Skocz do zawartości

HMS HOOD 1:700 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fakt Super_Hans muszę się za to wziąć. Na żywo aż tak tego nie widać, ale na fotkach bardzo rzuca się w oczy. Trochę z tymi miejscami walczyłem i wyszło jak wyszło. Na szczęście czujne oczy wszystko wypaCzą i bardzo dziękuję za motywują krytykę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Super_Hans jeszcze raz bardzo dziękuję za motywującą krytykę Nie powiem, że w pewnym momencie chciałem olać szpary łączące pokład z burtami, ale jednak podjąłem ryzyko. Poszła szpachla, odrobina szlifowania, farba, lakier, wash i efekt jest jaki jest. W każdym razie wydaje mi się, że warto było spróbować. Na całe szczęście nic nie uszkodziłem i chyba z tego najbardziej się cieszę Przy okazji podjąłem decyzję, że nie będę dłużej męczył was fotkami z jakimś dziwnym tłem i oświetleniem i zbudowałem oświetlenie . Wymaga małych przeróbek i dopracowania, ale to w przyszłym tygodniu będzie poCzeba jeszcze nowego aparata

 

051.JPG

052.JPG

053.JPG

054.JPG

055.JPG

056.JPG

057.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia wodna jest zdecydowanie do dopracowania. Cały czas myślę co i jak tam zrobić, dlatego powoli następują tam zmiany, gdyż boję się zepsuć/przesadzić. Jeśli chodzi o kratownice na kominach, to sprawa wygląda tak. Okręt stał w porcie, wojsko się nudziło, a że wszystkim doskonale wiadomo, że gdy wojsko się nudzi, to ma głupie pomysły, to kapitan kazał wypucować na błysk ot taka historia A tak na poważnie bedo ciorne łod sadzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Super_Hans, no właśnie... hmmm... CZeba coś wykombinować. Znalazłem kilka fotek gdzie bardzo fajnie jest wykonanie dno, wieć może zaczęrpnę inspirację. WidziałemSuper_Hans, że szukasz fotek to wrzucam, może coś wykorzystasz. A jeśli chodzi o Bazylms , to za kudły i zaciągnąć do statków

 

058.JPG

059.JPG

060.JPG

061.JPG

062.JPG

063.JPG

064.JPG

065.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E ja to tam zwykły szarak jestem. Gała lepiej doradzi.

A u siebie to robiłęm fabrami olejnymi - zielną glony i białą osad z soli. Najpierw małe kropki a potem je pędzlem z twardym włosiem uderzałem prostopadle do kadłuba żeby się rozmazały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki bazylms Coś tam postaram się wykombinować, zobaczymy co wyjdzie. Jeśli efekt będzie mizerny albo nie będzie mnie satysfakcjonował, to zawsze można go w morskich falach Chociaż tak się zastanawiam, czy czasem nie wrzucić go na wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji mam pytanie odnośnie olinowania. W jakim powinno być kolorze?

 

To bardzo trudne pytanie, bo w tej skali olinowanie jest trochę umownym dodatkiem. Generalnie, powino byc niezbyt kontrastujace kolorem z bryłą okrętu i trochę bardziej z tłem na jakim go zaprezentujesz. Czyli upraszczajac.. jakieś szare. Unikałbym czarnego.

 

Tu masz foty HMS Belfast - to okręt muzeum z epoki.

 

28630959777_ffdae4581c_b.jpg

 

28631199827_d02de2d4b1_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gała i Hans tak zachwalali Flajhałki, że postanowiłem nabyć drogą zakupu takie cudeńka:

 

- Flyhawk 1112S - 1:700 HMS Naiad Light Cruiser 1940 (Limited Version) + drewniany poklad

 

- Flyhawk FH1117S 1/700 HMS Prince of Wales Dec.1941- że wszystkimi dodatkami i drewnianym podkładem

 

No i przy okazji, by dwa razy nie zamawiać zakupiłem drewniany poklad i blachy do FUSO Tak więc jest co robić i mam okrętów chyba na kolejny rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.