Skocz do zawartości

Z-32 Dragon 1:350


Maciej R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jednak postanowiłem założyć relację z budowy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jest to moje kolejne podejście do tematyki okrętowej. Poprzednie próby nie wypaliły...

Model znany. Bardzo szczegółowy i "samo składalny". Z dodatków to Zakupiłem zestaw relingów i torów minowych z Eduarda, lufy Abera oraz łańcuch z RB-model. Dojdą jeszcze pontony z North Stara.

Chwilowo niewiele zrobiłem ale zawsze coś .

kOthS8H.jpg

rCcH5uy.jpg

 

Powycinałem tory minowe aby zastąpić je blaszką. Niestety zrobiłem to tak nieudolnie, że musiałem zaszpachlować. Efekt poniżej. Oczywiście czeka mnie jeszcze szlifowanie.

uGVnBUD.jpg

 

Nadbudówka rufowa. Dojdą jeszcze blaszki. Maszt to dodatek RB model.

H1eHLhJ.jpg

qyNE5GJ.jpg

nJgUXVT.jpg

oTp0Yv9.jpg

 

Nadbudówka, hmm środkowa? Ta część z kominem... Wie ktoś jak to fachowo nazwać?

Poskładana na sucho. Do poprawy skrzynka przed stanowiskiem dalmierza oraz kratka na kominie.

n0U0tEc.jpg

poFLz1i.jpg

 

Na koniec fotka całości.

Mawihro.jpg

 

Dajcie mi proszę znać czy zdjęcia są ok. Nic w nich nie przerabiałem. Może rozjaśnić? Tło pewnie do wymiany. Użyłem kawałka białego materiału.

Tymczasem pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja prac.

Skupiłem się na skończeniu kadłuba na początek tory minowe. Efekt na zdjęciach. Niestety nie najlepszych. Uczę się ciągle fotografii...

k3cp4ke.jpg

qfSQRrW.jpg

 

Nie wiem czy ktoś zagląda do warsztatu ale przydała by mi się mała pomoc z kolorami .

Dragon zaleca pomalować część podwodną na kolor szary... . Patrząc po zdjęciach skończonych modeli to jest pół na pół. Zdarzają się z kolorem szarym i z tradycyjną czerwienią do której się skłaniam . Wie ktoś jak było w epoce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za odpowiedź.

Zdecydowałem się na tradycyjną czerwień.

 

Chwilowo prace wstrzymałem. Właśnie przez te nieszczęsne tory minowe...

Skleiłem też ten na przeciwległej burcie. Wyszło znośnie ale chciałem poprawić nieco ślady po kleju używając debondera. Pierwszy raz używałem tego specyfiku. Faktycznie usunął on nadmiar kleju ale wraz z farbą podkładową, którą sprawdzałem po szlifowaniu czy wyszło równo. Efekty końcowy jest chyba łatwy do przewidzenia...

Odkleiłem tory minowe, oczyściłem i spróbowałem jeszcze raz. Jednak były one tak powyginane, że mało starannie to wyglądało. Ostatecznie się zdecydowałem kupić drugi zestaw. Zacząć od nowa. Teraz na niego czekam i szukam weny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Bardzo niewiele ruszyło. Wrzucam zdjęcie zrobione telefonem. Niewiele na nim widać, więc opisze . Swój aparat pożyczyłem i będę go miał po majówce.

pGRu6lx.jpg

 

Tory minowe wykonałem tak jak polecił Szydercza Gała. Drucik 0,2 z jakiejś starej cewki połączony z blaszką Edka. Położyłem podkład, czerwień na część podwodną. Pokład też dostał kolor i zamaskowałem go w celu dalszych malunków.

 

Jeśli mam być szczery to z weną słabo. Inna sprawa, że w międzyczasie kończyłem U-123.

9XvSLkU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szydercza Gała

Kończyłem ale jeszcze nie ukończyłem . Pozostała gablotka, wykończenie brzegów. Nad wachtowymi się cały czas zastanawiam... Z założenie miał to być moment wynurzania. Może tego zdjęcie nie oddaje ale końcówka rufy jest jeszcze pod wodą. Więc z jednej strony wachtowi powinni być na mostku ale z drugiej to trzeba kupić cały zestaw dla figurek.

 

@Bartosz.B

Coś tam pomału robię. Ale nie wykluczone, że w międzyczasie sam zaczniesz i jeszcze szybciej ukończysz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali marynarze są dość uniwersalni, ja mam Norh Starowych nazistUF ale przemalowani robili za Austriaków i będą robili za Francuzów na Dantonie W tych zestawach jest ok 70 ludkUF więc masz zapas na kilka modeli. Zainwestuj, warto. A wachtowi na tych konserwach wyskakiwali z pudła jak tylko właz wylazł z wody, żeby flukcojguf wypatrywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.