Skocz do zawartości

Kurun 1:60


emilc78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu zacząłem bawić się modelem Hellera. Sympatyczny jachcik, ale zestaw nie do końca szczegółowy. Postanowiłem go troszkę dostosować do realiów z czasów świetności. Z zestawu części: burty, knagi, ścianki i dach nadbudówki, bukszpryt. Części dorobione: pałąk na rufie, pokład, reling (jeszcze przed malowaniem), kołkownica. Bulaje i kołki dokupione. Model w robocie, więc jeszcze sporo do zrobienia. Poszukuje jeszcze informacji jak i gdzie dokładnie idą wanty, sztag i inne na maszt. Trudno znaleźć informacje na ten temat, dlatego za wszelką pomoc wielkie dzięki. Zdjęcia wkrótce.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki modelu na warsztacie. Wczoraj udało mi się dobyć kilka bardziej szczegółowych dokumentów projektów, ale większość to i tak z fotografii dostępnych na necie. Jak juz mówiłem...nie jestem profesjonalistą. ;)

 

 

http://s349.photobucket.com/user/emilc78/media/IMG_0884_zps67nzf8wn.jpg.html?sort=3&o=1

 

http://s349.photobucket.com/user/emilc78/media/IMG_0885_zpszngum9pf.jpg.html?sort=3&o=0

 

http://s349.photobucket.com/user/emilc78/media/IMG_0883_zpsuyzxvgg7.jpg.html?sort=3&o=2

 

http://s349.photobucket.com/user/emilc78/media/IMG_0881_zpstptifszb.jpg.html?sort=3&o=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję ze śrubami rzymskimi do want...Ma ktoś może jakiś pomysł? Jeśli brać pod uwagę ich rozmiar w stosunku do oryginału, powinny mieć około 15mm na modelu. Nie chce kupować w sklepie. (9zł za jedną - 72zł za komplet). Próby z izolacją z różnych drucików i kabelków trwają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa śruby rzymskie do naciągów w 1/48 (lotnictwo) nie wiem czy się nie nadarzą - możesz też własnym sumptem - czyli rurka plastikowa z wklejonymi z obu stron uszkami - odpowiednie pod szlifowanie i wywiercenie w środku da zadowalający efekt jak sądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, troszkę to potrwało, ale w końcu, z pomocą fachowców jestem w stanie dołożyć swoje 3 grosze do kolekcji zdjęć i galerii. Jak już pisałem, model w produkcji a ja jestem w 100% amatorem w tej kategorii. Ostatni model sklejałem w liceum (ponad 20 lat temu) Amerigo Vespucci 1:150 Hellera. a to było 20 lat temu...

 

Co na zdjęciach? przed ostatecznymi poprawkami malarskimi, czekam na nie po ukończeniu lin i żagli. Pokład z drewna dorabiałem sam (oryginał był mocno pogięty i nie nadawał sie do niczego), słupki relingu samorobne, jak i pałąk na rufie. Spiłowałem wejścia na wanty, ale chyba zrezygnuje ze wstawionych szpilek. Do nadbudówki dokupione bulaje. Pałąk nad sterem obecnie pomalowany na brąz, ale też zgodnie z oryginałem, będzie na biało i dorobiona osłona na górę płetwy steru. Malowane pędzelkami, ale w planach może i nauka z aerografem.

 

Ogólnie, to troche trudno o fotki jednostki, ale się dokopałem i do planów budowy, więc może jak ten skończę, to powrócę do tematu na nowo.

 

Mam nadzieje, że nie sprawię zawodu oglądającym.

 

42039456451_3574f4e7c7_c.jpg

42039458101_7527acd633_c.jpg

41994914502_31eb1afa42_c.jpg

41994916252_29c2c0323c_c.jpg

41139077895_375ed594a2_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.