Skocz do zawartości

"Kongo" 1944 / 1:350 / Fujimi + Pontos


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dla mnie wyglądają jakby je z dna właśnie wyciągnęli. Ale z góry zaznaczam że się nie znam, a może i nawet podświadomie zazdrość przeze mnie przemawia.

 

Tak sobie myślę, że możesz mieć rację. W kadłubie wyglądają mniej więcej jak na zdjęciu poniżej. Nie chce mi się ich już na tym etapie korygować. Przykleję do kadłuba, dostaną - jak wszystko inne - lakier i ewentualne korekty zrobię olejami.

 

 

qpsbNA0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tera morduj, szmać, babraj, tarzaj, zdieraj bez litości

Nie bierz jeńców

 

Ha, ha, ha... Nie ma to jak podkręcić atmosferę Niemniej na początek i na spokojnie zastanowię się, co zrobię (o ile w ogóle) przed zalaniem lakierem błyszczącym. Czyli pewnie z tydzień będę myślał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogłeś...

 

Debonder? Ale jak go stosujesz w tak wąskich miejscach?

 

No przecież napisałem, że to wersja "utytłana", czyli taka co ją trzeba "posprzątać". Debonber i patyczki od Flexifile pozwalają dotrzeć wszędzie. Ale tu zwykłe "patyki" od Tamki wystarczyły + 1.5 h Prawie gotowe:

 

hSNcdV8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debonber i patyczki od Flexifile pozwalają dotrzeć wszędzie. Ale tu zwykłe "patyki" od Tamki wystarczyły + 1.5 h

Mozna też użyć pędzelka 00 lub 000 o długim włosiu. Kiedyś Magpol coś takiego robił. Pędzelkiem można zebrać nadmiar CA lub go delikatnie "rozetrzeć" w okolicy spoiny.

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka, ja wiem, że się powtarzam, ale z zawiścią patrzę na to co i jak robisz...

 

Czekam z niecierpliwością aż dotrzesz do malowania tych elementów nadbudówki. Wiesz - cieniowanie, weathering... Przy jakości Twoich zdjęć to będzie prawdziwa uczta dla oczu i kopalnia wiedzy!

 

Więc nie żebym Cię pośpieszał, ale D A W A J !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Dzięki!

 

Jeżeli chodzi o prace lakiernicze na „nadwoziu” to będziesz musiał pewnie jeszcze długo poczekać. Na tę chwilę dam filtr na „podwozie” i zalakieruję całość. To niestety wymaga oczyszczenie wałów śrub, za co jakoś nie mogę się zabrać. Jako, że do tej pory nie robiłem nic farbami akrylowymi od Gunze to czas upłynął na sprawdzaniu czy się nie gryzą z filtrami i rozpuszczalnikiem od Wildera, tudzież połyskiem od MRP. Wszystko jest ok, także pewnie wkrótce się za to wezmę. Zestaw gotowy, jakby co. Na tę chwilę męczę jednak kominy...

 

 

N22PGUz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.