Skocz do zawartości

USS South Dakota, 1/700 Hasegawa


PabloA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak dla odmiany dla modeli skrzydlatych postanowiłem wrzucić na warsztat coś pływającego, a że pierwszy raz zabieram się za łajbę to może być wesoło ;)

 

Model nabyłem na aukcji za nieduże pieniądze razem z blachami Edka, oto zawartość pudełka:

 

0581d9198bcfe054.jpg

 

15d1db68b1176e40.jpg

 

b7e9bcf5cb3a876a.jpg

 

Jako, że model jest do linii wodnej to najpierw postanowiłem zmierzyć się z podstawką, na początek wyciąłem odpowiedni bloczek ze styropianu o grubości 3cm. Na niego przykleiłem arkusz papieru ozdobnego z wyciętym kształtem kadłuba:

 

0a87fca23aa878a8.jpg

 

Następnie zabrałem się za malowanie, na początek pokryłem cały arkusz nierównomiernie kolorem H54 Navy blue od gunze:

 

c99362b05c509fe5.jpg

 

W drugim kroku rozjaśniłem okolice kadłuba, zaznaczyłem lekko odkosy fal i ślad torowy za rufą:

 

275e6afc740ad4f7.jpg

 

Po chwili zastanowienia lekko przyciemniłem kolor bazowy ciemniejszym H326 również od Gunze:

 

cdcca55d4f443a2e.jpg

 

Teraz pomalowany obszar pokryję transparentną masą od AK, robiłem już pewne próby i efekt może być ciekawy ;)

 

8d4853a713128ebb.jpg

 

Masa schnie 24h więc efektami pochwalę się pewnie jutro lub w środę ;) Będę wdzięczny bardzo bardziej doświadczonym kolegom w tej materii za wszelkie podpowiedzi co do malowania i weatheringu

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia....!

nie to żebym zniechęcał ale ten wypust Hasegawy ma kompletnie skopaną część dziobową. Praktycznie nie do poprawienia...

to był fajny pancernik - siadam z boku i podglądam

 

Być może tak jest ale to mój pierwszy okręt więc zgodność z oryginałem póki co pominę ;) jeśli chodzi o sam model to elementy kadłuba pasowały do siebie bardzo dobrze. Oto jak wyszła podstawka:

 

0754066642707b07.jpg

 

1966c71be30c4391.jpg

 

50d2bc4ac5a5653e.jpg

 

Na pomalowaną podstawkę naniosłem małą szpachelką cienką warstwę masy. Początkową jest ona nietransparentna w kolorze białym, dopiero z czasem się klaruje. Po wygładzeniu i odczekaniu kilku minut zacząłem pędzelkiem modelować fale. Po następnych kilku minutach, gdy preparat zaczyna gęstnieć poprawiłem jeszcze raz pędzelkiem aby fale posiadały ostrzejsze krawędzie.

 

W sumie jak na pierwszy raz to jestem zadowolony z uzyskanego efektu Przy pewnej wprawie można uzyskać z pewnością ciekawe efekty przy pomocy tej masy. Jedynym problemem jaki napotkałem było to, że po nałożeniu masy tektura na styropianie dość mocno nabrała wilgoci i porobiły się "kocie łby" w miejscach, gdzie nie była przyklejona do styropianu. Po wyschnięciu nierówności się trochę zmniejszyły i wbrew własnej woli uzyskałem efekt pofalowanego morza

 

Po 24h gdy całość wyschła przy pomocy kawałka gąbki i pędzelka białą farbą napćkałem pianę wzdłuż kadłuba i w śladzie okrętu oraz zaznaczyłem delikatnie niektóre grzbiety fal. Boki podstawki okleiłem kawałkami tektury i pomalowałem na czarno - praktycznie z samych domowych odpadów udało się coś zrobić ;)

 

A teraz kilka fotek samego modelu. Póki o udało mi się skleić w całość kadłub:

 

5493c5da33cc641e.jpg

 

0bd235ead0e0d04c.jpg

 

0ba9d4064d2cb1fe.jpg

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PabloA - popraw tytuł wątku bo trochę siara.....

 

Powodzenia w budowie

 

Faktycznie wkradł się byk, za bardzo po hamerykańsku napisałem

 

Dzięki wszystkim za wsparcie, powoli budowa idzie do przodu.

 

Jakie macie patenty na robienie pokrowców na lufy??

 

Pozdrowionka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.