Teraz jest Pt maja 25 2018, 7:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Roma 1/350 Trumpeter
PostNapisane: Pt gru 08 2017, 13:40 

No i figa z makiem...Zmyłem tyle ile się dało i położyłem sido. Próbowałem po podsuszeniu położyc ponownie washa-nie rozpływa się. Wytarłem...Spróbowałem z washem https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-1002-TRACKS-WASH.html
oraz
ttps://www.mojehobby.pl/products/Wash-Neutral-Dark-Grey.html
Ani jeden ani drugi nie chcą się rozpływać...Wyglada to obecnie tak
Obrazek
I przychodzi mi do głowy myśl, żeby to tak zostawić. Dojdzie nieco drobnicy i w sumie razem może jakoś to sie przełknie tym bardziej, że z odległości 40-50 cm widać przybrudzony miejscami pokład. Chyba brudny/ równomiernie byc nie musi...Zreszta naprawdę nie mam innego pomysłu...

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 13:49 

1. Zrób zdjęcie z przyłożenia tego pokładu.
2. Rozcieńczyłeś ten wash?

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 14:11 

Nawet na tym mayłm widać że rowki są pozalewane farbą, więc jak sie ten łosz ma rozlać. Po drugie te łosze od miga ramireza są strasznie gęstę i trzeba je zdrowo rozcieńczyc żeby dało sie tego uzywać. Jezeli malujesz pędzlem akrylami, to cienko widze łoszowanie czegokolwiek, chyba że zaczniesz malowac jak figurkowcy, baaaardzo rozrzedzoną farbą 10-15 razy, w taki sposób moze uda Ci sie nie pozalewać wszystkich detali. Albo zacznij malowac z fukawki.

FOREST, DO ROBOTY!!!

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 14:17 

Tia... Wszak napisawszy wcześniej:

Dorotka napisał(a):
....Co do rad to myłbym to wszystko do gołego plastiku i robił jeszcze raz. :cool:

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 14:55 

Bliżej się nie da...Migów nie rozrabiałem Nawet nie wiem czy mam czym rozrobić, ) tylko ten swój na bazie olejnej i benzyny ekstrakcyjnej
Obrazek
Gała...wiem, że fukawka i kiedy mogłem to nią malowałem teraz nie mam szans

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 14:59 

No to zagrały dwa elementy, czyli malowanie pędzlem i brak rozbełtania łosza... I po tajemnicy...

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 15:03 

Chyba nie do końca...Pierwszy był mieszany i uważam, że jest dobry

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 15:05 

czesiek napisał(a):
Chyba nie do końca...Pierwszy był mieszany i uważam, że jest dobry

Nie mam nic przeciwko temu żebyś tak uważał :D

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 15:15 

Dorotka...nie obrażaj sie bo nie ma czego. Napisałem że był dobry, bo wyszedł o nieba lepiej niż teraz. Owszem, nie tak może jak należy ale lepiej niż tutaj i on sie rozpływał może nie tak jak by należało, ale płynął. Teraz po dotknieciu pedzlem nawet już po sido płynie wzdłuż rowków ale i wokół nie więcej jak 3-5 mm. I tyle wiemy. nie wiemy co dalej, jeśli z tym wojować

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 15:29 

czesiek napisał(a):
Dorotka...nie obrażaj sie bo nie ma czego. Napisałem że był dobry, bo wyszedł o nieba lepiej niż teraz. Owszem, nie tak może jak należy ale lepiej niż tutaj i on sie rozpływał może nie tak jak by należało, ale płynął. Teraz po dotknieciu pedzlem nawet już po sido płynie wzdłuż rowków ale i wokół nie więcej jak 3-5 mm. I tyle wiemy. nie wiemy co dalej, jeśli z tym wojować

A czy ja się obrażam? Ja jedynie napisałem, że masz prawo myśleć, że ten pierwszy był dobry. Dla mnie to co tu widzę jest nieakceptowalne i do całkowitego zmycia (czyli dot 3). Ale to dla mnie. A jak dla ciebie to ja nie wiem. Wiem natomiast, że widząc to co widzę, nie będzie to wyglądać tak jak powinno, choćbyś kładł na to nie wiadomo co. Napisałem specjalnie, tak jak powinno być, a nie dobrze, niedobrze, bo zdaje się, że poczucie odnośnie tego co wygląda dobrze lub źle mamy całkowicie różne. Zrobisz tak jak zechcesz, to twój model i ty decydujesz. Jedynie wyraziłem całkowicie subiektywną opinię :cool:

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 15:46 

No dobrze,że sie wreszcie zrozumieliśmy, bo ja też nie pisałem że będzie dobrze, ale może "do przełknięcia". Skoro nie będzie to jedziemy dalej: Teraz jest położona cienka warstwa sido,pod nią resztki tego syfu i farba bazowa oraz primer.Moje pytanie czym mam to usunąć do gołego plastiku i co dalej?
Znowu podkład, farba bazowa i zabawa z łosiem? Wytołkuj mi to, proszę łopatologicznie,ok?

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 15:58 

1. Do usuwania używam dot-3, czyli płynu hamulcowego. Wkładam do jakiegoś pojemnika, zalewam, po godzinie wyjmuje i szczoteczką do zębów usuwam farbę. Jak trzeba proces powtarzam. Można innymi sposobami i innymi preparatami. W sumie zmywaczy jest na rynku od diabła.
2. Powtórzyć proces podkład + baza, a skoro musisz kłaść pędzlem to starać się to robić kilkoma cienkimi warstwami a nie jedną grubą.
3. Położyć sido lub jakiś lakier błyszczący nie zalewając linii podziału desek.
4. Rozcieńczyć łosza od MiGa w proporcji minimum 1/5.
5. Rozlać.
6. Poczekać aż wyschnie.
7. Wytrzeć szpatułką do uszu z jakimś white spirytem czy terpentyną części wystające.

:cool:

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 16:13 

Rozkład jazdy rozpisany i przyjęty do realizacji...mam nadzieję jeszcze dziś wieczorem coś z tym zacząć robić. Wielkie dzięki "dyżurnemu ruchu" za czuwanie nad porządkiem :D :piwo:

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 18:01 

Miało być wieczorem, ale kurde nie wytrzymałem! Do tej pory zmywałem to całe paskudztwo. Ekstrakcyjna nie bierze, nitro bałem się dotykać, był jeszcze śmierdziuch Wamod i on zadziałał. Do tej pory z tym walczyłem ale wreszcie jest! Goły plastic...Ten Wamod nie dość że śmierdzi ale jeszcze na dodatek jakaś ta paskuda tłustawa. Przeleciałem całość ekstrakcyjna mamnadzieję, że wystarczy, chociaż w zakamarkach pobłyskuje jeszcze Wamod. Zaczekam z malowaniem do jutra...
W każdym razie współczuję wszystkim którzy musieli babrać się z takim myciem

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 23:48 

czesiek napisał(a):
Miało być wieczorem, ale kurde nie wytrzymałem! Do tej pory zmywałem to całe paskudztwo. Ekstrakcyjna nie bierze, nitro bałem się dotykać, był jeszcze śmierdziuch Wamod i on zadziałał. Do tej pory z tym walczyłem ale wreszcie jest! Goły plastic...Ten Wamod nie dość że śmierdzi ale jeszcze na dodatek jakaś ta paskuda tłustawa. Przeleciałem całość ekstrakcyjna mamnadzieję, że wystarczy, chociaż w zakamarkach pobłyskuje jeszcze Wamod. Zaczekam z malowaniem do jutra...
W każdym razie współczuję wszystkim którzy musieli babrać się z takim myciem

Na dobrą sprawę to nie wiadomo czy użyłeś zmywacza, czy rozpuszczalnika. "Tłuste" resztki wskazują na rozpuszczalnik :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

REGULAMIN FORUM