Skocz do zawartości

[O] Italian Heavy Cruiser Zara 1/350 Trumpeter


sjr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że w weekend z okazji okrągłych urodzin zostałem uraczony taka oto niespodzianka:

 

59040109c9f27.jpg

 

Mam pytanko do kolegów siedzących w temacie. Czy macie jakieś rady dla kogoś kto do tej pory siedział w lotnictwie?

 

Na co zwrócić uwagę przy budowie żeby nie popełnić błędów?

 

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

 

Inbox jeżeli ktoś chce mogę wrzucić.

 

Model na razie ląduje na półce i czeka na trochę wolnego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś porównać wypraski do Poli tego samego producenta? Zastanawiałem się czy to te same wypraski czy jakoś przerobione/zrobione od nowa.

 

Tutaj w ciemno można obstawiać że 90% to są te same wypraski

Jedyne elementy którymi mogą się różnić to konstrukcja przedniej nadbudówki i pierwszy komin (bo tutaj były główne różnice między tymi jednostkami). Pytanie czy Trumpek zrobił uniwersalny zestaw gdzie są wszystkie elementy (ale nie wszystkie wykorzystywane) czy np. jedną wypraskę wymienną w zależności od modelu (przy samolotach to bym w ciemno obstawiał tą pierwszą opcję ale przy okrętach to różnie może być)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to macie mnie Panowie.... serio byłem pewien że to jeden producent

 

Cóż, myślę że wypraski mogą pochodzić z tego samego "kopyta" (kadłub, kominy, nadbudówki), a różnica cenowa skąd:

1) rocznik - tu jak w autach (spadek na wartości wykładniczy) Wszak Zara to "nówka", a ta Pola to już się poniewiera po asortymencie sklepowym sporo lat.

2) blachy - na bank do Zary dorzucili ze dwa arkusze blaszek więc cena od razu +100

3) możliwe że część elementów jest "new tool" (może wieże albo drobnica)

4) na pewno dodali coś extra np. nówki samoloty pokładowe (wystarczy porównać wielkość pudełek)

 

Tak mi podpowiada logika.... chociaż mogę gadać głupoty bo na oczy ani jednego ani drugiego modelu nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam, bo Pola kosztuje 60 zł a Zara ponad 300.

Pewnie chodzi o to, że Pola jest modelem dość prostym i trochę już na rynku jest,

Zara zaś jest nowym produktem i jakość jest troszkę inna... No chyba, że jednak nie...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

TJHo0A3.jpg

 

z racji tego że powoli zbliżam się do finiszu mam pytanko, czy posiada ktos schematy olinowania do tego okrętu? bez tego jakis taki łysy się wydaje... a nie za bardzo mam na to pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem w 100% zadowolony z efektu swojej pracy, ale jako że to moje pierwsze podejście do okrętów i skali 1/350 to myślę o drugiej próbie.

Dlatego też nie ma warsztatu

 

Może będzie galeria po finiszu w zależności jak się będzie prezentowała całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest passe, ale bardziej sie go usunąć nie dało, pozostawało tylko ponowne malowanie czego robić nie chciałem. Dlatego tez tak jak pisałem, warsztatu nie ma i galerii tez nie planuje.

 

Jednak będę wdzięczny jakby ktoś poratował wskazówkami co do olinowania, jak nic nie znajdę to najwyżej zostanie łysy.

 

EDIT:

 

Już znalazłem zdjęcia z olinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jednak ze zdjęć które znalazłem ciężko jest poprawnie wykonać olinowanie. Ma ktoś może pomysł gdzie najlepiej szukać jakiejś dokumentacji z olinowania?

 

Aktualnie został mi do położenia klar i olinowanie

Abu0yJO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.