Skocz do zawartości

Projektu 705K "Lira" (Nato-Alfa)//Mikro-Mir//1/350


rudolf24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zawsze chciałem mieć parę ciekawych łodzi podwodnych z ZSRR oraz Rosji, chcąc nie chcąc pierwszą jaką dorwałem jest tytułowa Alfa produkcji Mikro Mira.

Będzie to mój pierwszy twór w 1/350 (w międzyczasie dojdzie Pola od HB oraz Kirow w 700, ale nie uprzedzajmy faktów :P)

Zanim przejdę do sedna, czy mógłbym prosić o dodanie mojego warsztatu do klubu okrętów Rosyjskich ? Jeśli oczywiście istnieje taka możliwość.

Model udało mi się kupić za całkiem dobre pieniądze (okolice 47 zł zamiast prawie 70 sklepowych). Poniżej pokazuje parę robionych na szybko zdjęć z tego co znajdziemy w pudełku.

P3VeQoL.jpg

ukZlTqp.jpg

809WQMW.jpg

b418Nme.jpg

tWgpflN.jpg

AVgs12d.jpg

pWW1PuC.jpg

gT9fmAE.jpg

Na razie model sobie schnie po pierwszej walce z łączeniem połówek, teraz czekam na przesyłkę z szpachlą :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rudolf24 - tematyka

Chociaż cena rzeczywiście przystępna to czeka się wiele samoróbek. Na pewno otwory przelewowe są do zdarcia i wydrapania na nowo... sprawdź też bo w moim egzemplarzy były mocno skoślawione zarysy wyrzutni torped...

Trochę kiepsko wybrałeś, mogłeś nabyć w tej skali model HB bo te wypraski są trochę starawe, jeszcze z czasów kiedy do wyrobów MikroMira schodziła tona szpachli.

 

Jakbyś potrzebował jakiś info czy miał wątpliwości uderzaj do mnie na PW - na temat Lirki mam masę materiałów

 

Zajrzyj też tutaj:

viewtopic.php?f=78&t=1493

viewtopic.php?f=78&t=44665

 

Nie poddawaj się - trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to roboty jest tam trochę więcej niż myślałem :P , bo na ten moment chciałem po prostu drobić wszystkie te "antenty" widoczne poniżej. No cóż zobaczymy co z tego wyjdzie

640px-Alfa_class_SSN.svg.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest też przewaga HB - u nich anteny i peryskopy są....

Chociaż też szału nie ma bo plastiki słabo zdetalizowane

 

Tu masz dwa przykłady jak chłopaki zaszaleli z samoróbkami:

http://www.findmodelkit.com/content/b-123-proj-705k-lira-1400-maquette-scratch

 

http://www.findmodelkit.com/content/proj705-lira-alfa-class-1400-maquettescratch

 

tak więc jeśli masz zapędy zegarmistrzowskie to można wyrzeźbić cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mały problem był, i zdublowałem sobie post :P

Wracając, mimo przestoju pracę przy Alfie ruszyły .

Kadłub sklejony i wyszlifowany, zostało po szpachlować jeszcze w okolicach (sterów ? Tak to można nazwać ?), oraz sprawdzić czy gdzieś nie ma jakis ubytków.

Zrobiłem też śrubę napędową (doprawdy trudna sztuka, chyba wyszło całkiem znośnie).

 

asDq7Ue.jpg

vDGaCmm.jpg

shaYPnK.jpg

TYiPxkt.jpg

RdGBwvQ.jpg

GIyfs3s.jpg

VQhrzea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręć je na 2 pensety. Jedną łapiesz u nasady , drugą po zewntrznej i skręcasz tak by kąt natarcia po zewn był mniejszy od kąta natarcia przy kołpaku. Ot cała filozofia, jak śmigło samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Dawno tu nic nie było, pierwszy okręt podwodny w życiu wymalowany. Niestety upadł mi w czasie malowania i musiałem szpachlować . Zostawie tak jak już jest, żadnych gruntownych przemalowań nie będzie. W miejsca tych ubytków wchodzą stery, więc nie ma co się martwić :p

lf1lBEN.jpg

8ypfNPx.jpg

9oQ5CMd.jpg

T96ToA8.jpg

HGQWsGj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.