty 05 2017, 16:42 

Nie mam co wybaczać, dobrze, że ktos zwraca uwage, dzięki. Widziałem to, ale doszedłem do wniosku, że nie będzie to widoczne, gdyż jest od spodu. Po zmontowaniu nie da sie tego zauważyć, chyba, że podstawiłoby sie lusterko. Moze to i błąd, ale trudno, teraz już tego nie usunę. Ale dziękuję za trafne spostrzeżenie

PostNapisane: Cz sty 05 2017, 19:06 

Panowie pomocy!!!
Maluję z puszki, tak samo zrobił DarkWing i stosował farbę AS8. Chciałem zrobić podobnie,ale obecnie brak tego koloru (ze wszystkich sklepów mogę uzbierać 3 puszki, trzeba 5 szt). Chciałem zamienić na TS 48 gunship grey-znowu problem z zakupem 5szt. Padło więc na Tamiya Dark Blue TS 55, na nadbudówki i górę burt,dostępny bez problemu..oraz Tamiya British Navy Gray TS81 nagórną część masztów. Jak sądzicie, czy ujdzie to w tłoku? Jeśli nie, podrzućcie proszę inny pomysł, by można coś skompletować jeśli nie w jednym to drugim sklepie. Pytałem w "jak to zrobić..." ale bez odpowiedzi. Chłopy naprawdę nic sie nie da z tym zrobić?

PostNapisane: Cz sty 05 2017, 21:42 

Może po prostu zamówić odpowiedni kolor zza granicy? Pierwszy oferta, która rzuciła mi się w oczy link

Pozdrawiam,
Kamil

-Sd.Kfz.171 Panther D 1:35 Dragon

PostNapisane: Cz sty 05 2017, 23:19 

No tak, ale nie kupuje za gramanicą,niestety

PostNapisane: Pt sty 06 2017, 8:37 

A warto zacząć. Sporo rzeczy niedostępnych na rodzimym rynku występuje. Zamów choćby tam gdzie Ci kolega Kami podpowiedział i po kłopocie:]

Obrazek

PostNapisane: Pt sty 06 2017, 9:23 

Kosztuje więcej niż w kraju, liczenie proste. Nie mam na tyle kasy, by ściagać zza granicy,
. Do tego ewentualne cło. Po drugie mam niezbyt miłe doswiadczenia z takimi zakupami innych towarów. Dlatego proszę o podpowiedź jakie zamienniki tych kolorów mogę kupić u nas. W tym jest właśnie kłopot, że nie potrafię znaleźć właściwych. I tego tyczy moja prosba... Moze jednak ktos podpowie mi cos właściwego?

PostNapisane: Pt sty 06 2017, 10:27 

KUP AEROGRAF I PRZESTAŃ ZAWRACAĆ GŁOWĘ !!!!!!

FOREST, DO ROBOTY!!!

PostNapisane: Pt sty 06 2017, 12:11 

czesiek napisał(a):
Padło więc na Tamiya Dark Blue TS 55, na nadbudówki i górę burt,dostępny bez problemu..oraz Tamiya British Navy Gray TS81 nagórną część masztów.

Hej, TS 55 jest za ciemny, porównaj z AS 8...
https://www.emodels.co.uk/tamiya-as-8-navy-blue-us-navy-100ml-spray-can-86508.html
https://www.emodels.co.uk/tamiya-100ml-ts-55-dark-blue-85055.html
Ewentualnie może AS 4... :hmmm:
https://www.emodels.co.uk/tamiya-as-4-gray-violet-luftwaffe-100ml-spray-can-86504.html
Na górę masztów TS 81 będzie git :super:

PozdroObrazek

Amator 1:700 i 1:72
Albumy

FOREST, DO ROBOTY!!!

PostNapisane: Pt sty 06 2017, 12:52 

czesiek napisał(a):
… nie kupuję za gramanicą, niestety
Tak.
czesiek napisał(a):
Kosztuje więcej niż w kraju, liczenie proste. Nie mam na tyle kasy, by ściagać zza granicy
Często jest taniej niż w kraju. Jeśli liczenie jest proste to często nie masz kasy na kurczowe trzymanie się swoich przyzwyczajeń i ograniczeń, które sam sobie narzucasz.
czesiek napisał(a):
Do tego ewentualne cło.
Cło mi dowalili tylko dwa razy. Kiedy przesyłka szła Fedexem i miała wartość 150 USD, oraz 500USD. W pozostałych przypadkach było bez cła.
czesiek napisał(a):
Po drugie mam niezbyt miłe doswiadczenia z takimi zakupami innych towarów.
Tak samo jak ty się boję „tego wielkiego i niebezpiecznego świata pełenego czychających na nas cwaniaków”. Serio. To nie jest żart.
To są moje doświadczenia z kupowaniem za granicą:
  • Podręcznik nauki malowania aerografem z antywkariatu w USA. Chyba przez ebay. Płatność przez Western Union.
    Sprzedawca wysłał następnego dnia po zamówieniu nie czekając na wpłatę.
  • Rowerowe Chris King. Ze sklepu AVT w USA. Transakcja przez PayPal.
    • Piasty.
    • Narzędzie do serwisowania i dedykowany smar piast rowerowych.
  • Okładka do czytnika ebook Sony PRS-650. Przez ebay. Sprzedawca z Wielkiej Brytanii.
  • Buty Pleaser 6" przez ebay. Sprzedawca z USA.
  • Płyta winylowa Pinorrekk Records ‎HB-P-7006 przez ebay. Sprzedawca z Holandii.
  • Tamiya 74017 przez ebay. Sprzedaca z Południowej Korei.
    Tu akurat wyszło drożej niż gdybym kupił w kraju.
  • Fototrawione Profimodeller 32004 bezpośrednio od czeskiego producenta. Transakcja przez PayPal.
  • Książka w wersji elektronicznej bezpośrednio z księgarni kobo. Płatność przez PayPal.
  • Podwozia Scale Aircraft Conversion do trzech różnych modeli
    • Raz przez ebay. Sprzedawcą był sklep modelarski z Wielkiej Brytanii.
    • Dwa razy bezpośrednio od producenta z USA. Transakcja przez PayPal.
  • Wodoszczelne złączki kablowe przez ebay. Sprzedawcza z ChRLD.
  • Cążki „God Hand SPN-120 Ultimate Nipper 5.0” przez amazon. Sprzedawca z Japonii.
    Zapłacone 2016-12-03. Amazon obiecywał, że przyjdzie między 2016-12-27, a 2017-01-30. Zostało wysłane 2016-12-06 rano, a do odbioru w urzędzie pocztowym było 2016-12-12 wieczorem.
czesiek napisał(a):
… Moze jednak ktos podpowie mi cos właściwego?
Szydercza Gała napisał(a):
… PRZESTAŃ ZAWRACAĆ GŁOWĘ !!!!!!
Zgadzam się. Niestety.

i uważam, że raczej na tym zyskałem niż straciłem.

Ostatnio edytowano Pt sty 06 2017, 20:19 przez kjp_a_man, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt sty 06 2017, 13:09 

kjp...Wierzę w Twoje wywody, jest tylko jeden problem. Moje pytanie dotyczyło zamienników farb dostępnych w kraju, anie dyskusji czy warto i bezpiecznie kupować za granicą. Bardzo bym sobie cenił, gdybyś napisał, że np. takich zamienników nie znajdujesz, bądx nie masz czasu by pomóc mi je znaleźć. Bardzo proszę na przyszłość albo odpowiedzieć wprost na pytanie, albo nie pisać nie na temat,OK?
Sz.G. ...Podobnie. Wiesz doskonale, że aero nie kupię z różnych przyczyn, więc nie zbywaj w ten sposób mego pytania. Lepiej pominąc milczeniem cos, na co nie chce sie odpowiadać
Taltos...Ogromne DZIĘKUJĘ! Jedna konkretna odpowiedź i to trafiona w sedno. Gdyby każdy chciał w ten sposób podchodzić do tematu to myślę, że to forum byłoby jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej przydatne

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

REGULAMIN FORUM