Skocz do zawartości

"R-ka", Trumpeter + ja, 1:700


Almirante

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Choć projekt ruszył jakiś czas temu, postanowiłem podzielić się z Wami tą epopeją i założyć relację, może też kogoś zainspiruję. A tematem będzie pancernik typu R, może Ramillies albo Resolution, jeszcze nie wybrałem który, choć wysokie bąble kuszą... Dla mnie ten typ to esencja superdrednota. Napakowany artylerią, prosty, zwarty, nic dodać, nic ująć. Spójrzcie (źródło; tsushima.su)

 

q7ke58L.jpg

 

Często jest tak, że jak zacznie się przerabiać jakiś model, to wkrótce pojawia się fabryczny wypust "R-ki" można robić w tylu wersjach, że bynajmniej nie obrażę się, jeśli się tak stanie Budowę prowadzę w oparciu o dwa wypusty Trumpetera; HMS Queen Elizabeth z '18 i Valianta z '39. Wybór podyktowany tym, że "R-ki" miały cofnięte kazamaty i szerszy pokład na dziobie od oryginalnych QE, a zmodernizowane QE przez brak kazamat miały szeroki pokład na dziobie. Dzięki temu nie trzeba niczego sztukować, a jedynie trochę pociąć to co już jest, co dla mnie jest prostszą opcją. Natomiast wersja przed wielką modernizacją jest potrzebna dla kazamat, nadbudówek itd. "R-ka" jest też krótsza o kilka metrów od QE. Widziałem na Modelwarships relację, gdzie autor ciął w połowie model QE, ale myślę, że adekwatniejszym sposobem będzie skrócenie kadłuba, bo oprócz długości okręty różniły się też kształtem rufy. "R-ki" były "pakowniejsze", da się to uzyskać przez zaoblenie rufy QE. Wymaga to trochę gimnastyki, ale efekt daleko bardziej przypomina oryginał.

Zobaczcie, co na razie osiągnąłem

U góry QE, niżej R;

 

0kGTZIo.jpg

 

Dużo cięcia i co z tego wynikło

 

SL9qTJU.jpg

 

pTDbxqj.jpg

 

Wieże artylerii głównej trzeba było przesunąć bliżej dziobu, a potem dziurę załatać i ryć nowe deskowanie. Jeszcze kilka poprawek i ujdzie. Najwyżej potem ustawię scenki z ludzikami w newralgicznych miejscach :P

 

RrU2P42.jpg

 

Wieże artylerii (z wersji wcześniejszej - przed zwiększeniem kąta podniesienia dział)

 

5CEWBfl.jpg

 

usTY8Ov.jpg

 

I cięcie pokładu wczesnej wersji...;

 

87ms19E.jpg

 

... co będzie zaczątkiem nadbudówki;

 

G7luz88.jpg

 

poszerzanie komina;

 

vGRY5i9.jpg

 

wycięte kazamaty. Nic się nie zmarnuje ale o tym później

 

VeMBhV1.jpg

 

adhsu7Z.jpg

 

Zdjęcia już poprawione, sorry

Ciąg dalszy nastąpi (mam nadzieję, że uda się zrobić jak najwięcej do września, bo potem znając życie temat zamarznie )

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.