Skocz do zawartości

fregata la fayette 1/400 Heller


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

w przerwie między żaglami zabrałem się za model La Fayette, niby miał być projekt, krótki i przyjemny ale..

im dalej w las odkrywałem jak wielkie różnice są pomiędzy modelem a oryginałem. Cześć udało się skorygować ale niestety kilka jest nie do zmiany bądź udało mi się je wykryć zbyć późno

 

pudełko

0_0_productGfx_b53b86dd525117c89524c36ed2878257.jpg

in box jest szeroko dostępny wiec sobie daruje. Całość wzbogacam zestawem L’Arsenal - którego jakość hm jest dyskusyjna ale jest i to jest największa zaleta

link do inbox Arsenala => http://steelnavy.com/LArsenal400LaFayetteDetail.htm

 

Ze zdjęciami warsztatowymi proszę o cierpliwość do weekendu a dziś prośba i pytanie czy ktoś wiec co to jest ? Zebrałem kilka zdjęć na jednym. Poszykuje info co to i jak to to wygląda niestety nigdzie nie mam sensownego zdjęcia o dokumentacji nie wspomnę POMOŻECIE

 

foto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra podstawa do walorki bo ni nie cza usuwac bo tem model jest goly jak ...., daj no wiecej zdjec pozniej, chcialem go ale mnie przerazil troche, jak widzialem zywice do niego to duzo do wymiany/ ew skraczu. Zabawa dla wytrwalych

 

 

Co to jest?? Hmmm som rurki som druty jakies, moze to miotacz jakis?? Np do zasłony dymnej jak za czasów WWII albo cos do stawiania jakis bojek bo tam z tego jednego to taka czerwona szmata wystaje,

 

Ile beknoles za dodatek?? Bo cos tam z tej łajby wyciaga detalu i gdzie nabyles.

 

A mnie sie podobaja nowe łódki wojenne

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no walorka pełna - szczerze to już jestem na ukończeniu - zostało mi tylko to własnie ustrojstwo - też zakładam iż to jakieś świece dymne albo cele pozorowane ... ale kij wie ... ? a jak jak zwykle jak nie wiem to jakoś nie mogę zrobić ... wiec pomocy

Zakres zmian jest całkowity i hm wychodzi iż został mi kadłub, i podstawa pod armatę + kotwica reszta to de-facto albo zmiany w oparciu o Arsenala albo zmiany własne ... zrobię sesje to dam foty

 

Ogólnie to jest dramat z dokumentacją, jest dużo zdjęć ogólnych ale jak już wchodzimy w kwestie pokladu etc to sie zaczynają schody ... na maxa

 

koszt arsenala to jesli mnie pamieć nie myli 24euro + wysyłka... nie komentować ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tanio jak za zywice z blachom

 

A szukałeś w innych wersjach eksportowych czy tez jest takie coś, na szybko lecąc po necie wyczytałem ze w posiadaniu tej łajby sa Arabia Saudyjska, Tajwan chyba i ktoś tam obok moze te okrety bedą lepiej obcykane fotkami??

 

W 1/700 bym jom przytulił znaczy sie model

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia z wersjami to jest w ogóle jazda i to juz mega mix wychodzi generalnie foty które dałem są z wersji francja i tajwan - wyczytałem iż wyposażenie pokładowe było takie same ale jak dla mnie widać wyraźnie iż mamy wersję rurowa - jak jakieś pociski - zdjęcie lewa góra prawy dół i jakieś takie cienkie rurki z kablami 2 zdjęcia po lewej na dole

 

dot koszty to prawda u nich stoi http://www.larsenal.com/set-details-fregate-la-fayette-1-400-c2x15951639 ale ja kupiłem na ebay fakt ze koszt wysyłki był prawie taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainspirowałeś mnie do ponownych poszukiwań i chyba wiem co to może być na liscie francuskiej wikipedi jest lista wyposażenia i tam min aractéristiques

2 lance-leurres AMGL-1C Dagaie Mk 2 co wojek google tłumaczy jako 2 wyrzutnie wabików AMGL-1C Dagaie Mk 2 idąc tym tropem znalazłem taką fote

 

1920px-Dagaie-Surcouf-IMG_5809.jpg?1489501243073

to jest chyba to

 

jak w dobrym dowcipie sam zadałem pytanie i sam odpowiedziałem - co ja bym bez tego forum zrobił dzieki za inspracje !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to choć początek wątku z d... to juz nadrabiam

 

model miał być weekendowy a zrobił sie ciekawym projektem. Ciekawym bo po pierwsze wcale nie tak łatwo znaeźć na ten temat materiały szczególnie jesli włada sie tylko ang, po drugie sam model to kompletna padaka. Nic tu do siebie nie pasuje, spasowanie i wyprowadzenie kadłuba to cięzki orzech zgryzienia i mi sie np nie do konca udało.

Ale ma on cos w sobie niezwyklego bo choć prosty w formie - nigdy do tej pory nie kleiłem współczesnej floty - to ma w sobie po waloryzacji wiele jak dla mnie wewnętrznej agrsji. Czyli ... podoba mi się ale ad rem

 

Waloryzowałem kompletnie wszystko, model w podstawie jest de facto mega goły, ma złe wymiary i powinien być krótszy na śródokręciu. Zauważyłem to dopiero po czasie, może i lepiej bo kolejny model pewnie by trafił do sekcji projekty rozpoczęte

 

najpierw zdjęcia poszczególnych elementów

DSC_0405.JPG

 

DSC_0406.JPG

 

DSC_0409.JPG

 

maszt główny wyglądał tak

DSC_0391.JPG

 

po przeróbce w której z pierwowzoru został trzpień wygląda to tak. drabinka zostanie doklejona po pomalowaniu

DSC_0423.JPG

 

DSC_0412.JPG

 

DSC_0413.JPG

 

DSC_0416.JPG

 

z helikopterem nie mam pomysłu - dorobiłem elementy rotoru, ale ni jak nie mam pomysłu na malowani szklą w kabinie - kombinuje nad cięciami ale sam nie wiem, moze po prostu srebrna na to clear i tyle ? na ten czas mam coś takiego (bez podwozia )

DSC_0420.JPG

 

DSC_0427.JPG

 

jak to wszystko się poukłada to wygląda to tak

DSC_0428.JPG

 

DSC_0429.JPG

 

DSC_0430.JPG

 

na pokładzie rufowym dodałem szyny do wózka który podczepia się pod helikopter. Heller ma na to kalkę ale jako że w oryginale to element wypukły namęczyłem się nad tymi obłościami ale są szyny . Nawierciłem ileś tam otworów o,01 co ma imitować zaczepy pod pasy podtrzymujące helikopter

DSC_0433.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Ładnie wyglada, ale wciaz golas straszny, kupa zdjec do przegladania w necie i jesli sa na pokladzie jakies kable to je zrob torche uplastyczni poklad, jesli jest a napewno jest anty poslizg pomysl jak go by go dobrze odwzorowac na pokladzie i ostatnia rzecz ktora pozwoli oderwac oko detalu, poszycie az sie prosi by oddac niuans ,no i piekne plaszczyzny do malowania cieniowania i zabawy swiatłem. Az sam z ciekawosci polece wieczorem po necie i poogladam co by tam mozna bylo jeszcze dodac.

Bylem na stronie lukalem dodatek cena mnie zabila, ze 40

euro jak pamietam, odechcialo mi sie tego okretu hehe,

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cały czas coś dodaje bo znajduje ciekawa fotę, antypoślizgowe to ciekawy pomysł musze się zastanowić co z tym zrobić jak znajdziesz coś ciekawego do pokładu chętnie obacze. Arsenal kosztuje 37 euro na stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z czym innym mi się pomieszało co nie zmienia faktu ze dwa razy więcej niż model, wieczorem poszperam cos podrzuce z pomyslami na wykonanie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy okazji uzbieram info i zdjec do lajby, lezy pudło w moim modelarskim sklepie ale jest zafoliowane wiec tylko rzuciłem okiem na box arta i poszedlm dalej, moze kiedys nabede to bedzie juz jakaś dokumentacja.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem dzis jeszcze raz net tym razem pod kątem filmów z udziałem typu la fayette i doszedłem do wniosku iż to co ja konstruuje jest tylko i wyłącznie nawiązaniem do oryginału - model jest na sródokręciu tak z 10 mm za długi co powoduje iz wszelkie próby dodatkowego (oprocz tego jest) oprzyrządowania mija sie z celem bo ni jak nie odda tego jak to było - masakra a miało być tak pięknie ...

 

w zaistniałej sytuacji dodam tylko jeszcze reflektory wyrzutnie wabików, kilka radarów, lornetki i anteny natomiast daruje sobie już kolejne duże modernizacje bo bym musiał ,.... eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduj z tego co masz i daje L'arsenal, następnym razem zanim skleisz kadlub jakuejs łajby to go zmierzysz i potniesz i bedzie git. Teraz sklej co masz, koledze sie pochwalisz, myslisz ze sie kapnie ze za dlugi jest, ze heli deck nie zgodny z oryginalem a wyrzytnia wabikow pomysli ze na wedki stojak hehe , jutro rzuce okiem na foty coś podesłał bo dzis juz nie dam rady.

 

Pzdr

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ty jeden , ogladale dzis zdjecia podeslane przez Ciebie, duzo z nich nie widzal na pewno sie przydadza, szczegolnie rendery sa fajne. Myslalem, i mam tylko jeden pomysl, malowanie, pozaznaczam na zdjeciach co jest godne uwagi i podesle wieczorem, rezte zalatwi malowanie z brudzeniem i zaciekami

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Sie nie trza bać, trza działać

święte słowa, ostatnie kilka dni... poświęciłem na kombinowanie jak tu zrobić replikę omawianych na wstępie wyrzutni

 

Dagaie-Surcouf-IMG_5809.jpg

 

z pomocą dużej ilości płytek i pasków plastiku, po zagubieniu połowy i robieniu kolejnych serii etc (strasznie to małe i strzela gdzie popadnie::) wytworzyłem takie coś

 

ilość części 16 w tym 2 fabryczne po tiuningu

planowane - dodanie barierki z fototrawionki

proszę o łagodny wymiar kary bo od oryginału odbiega ale sie starałem

 

DSC_0420.JPG

 

DSC_0422.JPG

 

DSC_0423.JPG

 

DSC_0424.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejną wymianę częsci pudełkowych, uskrzydlony wczorajszym zakończeniem wyrzutni celów pozorowanych, objeły wszystkie anteny, flagmaszty. Jestem gotów do malowania i jutro rozpoczynam zabawę psikawką (mam nadzieje)

 

la%2Bfayette%2B_0425.jpg

 

la%2Bfayette%2B_0426.jpg

 

la%2Bfayette%2B_0427.jpg

 

la%2Bfayette%2B_0430.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.