Teraz jest Śr lis 22 2017, 3:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bismarck - luźne rozważania przed budową
PostNapisane: Pn lis 13 2017, 8:03 

kzugaj napisał(a):
Dorotka mniej pitolenia wiecej roboty. Czy kazdy twoj warsztat to musi byc min 30 stron?

Doceniam twoja prace w spr zgodnosci planow i modelu tylko powiem szczerze ze wiekszosc ludzi bedzie widzialo caloksztalt roboty a nie czy miejsce wywietrznika/bulajow itp, itd zgadza sie z planami

Spoko. Mówisz i masz. Więcej pitolenia nie będzie. Dla mnie to nawet wygodniej, bo trochę czasu schodzi na tych fotkach. Ci ewentualnie zainteresowani mogą zawsze walić na priv.

:cool:

PostNapisane: Pn lis 13 2017, 8:17 

Dorotka, a ja przeciwnie - poproszę o jeszcze! Te dywagacje mogą być cennym źródłem dla następujących budujących. I chyba o to właśnie chodzi w braniu udziału na forum? O ile się nie mylę rzecz jasna... :mrgreen:

Osobiście żałuję, że nikt tak nie 'rozebrał na części' budowy Mighty Mo... :cry:

Dorotka, dawaj, ja wszystko czytam - choć Smarka już nie buduję! :super:

Galerie: HMS Dreadnought 1:350, M4A3E8 Sherman "Easy Eight" 1:35

Warsztat: USS Missouri 1:200, U.S. SP155mm M40 "Big Shot" 1:35

Pozdrawiam,
Wojtek

PostNapisane: Pn lis 13 2017, 9:36 
Administrator

Voyteque napisał(a):
Dorotka, a ja przeciwnie - poproszę o jeszcze! Te dywagacje mogą być cennym źródłem dla następujących budujących.
...dlatego też sugerowałbym rozbicie wątku na część teoretyczną i praktyczną :cool:

PostNapisane: Pn lis 13 2017, 12:18 

"Dorotka, dawaj, ja wszystko czytam - choć Smarka już nie buduję! :super: "napisał Voyteque
Podpisuję się obu ręcyma! mój stoi już w gablocie więc dla mnie to już musztarda po obiedzie, ale jestem pewien, że wielu potencjalnych wykonawców z wielka ochotą połknie to wszystko

PostNapisane: Pn lis 13 2017, 14:03 
Moderator

Dorotka napisał(a):
Chyba zatrudnię tego gościa na kierownika budowy. Chwilowo testuje "alumiminium" na poszycie kadłuba ale sprawia też sympatyczne wrażenie. No i zna się na tym wszystkim mniej więcej tak jak ja :D

Obrazek

A uiściłes do Szyderczej tantiemy...? Wszak to kopirajt jest jego....
Jak mi ony nie potwierdzi uiszczenia to ban leci :jupi2:

FOREST, TAK TRZYMAJ !!!

PostNapisane: Pn lis 13 2017, 14:45 

blacman napisał(a):
ak mi ony nie potwierdzi uiszczenia to ban leci

Spoko! Sam się zbanuję! Wątek do zamknięcia :cool:

PostNapisane: Pn lis 13 2017, 19:43 

Nie zpomnij jeszcze dodac:

Obrazek

a na koniec że oTHodzisz z forÓma :haha:

FOREST, DO ROBOTY!!!

PostNapisane: Pn lis 13 2017, 19:48 

Szydercza Gała napisał(a):
Nie zpomnij jeszcze dodac:

Obrazek

a na koniec że oTHodzisz z forÓma :haha:

Ha! To rozumie się samo przez się :banan:

PostNapisane: Pn lis 13 2017, 21:30 

Marcin Rogoza napisał(a):
Voyteque napisał(a):
Dorotka, a ja przeciwnie - poproszę o jeszcze! Te dywagacje mogą być cennym źródłem dla następujących budujących.
...dlatego też sugerowałbym rozbicie wątku na część teoretyczną i praktyczną :cool:

Dorotka troche zbyt dosadnie mnie odebrales. Ale tak jak marcin zasugerowal moze trzeba podzielic watek na dwa.

Tak na marginesie to ci napisalem zebys wiecej robil/kleil i malowal zamiast pisac bom ja ciekaw co ty z tego wydlubiesz

Warsztat: Tygrys 1 1:35 RMF 141 50% DKM Bismarck 1:350 Tamiya 30% Tamiya Spitfire Mk.I 1/48 P9386 QV-K 19 Sqn. 85%
Galeria: Challenger 1 mk.3

PostNapisane: Pn lis 13 2017, 22:02 

kzugaj napisał(a):
Dorotka troche zbyt dosadnie mnie odebrales. Ale tak jak marcin zasugerowal moze trzeba podzielic watek na dwa.

Luzik, ja większość rzeczy odbieram z przymrużeniem oka. Wątek o Bismarcku możesz podzielić, nie widzę problemu. No może za wyjątkiem jednego, najpierw sam go musisz założyć :haha:
kzugaj napisał(a):
Tak na marginesie to ci napisalem zebys wiecej robil/kleil i malowal zamiast pisac bom ja ciekaw co ty z tego wydlubiesz

No wiesz jak to jest. Jeden lubi blondynki, inny lubi rude. Stąd też czasem mam taką fanaberię, że lubię wiedzieć jak wyglądało w realu to co mam skleić. Ale nie mam też nic przeciwko klejeniu innemu, gdzie mniej zwraca się uwagę na szczegóły. Jak napisałeś wcześniej:
kzugaj napisał(a):
... wiekszosc ludzi bedzie widzialo caloksztalt roboty a nie czy miejsce wywietrznika/bulajow itp, itd zgadza sie z planami

Tu mogę mieć tylko taką uwagę, że ja nie kleję dla większości. Kleję to co kleję dla własnej przyjemności, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na Forum. I z tego co widzę dla kilku osób które Bismarcka kleją mogę się one okazać przydatne w ich pracy nad tym modelem. Nomen omen kiedy zaczniesz swojego?

PostNapisane: Pn lis 13 2017, 23:52 

Wszystko fajnie, wtrącenie było a temat stygnie :D
Dorotka napisał(a):
Tu mogę mieć tylko taką uwagę, że ja nie kleję dla większości. Kleję to co kleję dla własnej przyjemności, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na Forum. I z tego co widzę dla kilku osób które Bismarcka kleją mogę się one okazać przydatne w ich pracy nad tym modelem.

I tego się trzymajmy :super: Sam jestem na etapie budowy i ten temat jest u mnie na pierwszym miejscu :)

PostNapisane: Pn lis 13 2017, 23:56 

"Lecim dalej". Kto chce patrzy, a kto nie chce nie patrzy. Proste?

Pracowicie rozpakowywałem dziś i sortowałem części z Hachette. W końcu trafiłem na komin i podkusiło mnie żeby sobie porównać z planami tudzież z tym od Trumpetera. Wyniki poniżej (S7):

"Oba dwa"

Obrazek

Hachette vs plany:

Obrazek

Trumpeter vs plany:

Obrazek

Się deczko podłamałem :lol:

Ostatnio edytowano Wt lis 14 2017, 0:26 przez Dorotka, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt lis 14 2017, 0:01 
Administrator

Nie mogę tego zrozumieć, jak można ludziom wciskać taką popelinę :? To chyba trzeba mieć przed oczami jedynie zysk i kasę a nie merytoryczne zgodności... :? Wkurza mnie takie olewackie traktowanie modelarzy m.in przez różne firmy :evil: Rozumiem ograniczenia technologiczne, ale błędy merytoryczne przy dostępnej dokumentacji są bez usprawiedliwienia :evil:

PostNapisane: Wt lis 14 2017, 0:13 

Marcin Rogoza napisał(a):
Nie mogę tego zrozumieć, jak można ludziom wciskać taką popelinę :? To chyba trzeba mieć przed oczami jedynie zysk i kasę a nie merytoryczne zgodności... :? Wkurza mnie takie olewackie traktowanie modelarzy m.in przez różne firmy :evil: Rozumiem ograniczenia technologiczne, ale błędy merytoryczne przy dostępnej dokumentacji są bez usprawiedliwienia :evil:

No niestety wychodzi, że to kiszka... Nomen omen drewniany pokład od Hachette jest lekko licząc ze 4 mm za szeroki na pokład Trumpka. Kto "ma rację" nie wiem. Boję się porównać z planami :haha:

PostNapisane: Wt lis 14 2017, 0:15 

Marcin - ja myślę że po prostu w dużej liczbie przypadków elementy do tych "gigantusów" to są zwyczajnie przeskalowane elementy z mniejszych modeli (350) - chodzi mi o "gabaryty ogólne", krzywizny itd. Bo wiadomo, że potem dorzucają jakieś szczegóły, drabinki itd żeby jakoś "wyglądało" w tej skali.
Ja to myślę też o czymś innym.... skoro takie rozbieżności są w "smarku" czy "jajmato" gdzie zachowana dokumentacja jest dość obfita to co dopiero w mniej znanych łajbach.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

REGULAMIN FORUM