Skocz do zawartości

USS Pegasus PHM-1 1/200 Hobby Boss


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry postanowiłem złożyć takowy wynalazek - nie dość iż fajne i niecodzienne to i niewielkie wiec duża szansa na sukces koncowy (że złożeni nie ze dobrze )

 

phm1_10%2B%25281%2529.jpg

 

ale do rzeczy - czy ktoś może podpowiedzieć gdzie jakaś dokumentację znajdę, szczególnie interesuje mnie wygląd mostka kapitańskiego. HB w tej skali nie zrobił przeszklenia - co uważam za karygodne - ale jak ja je zrobię to dobrze by było jednak coś tam w środek zamontować ...

 

może jakaś monografia etc - nic na razie prócz zdjęć zewnętrznych nie znalazłem

dzięki i pzdr brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tu masz fotki wszystkich sześciu:

 

http://www.navsource.org/archives/12/16idx.htm

 

Jeśli chodzi o mostek, to raczej zapomnij, ściśle tajne i musieliby Cie najpierF zaSZCZelić a dopiero potem pokazać. Ale... tam w Aries'ie masz fotkę SZCZelonOM z zewnątrz, która powinna wystarczyć żeby zrobić COŚ, żeby nie wygladało pusto.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo z nieba mi ten link spadł dziekuje !!

 

a tak od razu strzelać = takie to tam tajne nie jest chyba - freedom na luzie pokazują z perspektywy mostka a to wszak znacznie bardziej współczesna konstrukcja ? tylko lewej burty nie mogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam pokaże, choć wiele to sie po mnie spodziewać nie można ... zobaczymy co wyjdzie, na razie zastanawiam sie czy robić go ze złożonymi "skrzydłami" i wsadzać na wodę czy raczej w pełnej krasie ale wówczas na podpórkach =>Nie podejmuje się imitacji tych pian pod dnem etc myślę iż nawet z watą i delikatnym rozczapierzaniem - może wyjść mega sztucznie.

Kusi oczywiście też taka wersja:

cYbkwsM.jpg

ale na to to ja chyba za cienki jestem

 

a tu ciekawy film jak do tego doszło że powstało takie cuś

o i takie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez ścian stanowczo - ale to jest pieśń przyszłości na początku skupie sie na modelu

 

co do dna to tutaj jest wyzwanie - jak to zrobić aby było fajnie

phm1_10%2B%25281%2529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przybyło to cudo

 

po wstępnych oględzinach spasowanie z kadłubem średnie szpachla panie szpachla będzie jak nic w ruchu

de facto to jestem zawiedziony sterówką (choć nie że nie wiedziałem jak jest ) - tutaj aż sie prosi otworzyć i zrobić coś w środku - zważywszy iż oszklenie jest ze wszystkich stron

 

Czy ktoś ma jakiś fajny pomysł jak wyciąć "szyby" i pocieniować sensownie ścianki - od razu mówię nie będę budował od podstaw L)

DSC04943.JPG

 

DSC04941.JPG

 

DSC04942.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze bazylms było by najłatwiej. Czeska żyleta albo jak masz toola to tarczą i odcinasz calosc a potem między słupkami. Jak równo pojedziesz to w zasadzie nic wiecej. Ewentualnie słupki z profili.. Wwiercanie się w nadbudowke i szlifowanie to chyba większe wyzwanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuszna jest to bardzo koncepcja i choć też wczoraj w nocy w tym kierunku poszedłem to boje sie efektu jak juz odetne to odwrotu nie będzie , martwią minie te ramki w około okien (nitowane) na 100 % to zniszcze i jak to odtworzyć - czy moze ktos robi fototrawionkę w postaci pasków z nitami eh marzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... martwią minie te ramki w około okien (nitowane) na 100 % to zniszcze i jak to odtworzyć - czy moze ktos robi fototrawionkę w postaci pasków z nitami eh marzenia

Jeśli detal wokół okien faktycznie jest taki dobry i są kłopoty ze zrobieniem go "z ręki" - to może spróbuj zrobić odlew z żywicy ? Na przykład odlej każdą ściankę osobno, zeszlifuj od środka do równego i sklej. Jak Ci coś nie wyjdzie - zawsze zostaje Ci oryginał.

Ewentualnie odlej same ramki okien ?

 

Albo jeszcze prościej - odetnij je od nadbudówki, odtwórz nową z arkuszy plastiku i doklej oszlifowane ramki.

Nadbudówka ma prostą bryłę, więc da się to zrobić małym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- to może spróbuj zrobić odlew z żywicy ?
raczej nie dam rady ale pomysł spróbuje zastosować w miękiej macie - dzieki za sugestie

 

Zawsze możesz spróbować użyć nitów z firmy Archer, trzeba by tylko znależć odpowiedni rozmiar http://www.archertransfers.com/SurfaceDetailsNaval.html

czy to są kalkomanie ?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są kalkomanie.
bardzo ciekawe wydaje mi sie iż dla mojej skali niestety za wielkie ale link zapisany

 

tymczasem siedząc nad nadbudówka i gapiąc sie w nią jak sroka w gnat, postanowiłem zobaczyć jak wyjdzie wyrzezanie najpierw wiertłem a potem żmudnie skalpelem, pilnikami i papierem ściernym. Z tyłu niestety mi zeszło i będzie do poprawy ale przód i boki o dziwo nie najgorzej ....

 

wywierciłem także otwór na drzwi na górny deck, bo były totalnie nie takie i będą robione od podstaw. Chyba z tą koncepcją zostanę ostatecznie ?

 

DSC04944.JPG

 

DSC04947.JPG

 

DSC04949.JPG

 

oczywiście jeszcze zostało dużo czyszczeni i szlifowania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jednak walczysz w ten sposób.. Najtrudniejsze przed Toba a efekt końcowy niepewny.. Już się wgryzles w slupek srodkowego przedniego okna a to dopiero poczatek.

 

P.s. trochę drogie te nity 3D na kalce ale ratują d.. w pewnych przypadkach.. Znalazlem tez takie: https://www.micromark.com/HO-scale-decals-with-raised-3D-rivets-and-other-surface-details

 

Oczywiscie nic nie sugeruje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem czeka mnie i tak wycinanie i sztukowanie - oczywiście z "normalnej"odległości wgryzki sa minimalne - ale wszak najwiekszym krytykiem jesteśmy my sami - bejrze wieczorkiem te nity

oczywiście nic nie biorę do siebie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślę iż będę odcinał boje sie tego bardzo bo te ramki od okien są mega trudne do ładnego odtworzenia ale znalazłem coś takiego i to mi pomoze jak sądzę

 

http://www.scalelink.co.uk/acatalog/Special_Meshes___Mailles_especiale.html => trzecie od góry

wg tłumaczenia:

Arkusz zawiera około 1800 nitów.

Wszystkie paski mają długość 96 mm.

Szerokości: 0,5 mm (8), 1 mm (8), 1,5 mm (8), 2,0 mm (4), 2,5 mm (4) i 3 mm (2), gładkie i nitowane.

 

tak wiec wydaje sie iż 0,5 w tym wypadku będzie jak znalazł zostawiam linka to moze komuś się przyda

 

znalazłem także ułożenie sterówki - trochę "schematyczne" ale przynajmniej jest jakiś pkt wyjścia

Untitled-2.gif

 

mam także pytanie czy ktoś spotkał sie z fototarwonymi dzwami w 1/200 musze dorobić takowe

uss%2Bpegasus.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie uszkodzisz odcinają to szacun, ale wątpię, by tak ładnie poszlo Jestem ciekaw, jak Ci to wyjdzie. Mi przyszedł do głowy inny pomysł, ale nie wiem jakby było z jego wykonaniem. Zrobiłbym wnętrze sterówki na jakimś kawałku plastiku, a następnie na cały gotowy element bym nałożył poszycie sterówki. Dużo zabawy z docinaniem, przymierzaniem, poprawianiem, ale przynajmniej okna całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu tak trzęsiecie portkami przy tym odcinaniu? PrzecieSZ to prosta robota, Potrzebna tylko brzytwowa piłka, albo taka z trawionki, przeca to idzie tak przez masło...

 

A ramki zrób sobie z samoprzylepnej folii ameliniowej, z nitami wytłoczonymi od spodu w 200 powinno przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu tak trzęsiecie portkami przy tym odcinaniu? PrzecieSZ to prosta robota, Potrzebna tylko brzytwowa piłka, albo taka z trawionki, przeca to idzie tak przez masło...

 

A ramki zrób sobie z samoprzylepnej folii ameliniowej, z nitami wytłoczonymi od spodu w 200 powinno przejść.

 

Dokładnie... Tyle że trochę za późno bo już wyrżnięte.. I ładnie nie jest. Teraz trza zerżnąć do płaskiego i słupki od podstaw.

Warto spróbować z tą folią. A jak nie to te paski fototrawione z nitami chyba dadzą radę. Takie drzwi z oknem są w Castoramie... Z blaszki w 1/200.. przejrzałem sklepy i internety i nie znalazłem. Ale to też da się zrobić.

W każdym razie, cokolwiek nie zrobisz będzie lepsze niż ten zamurowany plastikowy mostek. Trzymam kciuki. Nie spiesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoł !!! ale fajnie zrobiłes dziury na mostku !! Bardzo mnie to ucioeszyło

 

dziury to jest dobre określenie takie wyrwy po dołamkach - ale dziekuje za miłe słowo

 

Zrobiłbym wnętrze sterówki na jakimś kawałku plastiku, a następnie na cały gotowy element bym nałożył poszycie sterówki. Dużo zabawy z docinaniem, przymierzaniem, poprawianiem,

 

taki jest plan generalny,

 

Ale czemu tak trzęsiecie portkami przy tym odcinaniu? PrzecieSZ to prosta robota,

 

no na to to ja mogę powiedzieć za sławnym

 

"nie każdy ma taki dar w rękach" i widzę że Szydercza nie bez kozery , ja maluczki tylko mogę podziwiać starszego w fachu wiec biorę sie za robote

 

ramki zrób sobie z samoprzylepnej folii ameliniowej, z nitami wytłoczonymi od spodu w 200 powinno przejść

 

bardzo to to jest słuszy koncept, odkopałem nitownice i nawet wstępne testy wykazały że może i sie uda

 

Takie drzwi z oknem są w Castoramie...

 

paczałem i wydaje mi sie iż mają za mały bulaj i te banalne cywilne zawiasy - rzenada

 

cokolwiek nie zrobisz będzie lepsze niż ten zamurowany plastikowy mostek. Trzymam kciuki. Nie spiesz się.

 

słusznie wychodząc z podobnego założenia nie poddaje się

 

Na koniec żeby nie było że tylko gadam. Ponieważ na okna zbieram siły zabrałem sie za sterówkę

Na pierwszy ogień poszła zejściówka, wykorzystałem jakies standardowe schody do 350 + resztki starych relingów i ulepiłem takie coś. Teraz rozrysowuje sobie potencjalny układ sprzętu centralnego

 

DSC04952.jpg

 

swoją drogą amerykańce współcześnie fastrygują sterówki na biało a sprzęt na czarno ?- jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.