Skocz do zawartości

Bismarck 1/350 Tamiya


Kretschmer

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję koledze Marcin Rogoza za radę na pewno z niej skorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Metalowe lufy aż takie drogie nie są. Np. 380mm z RB model koło 12-14zeta a 150mm z tej samej firmy 12zł.

 

Mógł byś podesłać jakiś link był bym bardzo wdzięczny bo ja znalazłem coś takiego ale to prawie 40 parę funtów :/

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BISMARCK-COMPLETE-ARMAMENT-SET-72-BARRELS-SKC38-SKC33-SKC30-ETC-1-350-MASTER/381562613737?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D2220072%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D41415%26meid%3Da3b2195e53f24bd9844a804c57f3c1e8%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D6%26sd%3D181803483471

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego jakiś pomysł jak odkleić ten element w środku który podtrzymuje lufy ?

 

Lufy się wkleja przed zamontowaniem ich w wieży. Spróbowałbym rozdzielić dno od ścian o ile nie przykleiłeś tego za solidnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego jakiś pomysł jak odkleić ten element w środku który podtrzymuje lufy ?

 

Lufy się wkleja przed zamontowaniem ich w wieży. Spróbowałbym rozdzielić dno od ścian o ile nie przykleiłeś tego za solidnie.

 

 

Według instrukcji Tamki lufy są nie przyklejone tak że mogę nimi manipulować góra dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli rozmontowanie wieży celem wyciągnięcia łoża z lufami. Ja w moich modelach lufy przyklejam na sztywno. Po włożeniu modelu do gabloty i tak nie będziesz nimi ruszał co chwila.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś się orientuje jak szerokie powinny być pasy maskujące Biały i Czarny ?. Bo nigdzie nie mogę znaleźć danych na temat szerokości tych pasów :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam Kolegów i Koleżanki ( jeżeli takowe są na tym forum ) bardzo serdecznie . Nie było mnie dłuższy czas ale każdy kto ma rodzinę pracę wie że nie zawsze układa się wszystko tak jak byś my chcieli no i nie zawsze mamy czas na nasze małe wariactwo jakim jest modelarstwo . Ze względu na to iż idą święta trafiła mi się możliwość wzięcia urlopu w pracy no i efektem tego jest możliwość napisania wam paru słów na temat poczynań nad moim maleństwem . Zacznę może od tego że za radą kolegi Iron Duke wymieniłem lufy na metalowe od razu lepiej się działa prezentują . Zacne maleństwa zamówiłem na Ebay z Australii gdyż wyszło mnie to taniej niż miał bym zamawiać z Polski , dziwne ale prawdziwe :/ .

 

Działa po wymianie

 

original

 

original

 

Kolejną rzeczą jaką zrobiłem było zabranie się za malowanie kadłuba . Ze względu na to że jest to mój pierwszy raz jeżeli chodzi o malowanie Aerografem , miałem jak to się mówi pełne gacie kiedy zacząłem malować żeby przypadkiem coś nie spierniczyć . Efekt malowania kadłuba wraz z maskowaniem poniżej na kilku fotkach :

 

Kadłub malowanie

 

original

 

original

 

original

 

original

 

Na kolejnym zdjęciu mam powstało coś takiego tylko nie wiem czemu za mało rozpuszczalnika czy może za duże Ciśnienie maluję na 2 barach chyba nie jest to za dużo :/ . Ktoś może wie co mogło być przyczyną powstania takiego efektu ?

 

original

 

Próbowałem pozbyć się tego efektu szlifując to miejsce filcem efekt końcowy po nałożeniu Sidoluxu

 

original

 

original

 

original

 

Następnym etapem było przygotowanie kadłuba do nałożenia kamuflażu :

 

original

 

original

 

original

 

I efekt końcowy przepraszam za tło . Mam nadzieje że wyszło po nałożeniu kamuflażu jeszcze raz położyłem Sidolux

original.

 

Następnie zająłem się pokładem tu niestety zmuszony byłem czekać na jeszcze jeden pokład gdyż ten który dostałem do Tamki był bez kleju więc czekała mnie reklamacja i kolejne czekanie . Gdybyście kupowali pokład tej firmy musicie uważać by nie oderwać 2 foli od pokładu . Pokład ten składa się z 2 foli łączącej pokład ( z warstwą kleju ) i tej zabezpieczającej klej przed wyschnięciem . Tu przydadzą się okulary powiększające lub lupa

 

original

 

original

 

original

 

original

 

original

 

Na ostatnim zdjęciu widać brak pokładu to efekt braku ostrożności przed odklejaniem niestety pokład nie zawierał instrukcji obsługi jak odklejać folię no i przez pomyłkę odkleiłem oby dwie . A że pokład jest naprawdę strasznie delikatny ułamał mi się kawałek elementu który będę musiał dokleić na szczęście mam sporo zapasu który mogę wykorzystać na sztukowanie

 

original

 

Efekt prac w ostatnim tygodniu :

Dopiero na zdjęciu zauważyłem że będzie trzeba jeszcze lekko pod szlifować bo widać łączenia :/

original

original

 

Mostek w trakcie prac

elementy pomalowane na Koniec dany Sidolux . Na razie elementy są osobno przed sklejeniem

 

original

 

original

 

original

 

No to by było na tyle jeżeli to co jest zrobione do tego czasu . A że przyszły tydzień mam wolny więc pewnie podgonię pracę i pewnie też wrzucę coś nowego na forum . Tak że dla wszystkich forumowiczów Zdrowych Wesołych i do zobaczenia wkrótce . !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ten kadłub wyszedł. Jak Ci się udało nie pokrywać taśma maskującą farby, dawałeś podkład?

 

A więc odpowiadając na twoje pytanie nie wiem o co Ci chodziło z tym Jak Ci się udało nie pokrywać taśmą maskującą Farby .

 

Więc tak najpierw położyłem podkład Tamiya Surface primer . Następnie pomalowałem czarny pas oddzielający jak widać na zdjęciach . potem pomalowałem część podwodną następnie nawodną . Następnie odczekałem każda część czy podwodna czy nawodna dostała 24h na wyschnięcie . Dzięki radom jakie dostałem na forum co do taśmy maskującej czyli osłabienie kleju na taśmie przed naklejeniem tz . kilka razy przed naklejeniem na model naklejałem ją na biurko żeby zeszło trochę kleju . Następnie maskowałem jak widać na zdjęciach na koniec wszystko pokryłem sidoluxem . Mam nadzieję że odpowiedziałem na twoje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kretschmer a gdzie zamawiałeś pokład?chciałbym do swojego również zakupić bo jednak dużo model zyskuje

 

 

Na ebay pełno tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

original

Przydałoby się nieco szpachli i szlifowania tutaj

Co do tego elementu pokładu z zerwaną taśmą klejącą, myślałeś może oklejeniu na BCG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć Kolego!

Dalej Ci kibicuję, bo mam dość podobną historię: narzeczona na urodziny sprawiła mi taki sam model.

Mam przy okazji pytanie: http://www.ebay.com/itm/MK1-Design-1-350-BISMARCK-Wooden-Deck-for-TAMIYA-kit-MD-35010-/272520082355?hash=item3f737673b3:g:0yEAAOSwt5hYeCu-

czy taki pokład kupiłeś do swojego Bismarcka? Jeśli nie, to podzielisz się linkiem?

 

Powodzenia i czekam na dalsze efekty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć Madderdin, ja również składam ten model (również prezent ;) i kupiłem ten pokład który zaproponowałeś czyli MK1-mogę śmiało polecić, jest dobrze wykonany. Nie wiem jak wrzucić foto więc mogę tylko napisać ;) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.