Skocz do zawartości

Bismarck 1/350 Tamiya


Kretschmer

Rekomendowane odpowiedzi

Na 41 urodziny moja kochana żona sprawiła mi prezent w postaci .......... Bismarcka . A to dla tego że jęczałem jej od 6 m-c że bardzo bym chciał skleić ten model moje kochanie nie mogąc dłużej znieść mojego jęczenia kupiło mi ten piękny pancernik . Jedyny feler tego zakupu jest taki że firma która go wyprodukowała zwie się Tamiya :/ . Jest to mój pierwszy model okrętu . Chciał bym nadmienić że moja kariera modelarza jest oszałamiająco długo całe 3 m-c . Zatem stwierdziłem że nie obejdzie się bez pomocy doświadczonych modelarzy czyli was koledzy . Chciał bym bardzo skleić ten model jak najbardziej zbliżony z oryginałem . Więc pobrałem z internetu lekturę dokupiłem blaszki no i przeczytałem wszystkie relacje z budowy tego modelu jakie są tu na forum . I proszę was o wszelakie rady i sugestie które będę chciał wykorzystać w 100 % . Zatem nie pozostaje mi nic innego jak otworzyć stocznie i zacząć relacje z budowy .

 

1: Lektura : Bardzo Ciekawa książka sporo rysunków zdjęć i wiadomości na temat pancernika . Na prawdę polecam

 

original

 

2: Blaszki : Tak jak pisałem wyżej Blaszki firmy Eduard dedykowane do tego modelu.

 

original

 

 

3: Model: Bismarck 1:350 Firmy Tamiya

 

original

 

Jeżeli było by to możliwe i nie stwarzało by to problemu . Czy jest może ktoś na tym forum kto posiada aparat fotograficzny firmy Canon model Eos 600D i mógłby mi doradzić jak robić zdjęcia tym aparatem . Bo chciał bym bardzo wrzucać tu zdjęcia jak najlepszej jakości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj

 

Póki co, to na początek ogarnij wstawianie obrazków...

 

Mnie na komputerze pokazuje że są dobrej wielkości i je widać . Czyli chodzi Ci chyba o jakoś ?. Ale o tym to pisałem że chętnie skorzystam z wszelakich rad co do zdjęć . Jutro podjadę do sklepu po czarny arkusz papieru żeby lepiej było widać części modelu . No i na powitanie dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już naprawiłem mój błąd zdjęcia były ustawione na widok : nie publiczny zmieniłem to i teraz chyba już widać te tragiczne fotki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro planuję zrobić podstawkę pod Pancernik gdyż oryginalna mi się w ogóle nie podoba . Materiały które mam zamiar wykorzystać to :

Uchwyty do drzwi szafy szafek itp , Deska , kątowniki . Na koniec wszystko pomalować lakierem bezbarwnym do drewna . Ale to wszystko jutro a na dziś pozostaje mi dalsze studiowanie forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno padnie pytanie w jakim kamuflażu będę chciał pomalować pancernik. Otóż według materiałów jakimi obecnie dysponujemy , według mnie oraz większości interesujących się pancernikiem . Po ekspedycji Jamesa Camerona możemy stwierdzić że swastyki nie zostały zamalowane tak jak nam się wydawało więc zastosowując się do obecnych wiadomości jakimi dysponujemy również nie będę je zamalowywał jedyne co zmienię to kamuflaż na czas ostatniej operacji pancernika Bismarck tj. operacja "Rheinübung" . Pewnie spotak się z Hejtem że swastyka była zamalowana ale patrząc na zdjęcia wraku można dyskutować . Więc żeby nie być gołosłownym pozwolę sobie pokazać zdjęcia z wraku Bismarka zrobione przez Jamesa Camerona . Jak widać swastyka jest dobrze widoczna więc nie jest mozliwe jej zamalowanie . W przypadku zamalowania nie była by tak widoczna . ( pracuje jako lakiernik więc trochę doświadczenia mam ) :P . Kolor który widzimy to po prostu osad który osiadł na drewnianym pokładzie .W przypadku użycia szarej farby malowania pod presją tak dokładne linie swastyki czy czerwonej obwoluty nie były by możliwe do osiągnięcia . Tak ostre krawędzie nie są możliwe do osiągnięcia w przypadku zamalowywania / Ale to moje zdanie moja opinia . W każdym bądź razie pancernik będzie malowany w kamuflażu podczas operacji "Rheinübung" z małym wyjątkiem swastyki nie zostaną zamalowane .

 

Zdjęcia z wraku

original

 

 

 

 

 

 

28972862_a2e099e8ba51e2df443b5f2f4c694668_large.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 2 prac nad Bismarckiem . Zakupiłem Deskę pod podstawkę a że kupiłem 2,5m przy okazji z reszty zrobię półkę nad łóżkiem :P . Na razie przykleiłem kątownik ozdobny do listy poczekam 24h aż wyschnie i jutro pomaluje całą listwę lakierem do drewna . W między czasie przewierciłem uchwyty do szafek posłużą mi jako filary pod pancernik

 

original

 

A tu jak to ma wyglądać w rzeczywistości . Przez środek będzie szła śruba łącząca obydwa uchwyty z podstawą i pancernikiem .

 

original

 

Do pomalowanie podstawy użyję tego samego lakieru do drewna którym będę malował półkę nad łóżkkiem .

 

original

 

Dziś rano dostałem paczkę z Chin a w niej drewniany pokład do Bismarcka :P . Może i poszedłem na łatwiznę ale cóż chciałem żeby pokład wyglądał jak najlepiej . A że to mój pierwszy okręt i chyba dla mnie najważniejszy chciałem żeby wyglądał jak najlepiej . Jedną z zagwozdek jaką miałem z pokładem był dla mnie Łańcuch kotwiczny jak widać na zdjęciu poniżej nie wygląda on za dobrze .

original

Ale dziś problem się sam rozwiązał w paczce z drewnianym pokładem był jak widać na którymś zdjęciu łańcuch kotwiczny który zastąpi ten plastikowy

 

Poniżej kilka zdjęć tego zestawu .Który muszę powiedzieć jest najwyższej jakości nie spodziewałem się cudów ale to wygląda naprawdę rewelacyjnie .

original

original

original

original

Jak widać zakupiłem sobie czarny brystol żeby lepiej wszystko było widać :P . Przepraszam kolegów za złą jakość zdjęć ale ciągle próbuje znaleźć właściwe ustawienia aparatu żeby zdjęcia były jak najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pokład jest dedykowany do modelu Revella, będzie pasował do Tamki?

 

Wiesz że dopiero teraz zauważyłem że jest do Revella a zamawiałem do Tamki . Nie wiem czy będzie pasował boję się że będę musiał chyba kupić kolejny tylko zaznaczę Żeby tym razem sprawdzili co pakują. Napisałem do Chińczyków zobaczymy co powiedzą może da się odesłać i zamienić a jak nie to wystawię go na Ebay powinien pójść szybko bo z Chin długo idzie a tu będą go mieli w ciągu max 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie kolegów i koleżanki-modelarzy oraz kolegę Kretschmera. Postanowiłem po długiej przerwie powrócić do modelarstwa i mam teraz ten sam model na warsztacie (tamiya 1/350). Będę bacznie śledził ten wątek bo również jestem na początku składania-stan zaawansowania mojego modelu-kadłub przygotowany do malowania z wklejonym usterzeniem, jestem na etapie przygotowania przedniego pokładu. Doświadczenie mam nieduże aczkolwiek za dzieciaka kilka modeli złożyłem (z malowaniem). Jeśli kolega Kretschmer nie będzie miał nic przeciwko, to zamiast zakładać kolejny wątek chciałbym tutaj zadawać pytania i szukać pomocy odnośnie techniki montażu-a w grupie wiadomo-raźniej i razem skorzystamy na radach doświadczonych kolegów:) Chcę zrobić swojego Bismarcka poprawnie i estetycznie ale niekoniecznie z fajerwerkami. Ok-skusiłem się jedynie na zakup dedykowanych blaszek Eduarda bo jednak znacznie wzbogacają wygląd modelu. To tyle na wstępie....pozdrawiam-Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pokład jest dedykowany do modelu Revella, będzie pasował do Tamki?

 

Wiesz że dopiero teraz zauważyłem że jest do Revella a zamawiałem do Tamki . Nie wiem czy będzie pasował boję się że będę musiał chyba kupić kolejny tylko zaznaczę Żeby tym razem sprawdzili co pakują. Napisałem do Chińczyków zobaczymy co powiedzą może da się odesłać i zamienić a jak nie to wystawię go na Ebay powinien pójść szybko bo z Chin długo idzie a tu będą go mieli w ciągu max 3 dni

 

Teoretycznie powinien pasowac kwestia moze byc przesuniecia/brak niektorych elementow wyposazenia. Bede zagladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ponownie po krótkiej nie obecności za którą bardzo przepraszam . Niestety praca rodzina i inne obowiązki nie pozwalają czasem na to co by się chciało to się chyba nazywa Życie . W czasie kiedy mnie nie było pracowałem nad modelem na tyle na ile czas mi pozwalał a że jest sobota pozwoliłem sobie na to żeby zamieścić parę informacji z postępów nad modelem . A więc zacznijmy może od pokładu który dostałem od Chińczyków dzięki dobremu oku kol. SebastianC. zauważyłem że pokład ten jest dedykowany do modelu Revella a nie Tamki więc nie czekając wystawiłem go na Ebay ku mojej radości poszedł w ciągu godziny . A za kasę z sprzedaży kupiłem kolejny pokład . Ku mojej radości tym razem przyszedł właściwy . Co do pokładu tak jak jej poprzednik jest wykonany bardzo solidnie ze wszystkimi detalami . Trzeba uważać podczas wyjmowania go z opakowania żeby coś nie uszkodzić bardzo delikatny towarek :P. Jak będziecie mogli zauważyć na zdjęciach w miejscach gdzie będzie coś wystawało z pokładu otwory już są po wycinane tak że nie będzie nas czekać żmudna praca przy wyjmowaniu wyciętych elementów w tym miejscu . W wcześniejszych wersjach nie obyło się bez skalpela i godzin przy wydłubywaniu wyciętych elementów pokładu .

 

Nowy Pokład

 

original

 

original

 

original

 

Podczas prac nad działami oraz wierceniem luf okazało się że to już nie ten sokoli wzrok co parę lat temu no i podczas sprzedaży pokładu postanowiłem poszukać jakieś okulary do prac przy drobnicy oczywiście zakup był też od Chińczyków . Na początku człowiek stara się oszczędzać jak może a w miarę czasu oraz rosnącego apetytu dokupuje coraz to nowsze narzędzia oraz coraz droższe . Wracając jednak do tematu okularów paczuszka doszła do mnie dziś rano więc niezwłocznie ją otworzyłem i pozwoliłem sobie zrobić kilka fotek oraz podzielić się moimi pierwszymi wrażeniami z posiadanej zabawki :P .

 

Okulary zdięcia oraz recenzja

 

Jak widzicie na pierwszym zdjęciu opakowanie estetyczne solidnie zrobione nie uszkodzone chodź przeszło długą drogę za nim trafiło w moje ręce

 

original

 

W pudełku solidnie zapakowane Okulary oraz akcesoria

 

original

 

Co do jakości wykonania w skali od 1 do 10 jak dla mnie 8 ale to moja opinia solidnie wykonane lekkie co najważniejsze , tylko 5 szkieł powiększających mogło by być więcej materiał delikatny aż strach upuścić . Powiedzmy że wagowo to tak jak byście założyli okulary przeciw słoneczne z 3 bateriami typu paluszki :P . Przejdźmy teraz do odczuć podczas pierwszych kilku minut noszenia tego cacka oraz tego jak się sprawują podczas prac nad drobnicą .

 

original

 

Po pierwszych minutach noszenia nie odczułem żadnych nie dogodności typu ucisk za uszami dyskomfort na nosie czy tego typu podobne . Niestety już podczas zamiany na pasek jest już lekki ucisk na skroniach który może powodować dyskomfort .

 

original

 

Co do szkieł powiększających jak dla mnie odpowiednie powiększenie nie czuję bulu głowy jakichś zawrotów i tego typu podobnych ale to jak na razie kilka min testów zobaczymy jak będzie w praktyce przy kilku godzinach pracy

 

original

 

W zestawie nie otrzymujemy baterii więc będzie trzeba dokupić i zobaczyć jak sprawdzi się w praktyce lampka led . I to by było tyle jeżeli chodzi o recenzje nowej zabawki Czas zaprezentować postępy z prac nad modelem

 

Po zeszlifowaniu kadłuba statku z wszystkich nierówności , przewierciłem otwory w kadłubie wiem że po ang. to będzie (portholes) niestety nie znam fachowego określenia tych otworów po polsku mogę tylko zgadywać że to mogą być Luminatory .Wywierciłem również otwory pod podstawkę dla Pancernika , konstrukcję dla nakrętek zrobiłem z elementów plastiku jaki znalazłem w domu wiem że nie wygląda to perfekcyjnie ale nakrętka trzyma się solidnie a konstrukcja przeszła test wytrzymałościowy a to chyba najważniejsze zresztą tych elementów i tak nie będzie widać .

 

original

 

Następnie wziąłem się do pracy za śruby napędowe . I jak to bywa w tym momencie nie obeszło się bez szpachli . Po przyklejeniu wszystkich elementów i zaszpachlowaniu przyszedł czas na pokrycie całego kadłuba podkładem firmy Tamiya Surface Primer . Następnie pomalowałem czarną linie oddzielającą burtę od części podwodnej . Jako że jest to mój pierwszy raz z aerografem nie wyszło to tak jak bym to chciał no ale cóż nikt nie rodzi się od razu perfekcyjny . Airbrush też nie jest z górnej pulki więc praktyka + sprzęt z dolnej pulki równa się taki efekt . linia cienka jak się patrzy

 

original

 

original

 

Śruby napędowe

 

original

 

original

 

original

 

Następnie wziąłem się za działa właśnie przy niech zauważyłem że wzrok już nie ten gdy przyklejałem drabinki oraz robiłem otwory luf . Jak widać na zdjęciach jeszcze nie są do końca wykończone

 

original

 

original

 

original

 

original

 

I to by było na tyle ile zrobiłem od ostatniego razu . Staram się jak mogę więc wybaczcie biednemu rzemieślnikowi jeżeli nie jest to perfekcyjnie wykonane . Mam tylko nadzieję że z czasem będzie coraz lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byś tak zainwestował w metalowe lufy?

 

 

 

Teraz to już chyba troszkę za późno na to musiał bym odkleić jakoś element podtrzymujący działa :/. No i po drugie to mój pierwszy model nie wiem czy warto inwestować tyle pieniędzy ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto inwestować tyle pieniędzy ? .

 

 

zawsze WARTO póki kobieta się dowie

 

No właśnie tu leży szkopuł że kobieta już jęczy że tyle wydaje na model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zacnego grona . Jak zrobić by taśma maskująca nie pozostawiała śladów na farbie . ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu leży szkopuł że kobieta już jęczy że tyle wydaje na model

 

A ile wydała na sukienki/torebki/buty...itd które założyła tylko raz? Im mniej wie tym jest szczęśliwsza. Powiedz Jej, że to była super okazja...

Ale metalowe lufy kup.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zacnego grona . Jak zrobić by taśma maskująca nie pozostawiała śladów na farbie . ?
Jak dokładnie taśma?

 

 

Taśma maskująca firmy Tamiya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu leży szkopuł że kobieta już jęczy że tyle wydaje na model

 

A ile wydała na sukienki/torebki/buty...itd które założyła tylko raz? Im mniej wie tym jest szczęśliwsza. Powiedz Jej, że to była super okazja...

Ale metalowe lufy kup.

 

 

Chodzi w dżinsach i adidasach a ciuchy naprawdę rzadko kupuje . W razie czego jakiś pomysł jak odkleić ten element w środku który podtrzymuje lufy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Pytanie do zacnego grona . Jak zrobić by taśma maskująca nie pozostawiała śladów na farbie . ?
Jak dokładnie taśma?

 

 

Taśma maskująca firmy Tamiya

Przed przyklejeniem na model, osłabić klej poprzez kilkukrotne nalepienie jej na jakiś przedmiot. Ślady po tasmie powinien usunąć spirytus salicylowy bez uszkodzenia farby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.