Skocz do zawartości

IJN Tone 1/350 Tamiya


Super_Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale mi się to malowanie podoba Co do robienia fotek, to może koledzy się podzielą czym robią zdjęcia? Ja mam telefon Sony XZ 23mpix, ale wiadomo, że telefon to telefon i nie ważne ile by nie miał mpix to i tak jest to telefon. Na jakieś małe kompakty chyba nie ma co patrzeć, a lustrzanki to jakieś 1200 zł w zwyż za używke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnie dni minęły znów na pagodzie. Nie wiem czy ją w końcu skończę. Biorę np taki dalmierz.. Patrze na zdjęcie, na dalmierz, znów na zdjęcie no i cholera muszę zacząć dłubać. Po co?!! "Przecież nikt nie będzie wiedział (widział), że w środku jest lornetka" - to cyt. żony.. Tak już mam. Spać nie mogę jak czegoś nie wydłubie i nie poprawię. Tak więc..

 

Na początek zdjęcie które już było w tym wątku. Dlatego, bo to w zasadzie jedyne zdjęcie Tone dobrej jakości dostępne w internecie (chyba)

 

24913758067_09c72dc7e2_b.jpg

 

W prawym górnym rogu jest dalmierz.

Tamiya daje zamknięty, z resztą w instrukcji kierunkiem na burtę, na zdjęciu jest do przodu.

Wyrżnąłem otwór. Osłona i rama osłony z jakiś blaszek ze złomowiska. Do środka jakaś lorneta.

 

29724304467_b78d73bb0a_b.jpg

29724324587_9ae7aef1e2_b.jpg

 

Przy okazji światła burtowe machnięte.

29724304337_523fa98cb5_b.jpg

 

Przymiarki dalmierzy do pagody:

 

29724304267_12e0a01355_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardzo szlachetnie. I robota , jaką wykonujesz jest potrzebna i efektywna. Szydercza gała nie może przeboleć, że przez miesiąc przyklejał, cegiełki, i efekt jaki uzyskał, raczej jest ujemny...,-)))))) Ja tutaj niepotrzebnej roboty nie widzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace przy pagodzie dobiegają końca.

Całkiem sporo zabawy z nią było. Jest dość mocno waloryzowana i włożyłem w nią wcale niemało scratchu z igieł, blaszek itp. Wszystkiego ponad 300 elementów.. po to by zbliżyć się do dość specyficznego oryginału.

 

44239441054_1f145f779e_b.jpg

 

44239440744_7d0728e1a8_b.jpg

 

44046788945_f5555c51df_b.jpg

 

44046789665_7fd084f81d_b.jpg

 

44239442314_80cb193217_b.jpg

 

44239441834_a896f5ef25_b.jpg

 

44046789155_92cda463fd_b.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiada z Gdyni.

Waloryzowałeś dno bo na przed ostatniej foci fajne wygląda albo to złudzenie?. Mam na warsztacie IJN Yamashiro + flyhawk 1/350 Fujimi i myślę jak zwaloryzować dno. Będzie odrobina rdzy na kadłubie i lekki wash.

jakimi farbami malujesz ? Może wpadniesz na Osową 9-11 listopad w szkole podstawowej na coroczne spotkanie modelarzy wszelkiej maści. Chętnie obejrzę i pogadamy.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyście wątpili w oficjalny raport Abwehry?! Her Sturmbannführer bazylms!?

Dokladnie to 306 elementow (ok policzylem też 4 kawalki papieru na płótno koszy na chorągiewki sygnalizacyjne -to te białe na dolnym pomoście.. )

 

[...]

Waloryzowałeś dno bo na przed ostatniej foci fajne wygląda albo to złudzenie? [...]

 

Złudzenie. To zwykly hull red. :bip:ajej od Lewego mi takie zdjęcia robi. Nie wiem czemu.

A na poważniej odp. to na PW..

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mały postęp.

Niezbyt przyjemna robota na masztach. Niby małe g.. a jak widać 2 tygodnie minęły. Wymiana jardamów i belek mocujących, maszt z igły do iniekcji, platformy "wycieńczone". Radary 22-Go i bulaje nawiercone. Dodatki edka rzecz jasna. Na maszt oczywiści mikro stopnie z drucika (tu było pod górkę). Ale najwięcej się napociłem przy tych cholernych bloczkach do halyardów (czy jak to się tam nazwya). Na razie są krzywo i rozłożone, po pomalowaniu i wklejeniu całego masztu muszę w nie wpasować jeszcze linki, a każdy zbędny ruch powoduje że się zaraz wyłamują. Na maszt na koniec dojdzie lampka z prowadnicy do cewnika.

 

30430521217_cb79c7c26d_b.jpg

44646386904_3679e75c29_b.jpg

 

Teraz szpary MS 500 zaleje, a babole i gluty wyjdą po MS 1500.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna Robota. Naprawdę znakomita. Ciężkie krążowniki Japońskie, to kiedyś był mój konik. Znam je na wylot. I te typu Tone były moimi ulubionymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki choopy!

Fajne uniwersalne reje i stengi ma Master, polecam.

Tak, reje (yardamy) są od mastera.

Bloczki są uniwersalne od Alliance Model Work z zestawu ALLNW35043 (pulleys and riggings). Dają tego sporo, do tego fajne izolatory i inne elementy olinowania. 8 Ojro ale wg mnie warto, starczy na co najmniej 2-3 modele.

[...] Ciężkie krążowniki Japońskie, to kiedyś był mój konik. Znam je na wylot. I te typu Tone były moimi ulubionymi.

Zdecydowanie japsy mają w sobie to coś. Przez odmienność kulturową narodu i izolację polityczną zyskały pewną egzotykę myśli technicznej.. I chociaż są "zagracone" wszelkim sprzętem z mnóstwem platform itp. to mimo wszystko są eleganckie. Zupełnie odmienne od alianckich i szfabskich dość nudnawych pudełek. Nie wiem, mnie jara ich estetyka, a ta Tone i siostry Chikumy szczególnie (za kształt kUmina, gigantyczne skośne wentylatory i artylerie na dzióbku). Jedyny kłopot, że Tone jest bardzo słabo udokumentowana. W super drawnings in 3D od Kagero są świetne szczegółowe rendery ale im dłużej siedzę w temacie tym mam więcej wątpliwości czy to częściowo nie SF . No ale na czymś muszę się oprzeć.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 to zabaweczki dla dzieci składające się z 5 części na krzyż Przy projektowaniu pagody fusona kierowali się feng-szui, nie ma innego logicznego wytłumaczenia dla jej struktury

 

PS dziś dotarły liquitexowe specyfiki wodne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.