Teraz jest Cz gru 14 2017, 22:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Roma 1/350 Trumpeter
PostNapisane: Cz gru 07 2017, 9:59 

Założenia:
1.Jak w tytule z, z takim kamo http://www.modelwarships.com/reviews/ships/it/bb/roma-350-tsm/color-01.jpg
2. Bez PE i innych cudownych wynalazków, tylko to co w pudle + swoje/Wasze przemyślenia + lufy
3. Z przyczyn niezależnych ode mnie-malowanie pędzlem
Pierwsze uwagi
1.Otwarte pudło niczym nie imponuje, zawiera jak każde inne trochę ramek, jedną blaszkę z mini ilością PE i łańcuszek kotwiczny
2. Części nie są dokładnie spasowane. Połączenie kadłuba na wysokości linii wodnej po prostu tragiczne. Cały środkowy odcinek wymagał podklejenia od wewnątrz cienkiego paska plastiku by można było skleic górę z dołem. Albo przez oszczędności, albo wiek wtryskarek, albo tez zwietrzenie(?) materiału, zabrakło po ok 1-2 mm plastiku by góra mogła być połączona z dołem
Spasowanie elementów/pięter wieży głównej, tez wymaga duuużej cierpliwości i kilku k...
Oczywista zabawa z kamo na dziobie (piękne pasy)
3. Reszta w normie
Jak zwykle proszę o podpowiedzi, sugestie itd, bo bez pomocy i przychylności z Waszej strony będzie ciężko
Pozdrawiam i zapraszam do aktywnego uczestnictwa w kolejnej zabawie

Tytuł: Re: Roma 1/350 Trumpeter
PostNapisane: Cz gru 07 2017, 11:07 

Powodzenia, czekamy na zdjęcia! :super:

Galerie: HMS Dreadnought 1:350, M4A3E8 Sherman "Easy Eight" 1:35
Warsztat: USS Missouri 1:200, U.S. SP155mm M40 "Big Shot" 1:35

Pozdrawiam,
Wojtek

PostNapisane: Cz gru 07 2017, 15:28 

No i na sam początek mam zagwozdkę...Wash pokładu rufowego. Został mi ten po Nagato, nic nie dolewałem nie dorabiałem itd. Wyszło jednak źle, więc musiałem cos zrobić nie tak, bo sam wash nie wysechł w zakręconej buteleczce.
Obrazek
Tak na oko, to rowki na tym pokładzie są chyba jednak sporo mniejsze niż na Nagato, może tu jest przyczyna , może dodać brązowej farby???Nie mam pojęcia...Ratujcie chłopy!
Skoro już o washu mowa, to zastanawiam się jak i w jakim kolorze zrobić go tu, na dziobie.
Obrazek
Jaki kolor, skoro jest tu i biel i czerwień a pokład w wiekszości ryflowany? Ten sam kolor i do jednych i drugich pasów?
Już na samym początku jest pod górkę...
P.S. Nie próbowałem jeszcze, ale mam nadzieję, że to badziewie da sie zmyć benz. ekstrakcyjną, bo jeśli nie :cry:

PostNapisane: Cz gru 07 2017, 16:38 

Z tego co widzę po zdjęciu to brakło rozcieńczalnika i za szybko zaczęło to wszystko zasychać, nie wiem, może jednak coś zdążyło odparować.

Na pasy bym chyba obstawiał jakiś delikatny szary wash.

Czemu nie możesz malować aero? Jeśli to jakieś przejściowe powody, to na Twoim miejscu bym poczekał aż znowu będzie możliwość psikania- różnica w jakości jest tego warta...

PostNapisane: Cz gru 07 2017, 21:09 

Trochę mnie zniechęciłeś do tego modelu pisząc o złym spasowaniu. Może trzeba pomyśleć o innym Italiańcu? Przyznam szczerze że chciałem go nabyć,ale chyba trzeba będzie na Zarę popatrzeć bardziej przychylnym okiem?

Czołgi - pancerna pięść armii

W warsztacie: HMS Dreadnought 1907,
Portfolio, Polska grupa modelarska w UK

Ostatnio edytowano Cz gru 07 2017, 22:31 przez bazylms, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz gru 07 2017, 22:13 

Nie miałem takiego zamiaru,a le spasowanie kadłuba jet naprawdę fatalne. A wieża? Np. Nagato, gdzie wieża jest znacznie bardziej rozbudowana i trudniejsza składało sie jak klocki lego. Tutaj nie za bardzo. Ale nie odmawiam, ciekawe kamo na burtach,pokładzie :)

PostNapisane: Cz gru 07 2017, 22:32 

Przydałoby się samemu pomacać. Szczególnie że model wcale nie jest tani.

Czołgi - pancerna pięść armii

W warsztacie: HMS Dreadnought 1907,
Portfolio, Polska grupa modelarska w UK

PostNapisane: Cz gru 07 2017, 23:01 

Czesiek, użyj tego:

https://goo.gl/images/9Kuaqu

Używa się tego banalnie! Do tego spraw sobie rozpuszczalnik, który pokazałem w wątku Nagato.

Galerie: HMS Dreadnought 1:350, M4A3E8 Sherman "Easy Eight" 1:35
Warsztat: USS Missouri 1:200, U.S. SP155mm M40 "Big Shot" 1:35

Pozdrawiam,
Wojtek

PostNapisane: Cz gru 07 2017, 23:42 

Ten wash się fatalnie "nie rozlewa". Albo więc on sam jest do bani, albo powierzchnia, po której ma "płynąć" jest źle przygotowana. Obstawiam obydwa czynniki na raz, tym bardziej, że jak rozumiem pokład malowany był pędzlem i nie dostał przed washem bezbarwnego.

:cool:

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 8:06 

Dorotka...o to właśnie chodzi DLACZEGO??? Ten sam wash na pokładzie Nagato był zupełnie inny. Nie mam doświadczenia w tych sprawach, ale różnica pomiedzy Nagato a Romą w przygotowaniu pokłady jest tylko taka, że w Romie pokład malowany pędzlem, Tylko tyle i aż tyle....Zmyłem i zapuściłem ponownie jeszcze bardziej rozrzedzonym. Jest lepiej, znacznie lepiej ale nie tak jak potrzeba. Jakaś rada?

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 8:40 

czesiek napisał(a):
Dorotka...o to właśnie chodzi DLACZEGO??? Ten sam wash na pokładzie Nagato był zupełnie inny. Nie mam doświadczenia w tych sprawach, ale różnica pomiedzy Nagato a Romą w przygotowaniu pokłady jest tylko taka, że w Romie pokład malowany pędzlem, Tylko tyle i aż tyle....Zmyłem i zapuściłem ponownie jeszcze bardziej rozrzedzonym. Jest lepiej, znacznie lepiej ale nie tak jak potrzeba. Jakaś rada?

Zarówno w Romie jak i w Nagato nie jest dobrze. Powodem jest za pewne to, że wash się "nie ślizga" i nie rozlewa prawidłowo. Na pytanie "Dlaczego?" zasugerowałem ci odpowiedź w poprzednim poście - albo za gęsty wash, albo źle przygotowana powierzchnia. Nomen omen płaska powierzchnia z rowkami (jaką jest pokład) to chyba najprostsza rzecz do wash-u. Jeżeli jednak malujesz pędzlem, nie zabezpieczasz farby choćby sido to zapewne farba w rowkach nie jest równa i wash przez nie się "nie przelewa". Co gorsza wylewa się także na elementy wypukłe, czyli deski w tym przypadku. Co do rad to myłbym to wszystko do gołego plastiku i robił jeszcze raz.

:cool:

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 10:50 

problemem może być brak sido, jak piszesz,logiczne to jest. Sugerowałem sie jednak tym co robią niektórzy z mistrzów, a mianowicie żadnych sido itp bzdur
i im o wychodzi...No cóż. Wychodzi widać tylko mistrzom a nie zwykłym szaraczkom...
Spróbuje zmyć ile sie da i spróbować ponownie z sido...Ile dać czasu na jego wyschnięcie?

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 11:03 

czesiek napisał(a):
problemem może być brak sido, jak piszesz,logiczne to jest. Sugerowałem sie jednak tym co robią niektórzy z mistrzów, a mianowicie żadnych sido itp bzdur
i im o wychodzi...No cóż. Wychodzi widać tylko mistrzom a nie zwykłym szaraczkom...
Spróbuje zmyć ile sie da i spróbować ponownie z sido...Ile dać czasu na jego wyschnięcie?

O ile jesteś w stanie położyć warstwę farby akrylowej na tyle gładką, że wash olejny się rozleje (bo mam nadzieję, że kładziesz olej na akryl), możesz to zrobić bez pośredniej warstwy lakieru błyszczącego. Pędzlem raczej się to nie uda, choć pewnie są tacy którzy to robią. Nie wiem ile schnie sido, używam lakierów bezbarwnych, takich modelarskich. Pewnie będzie napisane na opakowaniu...

Poniżej masz przykład położenia washa bez warstwy pośredniej - farby MRP, wash chyba od AK, ale nie pamiętam. To co wypukłe ma być takie jak po pomalowaniu, to co poniżej zabrudzone.

Obrazek

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 11:12 
Moderator

https://www.youtube.com/watch?v=rQDA-dgWpQQ
tu z preparatem AK - dobrym ale drogim
ja używam bardzo rozpuszczonych olei. Bez żadnej warstwy lakieru podkładowego. Działa zawsze i zawsze dobrze.
Problem może rzeczywiście tkwić w tym co napisał dorotka - farba akrylowa kładziona aero daje gładką powierzchnię, po której wash się swobodnie rozlewa. Farba kładziona pędzlem takiej powierzchni może nie dawać. I w takim wypadku zabezpieczenie sido czy innym lakierem może mieć sens.

FOREST, TAK TRZYMAJ !!!

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 11:20 

No właśnie dlatego spróbuję, myślę że będzie lepiej

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

REGULAMIN FORUM