Skocz do zawartości

fregata la fayette 1/400 Heller


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

eeee to żeś mi dowaliła - choć jako optymista poczytuje sobie to jako komplement odmładzający - Wiem ze świetnie nie jest dużo perypeti po drodze z tym modelem ale jednak postanowiłem go skończyć.

Jeśli jednak mogę do lepsiejszych ode minie słówko - to proszę o bardziej konstruktywna krytykę bo ta choć ważka i szczera niewiele mi wnosi do warsztatu pzdr serdecznie

ps swoją drogą nie wiedziałem ze jest aż tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy może od tego, że większość namalowanych krawędzi jest nierówno. Ponadto brak symetrii w sklejonych elementach a one same niestarannie obrobione, farba kładziona za grubą warstwą, relingi pokrzywione. Wisienką na torcie jest zapacianie szyb śmigłowca niebieską farbą. Nomem omen tą samą co szyb w okręcie. Całość sprawia na mnie wrażenie ulepku robionego na szybko, byle skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nierównych lini etc bedę jeszcze to poprawiał, co do grubości farby hm poprawki pedzlem mozliwe iż nie wyszły najlepiej . Co do szyby smigłowca - to czym to malować cholerka użyłem farby "periscop" z vallejo a potem clear - który sie brzydko rozłożył ... to samo w szybach na okręcie - jakies sugestie czym to robić aby wychodziło poprawnie. Co do relingów to wiem takie niestety do mnie trafiły i ni cholery nie umiałem wyprostować ich w procesie poprawiania. Tak sobie mysle iż jak to jest taki babol to moze lepeij nie ma co prowadzić relacji i zasmiecać forum ? chyba ze to ma być przyklad jak nie robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nierównych lini etc bedę jeszcze to poprawiał, co do grubości farby hm poprawki pedzlem mozliwe iż nie wyszły najlepiej . Co do szyby smigłowca - to czym to malować cholerka użyłem farby "periscop" z vallejo a potem clear - który sie brzydko rozłożył ... to samo w szybach na okręcie - jakies sugestie czym to robić aby wychodziło poprawnie. Co do relingów to wiem takie niestety do mnie trafiły i ni cholery nie umiałem wyprostować ich w procesie poprawiania. Tak sobie mysle iż jak to jest taki babol to moze lepeij nie ma co prowadzić relacji i zasmiecać forum ? chyba ze to ma być przyklad jak nie robić

 

Każdy kiedyś zaczynał i każdy ma prawo popełniać błędy. Grunt żeby się na nich uczyć. Pokazywać też warto, bo uczą się inni. Ale to jest moje zdanie, każdy może mieć inne. Odpowiedzi na twoje pytania są tu na Forum - wystarczy od deski do deski przeczytać kilka wątków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
16 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

No i...?

no i tu to nawet jest sukces bo de facto skończona jest, ale że to projekt był pierwszy i jaszcze z wodą i wyszło ... no wyszło jak to przy pierwszym projekcie to faktycznie relacja nie dokończona 

wieczorem wrzucę foty, jak już tak do raportu postawiony zostałem :)

co by nie było - ale raczej w formacie do działu "jak tego nie robić" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra słowo się rzekło kobyłka u płotu, sesja zakończyła sie sukcesem... wiec temat ostatecznie zamknę także ekspozycyjnie - ale o tym za chwile :)

Jest to pierwszy model okrętu  - dużo konwersji i nauki, wiec wyszło jak wyszło a wyszło no ... wyszło jak wyszło. Ważne że miałem dużo zabawy i frajdy a to dla mnie najważniejsze 

Woda była robiona 3 razy i ostatecznie została ta gorsza, choć miałem robić to ponownie gdzies tam widać ze kiedys w ktorejś wersji była wata , gdzies tam odeszła farba bo zle robiłem podkład, gdzies tam krzywy reling bo mi CA pusciło ... 

jako że wyszło jak wyszło to sie nawet ramki nie dorobiło drewnianej - wiec jak widać całość robiona na grubym styrodurze 

IMG_20200315_114324_1.jpg

IMG_20200315_114316_4.jpg

 

IMG_20200315_114334_5.jpg

IMG_20200315_114355_5%25281%2529.jpg

IMG_20200315_114404_8.jpg

IMG_20200315_114556_6.jpg

IMG_20200315_114525_1.jpgIMG_20200315_114529_9.jpg

 

jak już zakończyłem sesje to przyszedł wiatr podbił płachtę i okręt wykonał prześliczne salto :szok: w wyniku czego .... no wiec proszę o komentarze ogólne  bez => popraw to a to :haha:

IMG_20200315_225527_1.jpg

Edytowane przez laskonogi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.