Skocz do zawartości

Model Vasa


jasiokop

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, sluchajcie widzialem kawalek takiej reklamy tv o jakiejs gazetce z ktora mozna zbierac i budować statek Vasa. Chciałbym do niej dotrzeć ale nie pamietam zupelnie jak sie nazywa wydawnictwo ani w sumie nic nie pamietam z tej reklamy.Spodobal mi sie ten statek i z tego co zdazylem zauważyć to skala jest duza wiec sam model bedzie duży. Pomożecie? Słyszeliście o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście dzięki, nawet kojarzę to wydawnictwo De Agostini. Mój sąsiad kiedyś coś on nich zbierał i był zadowolony. Znalałem stronę kolekcji https://www.deagostini.com/pl/kolekcja/vasa/

 

Ciekaw jestem stopnia trudności w składaniu tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę prenumeratę. Po kilku numerach numery przestają się praktycznie ukazywać w normalnej dystrybucji.

Niestety ostatnio ich firma dystrybucyjna bardzo spóźnia się z wysyłką, ale cierpliwość przy tego typu modelach jest wymagana.

Po za tym trzeba sprawdzać dobrze zawartość i stan części, ale w razie jakichkolwiek uwag reagują bardzo szybko i od razu przysyłają bezpłatnie jeszcze jeden egzemplarz.

Można też przeczekać 3 lata i kupić całość znacznie taniej na portalach aukcyjnych.

Mniej więcej nieco ponad 1/3 ceny wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całości to bym nie chciał od razu, bo to i tak spora suma na wydanie na raz.. Ja to zawsze wole brac w ratach, nawet moja żona się smieje ;p tak już jakoś mam, że wolę wydawać mniej ale sukcesywnie niż dużą kwotę od razu. Tu sobie przeliczyłem, że mniej więcej 100 zł miesięcznie jestemw stanie wydać. No i w sumie wolę składac krok po kroku niż całość od razu, bo pewnie ogrom pracy na raz by mnie przeraził hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem, ale jak policzyłem wszystkie numery to mi wyszło ponad 3000 zł. To mnie ostudziło.

 

No racja, kwota nie jest mała, ale sąsiad mi mówił - zapalony modelarz - że się opłaca. On tak jak wspominałem zbierał Dwunastu Apostołów, wydaje mi się że prenumerował i jest zadowolony. To jest własnie to że jak się wydaje w ratach to się tak tego nie odczuwa, poamietam że on wtedy zrezygnował chyba z picia piwa i to tez mu d\na dobre wyszło hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiokop - ja tez się właśnie zastanawiałem nad tą prenumeratą i zamówiłem. Byłoby fajnie gdybyś też się zdecydował to moglibyśmy sobie coś podpowiadać. Bo jestem w tym zielony i pewnie wszystkie uwagi będą cenne. Tym bardziej, że widziałem (http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=79&t=56601) że masz sąsiada który ma jakieś doświadczenie to w razie czego Ci podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel8 - wiesz co ja tez nie mam jakiegoś dużego doświadczenia w tym temacie wiec nie wiem czy coś pomogę. Ale tak sobie postanowiłem że spróbuję a co tam, zapowiada się ciekawie no i fajne hobby. Chodze sobie teraz po tych forach modelasrkich i widze jaka mozna na to złapać zajawke, ja pocwicze na tej Vasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.