Teraz jest So lis 25 2017, 7:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: "Kongo" 1944 / 1:350 / Fujimi + Pontos
PostNapisane: Pt sie 11 2017, 12:03 

Ja to te japońce chciałbym w ich pierwotnym kształcie, taki Fuso albo Ise stan na 1918 na przykład.... chyba sie nie doczekam :haha:

FOREST, DO ROBOTY!!!

PostNapisane: Pt sie 11 2017, 15:33 

blacman napisał(a):
... już zacieram ręce i siadam grzecznie w pierwszym rzędzie... A zapomniałem zapytać czy są jeszcze miejsca ?- bo temat szykuje się zacny :piwo: :piwo: :piwo:

Siadaj, siadaj.... Możesz się nawet rozpychać :piwo:

blacman napisał(a):
... oczywiście na potrzeby "ładności" modelu stosuje się inne kolory - ogólnie przyjęte za "poprawne" :)

He, he... No tak. W sumie ciekawe jakby to wyglądało z takimi wypłowiałymi dechami. Widziałeś gdzieś na modelu coś takiego? Jakiś link?

Szydercza Gała napisał(a):
Ja to te japońce chciałbym w ich pierwotnym kształcie, taki Fuso albo Ise stan na 1918 na przykład.... chyba sie nie doczekam

Bardzo mi przykro, ale jeżeli chodzi o mnie to na dziś musi Cię zadowolić ostrzyżony "pod pokład" mojej lichej krypy. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem, muszę jeszcze zobaczyć jak te łańcuchy od kotwic właziły w tego cosia (jak to się nazywa, bom ciemny?) :lol:

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: So sie 12 2017, 11:04 

Spoko tak sobie tylko marudzę, w tej postaci też są fajne. A że ja nie lubię jak wszyscy.... to chciabym Ise albo Hyuge, tyle że sprzed konwersji na półotniskowce. Jakoś wyszscy zawsze o nich zapominają, Fusonów jest do wypęku, a te dwa tylko już po tej profanacji....
Jak mawiał filozof wszystko gó..o oprócz moczu. Predrednotów mam na następne 3 lata a i jeszcze Seydlitz na horyzoncie :haha: Pułkownik Mitrofanow chocby nawet zajeździł mojOM stocznię z Ciapkiem na śmierć, to nie da rady wcisnąć nic innego w tej dekadzie :haha:

FOREST, DO ROBOTY!!!

PostNapisane: So sie 12 2017, 13:46 

...

:super:

Wlazłem i „zdemolowałem” pod blaszki wyższy pokład. Na razie nic nie klejone, same przymiarki. Bez rozczarowań, że tak powiem, choć trochę trzeba było pilnikami porobić. Trzeba iść wyżej. Z każdym dniem podoba mi się to coraz bardziej...

:cool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: So sie 12 2017, 13:50 

Bo teraz pracujesz w końcu nad PRAWDZIWYM MODELEM, te wszystkie samolociki i pojaździki to tylko zabawki :haha:

FOREST, DO ROBOTY!!!

PostNapisane: So sie 12 2017, 13:55 

Bo teraz pracujesz w końcu nad PRAWDZIWYM MODELEM, te wszystkie samolociki i pojaździki to tylko zabawki :haha:

Hm... Napiszę tak. Chyba trudno mi będzie do nich wrócić :piwo:

PostNapisane: So sie 12 2017, 14:57 

O! A dlaczego?

w.
___
na stoliku: szybki projekt Mitsubishi Ka-14 oraz
Ki-61-I Otsu
CH-53G - gdzieś wsiąkł na razie :(
a w stoczni Musashi

PostNapisane: So sie 12 2017, 15:31 

slamacek napisał(a):
O! A dlaczego?

Nie za bardzo chce tu toczyć dyskusje o wyższości jednych świąt nad drugimi. Do końca zresztą nie wiem jak to ująć. Niech będzie że się zakochałem i już ...

:lol:

PostNapisane: So sie 12 2017, 17:06 
Moderator

Dorotka napisał(a):
He, he... No tak. W sumie ciekawe jakby to wyglądało z takimi wypłowiałymi dechami. Widziałeś gdzieś na modelu coś takiego? Jakiś link?

tak to wyglądało - chyba najlepsze zdjecie jakie mam odnośnie wyglądu pokładów japońskich pancerników. Akurat Nagato miał deskowanie taki jak Yamato - z japońskiego cyprysa Hinoki, którego odcień był szaro-brązowawy

Obrazek

pokłady krążowników liniowych typu Kongo były pokryte klasycznie - tak jak brytyjskie pancerniki w owym czasie - drewnem teakowym...

Belfast jest dość dobrym przykładem (nie jestem pewien ale zakładam, że Brytyjczycy co jakiś czas konserwują pokład olejem), okręt stoi zacumowany i miejsca zacienione są raczej zacienione....
pokład suchy i wypalony słońcem:

Obrazek

i pokład mokry nie wystawiony na działanie słońca.

Obrazek

trzeba jednak wziąć po uwagę, że woda w Tamizie jest raczej słodka i słońce nad Londynem czasem świeci. Pacyficzne rejsy natomiast narażały drewno na działanie potwornych upałów i dużego zasolenia. Pokłady były oczywiście konserwowane w okresach przestojów i cumowania - coby się załodze nie nudziło - ale intensywne działania, jakie czwórka z Kongo na czele prowadziła pewnie na to nie pozwalały.

FOREST, TAK TRZYMAJ !!!

PostNapisane: So sie 12 2017, 17:44 

blacman napisał(a):
....

Dzięki!

Kolejne pytanie… Z góry przepraszam za brak fachowej terminologii, ale to rzecz której dopiero się muszę nauczyć. Na dole dwa zdjęcia z znaczonym miejscem, o które mi chodzi. To „podstawa pagody”, przy samym pokładzie. W przymiarkach wygląda jak widać. Zacząłem się jednak zastanawiać (całkiem intuicyjnie) czy tam aby na pewno jest „ściana” a nie prześwit, lub „wolne przejście” pod pagodą? Bo jeżeli to drugie to można by poprawić. Coś? Ktoś?

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: So sie 12 2017, 21:38 

No to blacman do tablicy :haha:
Przejście być mogło, zasadniczo te słynne pagody powstały przez obudowanie masztów dookoła wszelakim badziewiem....

FOREST, DO ROBOTY!!!

PostNapisane: So sie 12 2017, 22:15 

No to blacman do tablicy :haha:
Przejście być mogło, zasadniczo te słynne pagody powstały przez obudowanie masztów dookoła wszelakim badziewiem....

Tak mi się też wydaje, że tam sobie ludziki mogły chodzić. Na planach pagody od Kagero wieje tam pustką, ale na rysunkach 3D ściana jest jak najbardziej. Co do masztu to własnie zastąpiłem plastikowy od Fujimi (buja się na wszystkie strony) metalowym przepuszczając go przez wszystkie możliwe pokłady. Od razu zrobiło mi się lepiej. Resztę też zastąpię :lol:

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: N sie 13 2017, 9:07 

Sztywny pal Azji - jednym zdaniem :peace:

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe
ObrazekJesienna odsiecz kawalerii

PostNapisane: N sie 13 2017, 12:20 

Sleepwalker napisał(a):
Sztywny pal Azji - jednym zdaniem :peace:

Masz nieaktualne dane. Pale są już dwa a będzie jeszcze trzeci, malutki :lol:

Obrazek

PostNapisane: N sie 13 2017, 13:35 
Moderator

Dorotka napisał(a):
Zacząłem się jednak zastanawiać (całkiem intuicyjnie) czy tam aby na pewno jest „ściana” a nie prześwit, lub „wolne przejście” pod pagodą? Bo jeżeli to drugie to można by poprawić. Coś? Ktoś?

było puste ale nie do końca;
tam były zabudowane pomieszczenia tworząc jednak możliwość przechodzenia pod swego rodzaju podcieniem:

Obrazek
Obrazek

nie jestem pewien czy wg linii czerwonych czy żółtych, bardziej prawdopodobny jest jednak układ linii żółtych , co by można potwierdzić na planach Haruny - dość podobnie przebudowywanej do Kongo

Obrazek

cała nadbudówka bazowała - jak w większości japońskich okrętów liniowych na trójnogu (o dziwo na większości krążowników ciężkich pomimo normalnej zabudowy koncepcyjnie przednie pagody też bazowały na trójnogu...) jak widać trójnóg schodził się na ostatnim pomoście obserwacyjnym, a jego główny, Sztywny pal Azji stanowił podstawę i oś obrotu głównego dalmierza

Obrazek

tu u Ciebie schodzi się na admiralskim lub nawigacyjnym - nieco za nisko wg mnie...
Dorotka napisał(a):
Obrazek

FOREST, TAK TRZYMAJ !!!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna

REGULAMIN FORUM