Skocz do zawartości

"Kongo" 1944 / 1:350 / Fujimi + Pontos


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Kadłub nie jest wykonany idealnie, to fakt. W moim przypadku była ta sama historia. Trzeba spędzić nad nim trochę czasu, ale co to dla Ciebie Pomyśl nad grillami w kadłubie, które trzeba wyciąć. Zabawa przednia . Odstaw Kongo i bierz się za bydlaka w ramach relaksu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kadłub nie jest wykonany idealnie, to fakt. W moim przypadku była ta sama historia. Trzeba spędzić nad nim trochę czasu, ale co to dla Ciebie Pomyśl nad grillami w kadłubie, które trzeba wyciąć. Zabawa przednia . Odstaw Kongo i bierz się za bydlaka w ramach relaksu

 

Tych grilli w kadłubie to jest ponad 20 na szczęście Pontos zrobił wszystkie siatki. Kongo nie zostawię, bo go lubię a Szwab niech sobie leży. Może od czasu coś w tym kadłubie powiercę albo coś zaszpachluję jak mu przód przykleję. I tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać wątku innym tematem... Zobacz tutaj:

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=53&t=164104

 

Z tego zestawu wykorzystałem tylko 20, ale możesz poszaleć i zrobić znacznie więcej Okej, wracamy do Kongo Mam pytanie odnoście zestawu Pontos-a z którego aktualnie korzystasz. Czy do tej pory miałeś jakiekolwiek problemy z instrukcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinanie tych otworków w kadłubie to jest masakra a nie przednia zabawa

Ja malowałem swój w salonie, folia malarska kilkanaście metrów, obłożyłem wszystko na około i wyłączyłem z użytkowania na parę dni :P

edit:// a zamiast gotowych siatek używałem większe arkusze z Abera, łatwiej chyba jednak dopasować kształt siatki do otworu niż na odwrót, ale to tak tam tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać wątku innym tematem... Zobacz tutaj:

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=53&t=164104

 

Z tego zestawu wykorzystałem tylko 20, ale możesz poszaleć i zrobić znacznie więcej Okej, wracamy do Kongo Mam pytanie odnoście zestawu Pontos-a z którego aktualnie korzystasz. Czy do tej pory miałeś jakiekolwiek problemy z instrukcją?

 

Co do Bismarcka to faktycznie ten zestaw muszę sobie sprawić - Pontos nie zrobił tych blach które są na "dnie". Nie wiem czy jest sens otwierać wątek poświęcony Bismarckowi w momencie kiedy de facto go jeszcze nie zacząłem. Koncentrują się raczej na tym co jest w literaturze, a z tego co widzę spraw do wyjaśnienia (vide obecność lub nieobecność relingów na A, B, C, D) jest całkiem sporo. Ponadto dwa "Smarki" są już na Forum dość zaawansowane...

 

Jeżeli chodzi o zestaw Pontosa do Kongo to w instrukcji pomylona jest numeracja niektórych części a innych, które są w zestawie blach nie ma w instrukcji. To ostatnie odnosi się przede wszystkim do drzwi różnego rodzaju. Trochę to upierdliwe ale da się przeżyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstaw Kongo i bierz się za bydlaka w ramach relaksu

Nie kuś go bo Kongo skończy jak Abrams

 

Wiedziałem że jak pływadło z pudła wyciągnie to już o Abramsie zapomni

Spoko, dam radę, termin jest na koniec listopada....

 

Wprawdzie czasu jeszcze trochę jest, ale termin coraz mniej mi się realny wydaje.

 

A na poważnie to działaj z Japońcem, Hamerykaniec może poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstaw Kongo i bierz się za bydlaka w ramach relaksu

Nie kuś go bo Kongo skończy jak Abrams

 

Wiedziałem że jak pływadło z pudła wyciągnie to już o Abramsie zapomni

Spoko, dam radę, termin jest na koniec listopada....

 

Wprawdzie czasu jeszcze trochę jest, ale termin coraz mniej mi się realny wydaje.

 

A na poważnie to działaj z Japońcem, Hamerykaniec może poczekać.

 

A to akurat wcale nie jest niemożliwym, że Kongo skończy jak Abrams, który sobie leży i czeka. Ja się takimi rzeczami w ogóle nie przejmuje - dla mnie to tylko zabawa nic więcej. Nie mam żadnych modelarskich ambicji, a realizuję się na innych polach aktywności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff... też mi odpowiedź... Te modele robią konkretni ludzie, za którymi stoją ciekawe historie. Nie o samo klejenie plastiku w tym wszystkim przecież chodzi!

 

To się zgadza, ale chyba przyznasz, że to Forum modelarskie i nie jest poświęcone "ciekawym historiom" z życia tych którzy je budują. Jak chcesz mnie poznać masz inne możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Mam wrażenie, że mi się warsztat o "Kongo" rozmydla. Także załatwmy może dwie sprawy ostatecznie:

 

1. Czesław jak będziesz w Warszawie i będziesz miał ochotę na kawę i ciasto - zapraszam!

 

2. Różne pierdółki związane z "Bismarckiem" są pod adresem podanym poniżej:

 

viewtopic.php?f=89&t=59901

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy my tu dalej oglądamy relacje o IJN Kongo....?

 

Mam wrażenie, że tak i że Koledzy nieco się rozbestwili niemal codziennymi wpisami. Może być tylko wolniej, szybciej z całą pewnością nie. Na model trafił pokład dla wodnosamolotów, a tu trzeba dość dużo zrobić i jest nieco skomplikowanego maskowania. Także jakby co, melisę polecam

 

7EcafUB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.