Skocz do zawartości

IXa 38 + kuter


freelancer

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek przywitam się, dzień dobry, do tej pory byłem obserwatorem ale nadszedł czas się udzielić

 

Niedługo pojawią się tutaj zdjęcia, ale potrzebuję pomocy!

Ciężko mi znaleźć jakiekolwiek referencje, może źle szukam, dlatego proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów.

 

Domyślam się, że wszystkie jednostki jakiej bym nie chciał zrobić to będą zmilitaryzowane...

 

Nawet nie bardzo wiem od czego zacząć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem na dobrym tropie, szukam teraz po haśle: Vorpostenboot...

 

czyli coś takiego:

http://www.schiffsmodellbau-berlin.de/Bilder/kueste_a.JPG

 

Szkoda bo wolałbym zrobić w 100% cywilny kuter, ale patrząc na to, że mój Uboot jest już pordzewiały to nie ma wyjścia...

 

Trzeba będzie się zaopatrzyć w jakiegoś flaka czy coś i montować na biednym kutrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mała prośba na początek, mógłbyś pisać nieco bardziej... zrozumiale? Mile widziane wypowiedzi pełnymi zdaniami, by każdy mógł zrozumieć, co masz na myśli. Dopiero twój drugi post rzucił odrobinę światła na to, o co może Ci chodzić, jednak wciąż jest to dosyć mgliste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest ma 100% racji - nikt nic nie pisze bo nikt nie wie o co chodzi

 

Zacznij najpierw od solidnych konkretów np.:

1. chcesz to robić w jakiej skali ?

2. co to ma być - diorama ?

3. to ma być u-boot oceaniczny (typ IX) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ja nie dostaję informacji, że ktoś odpowiedział?

 

Kuter jest już w robocie. Skala 1:350.

 

Znalazłem gdzieś w internecie wątek na innym forum z dioramą chyba jedynej "modelarki" Katarzyny M., która znalazła kuter pewnego wydawnictwa, przeskalowała go do pożądanego rozmiaru i zbudowała z kartonu.

 

Postanowiłem pójść tym samym tropem tylko zamiast kartonu używam arkuszy polistyrenu. Wrzucam dotychczasowe efekty

Jeszcze upłynie trochę czasu zanim będzie to wyglądać tak jak chcę, ale wrzucam jako częściowa dokumentacja prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę pracę już mocno zaawansowane

Wrzuć więcej fotek tego uboocika

Jedna uwaga, która od razu rzuca się w oczy - przy takim stanie morza przed pokład i przez górne otwory przelewowe musi się przewalać woda.

Innej opcji nie ma, bez tego wygląda to nienaturalnie.

I oczywiście obowiązkowo załoganci na kiosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! będzie się woda lała,

Po pierwsze nie zdążyłem (a robiłem trochę nie po kolei). Po drugie uboot się wynurza, powoli i nie wiedziałem czy powinno się wylewać ze wszystkich czy tylko z niektórych... także jeśli wiesz to prośba o info

 

Zdjęcia uboota chciałem pokazać po zakończeniu w galerii no ale może zaspoileruję później, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak widziałem, zastanawiałem się po prostu nad konkretną sytuacją (układ morza, ułożenie statku) i trochę się zablokowałem w tym dzięki za lekkiego "kopniaka" na pewno pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz rozumiem, co piszesz

Jeśli ten u-boocik się wynurza, to woda powinna lać się dosłownie "zewsząd". Jedna rzecz mnie tylko niepokoi. Przy takim stanie morza, kuter nie odważyłby się podejść na więcej, niż 100-150 metrów. Zbyt duże ryzyko kolizji. Jeśli wepchniesz ten stateczek (tfu, okręcik, jako, że po zmilitaryzowaniu ) na dioramę, to spokojnie możesz ją zatytułować "tuż przed katastrofą"

Swoją drogą, woda świetna Jeszcze warstwa połysku, i będzie bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że kuter prawie "wpada" na wynurzającego się u-boota, mimo, że sytuacja niecodzienna, zakładam, że jest to zagubiona jednostka zaskoczona sztormem Może to i naciągane, ale powinno całkiem spoko wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.