Skocz do zawartości

Bismarck od Tamiya 1/350


woldox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono pozytywnie zakręconych ludzi na punkcie modelarstwa . Nie jest to mój pierwszy model ale okręt już tak .

Padło na bismarck z dwóch prostych powodów przynajmniej tak myślałem na początku, pierwszy to cena drugi, dość prosty model

Ale cieszę sie że na niego padło choć historii nie ma zbyt bogatej to i tak jest o czy czytać

Sam model tamiya i wydaje mi się całkiem spoko, jest juz na forum klika wątków o tym modelu więc jest z czego ściągać a i tak jest sporo pytań

Żeby nie przeciągać model zacząłem ok 2 miesiące tamu i wygląda to tak liczę na waszą pomoc

 

24gnazn.jpg

 

11k84s7.jpg

 

1znep.jpg

 

2aircxx.jpg

 

kupiłem też łańcuszki kotwiczne nie wiem jeszcze który będzie bardziej pasował

16p8aw.jpg

 

podkład z jakiego korzystam to mr.surfacer 1200

 

292th5u.jpg

 

whl5sk.jpg

 

11j947s.jpg

 

iI już wiem że kolejność malowania była zła ale wydaję mi się że jest ok

 

vg7j4k.jpg

 

nf05tj.jpg

 

27yc2nk.jpg

 

No i puki co to by było na tyle czekam na wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydercza Gała sorki źle przeczytałem , nie maluję bo kupiłem pokład u skośnych braci i płynie do mnie

25tukih.jpg

 

bazylms już zrobione widziałem w innym temacie i zastosowałem się tyle że nie wyszło jakoś najlepiej

2v2fb6s.jpg

 

Zrobiłem czymś takim

rjnkf7.jpg

 

nie ppolecam

lepiej zastosować patafix tak zrobiłem w kolejnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ten drewniany pokład nakleja się NA plastikowy, ergo jego łączenie z burtą i tak bedziesz musiał wyprowadzić... Więc jak mawiaja moje znajome słowackie mechaniki... silnik w piczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydercza Gała myślałem o tym i mam nadzieję że będzie dobrze dopasowany i dam radę a jeśli nie to będę domalowywał

 

No to w tym przypadku masz problem bo jest szpara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

kzugaj myślę że dam radę to tak domalować że nie będzie widać

 

Walka trwa puki nie mam pokładu i nie mogę wszystkiego złożyć razem majstruję przy detalach

 

155qlg7.jpg

2arnro.jpg

I już żałuje że nie kupiłem większego zestawu blaszek

wiem zdjęcia mogły by być lepsze ale czas na robienie zdjęć wolę poświęcić na detale

 

mam pytanie znacie jakiś klej CA który wolniej schnie ja używam kropelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie!

Są cyjanoakryle w żelu. Dają odrobinę więcej czasu.

Ja używam jeszcze bezbarwnego epoksydowego poxipol 10 min. Jak sie domyslasz daje sporo czasu na ustawienie . A jak coś wyleje na krawędzi to po 20 min można nadlew czysto zdjąć bez uszkodzenia powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poszukam czegoś bo kropelka jak wiecie bardzo szybko wysycha i jest to dla mnie spore wyzwanie .

 

Jeszcze jedno pytanko czym malujecie szkła reflektorów gdzieś coś mi się obiło ale nie mogę znaleść co to była za farba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzugaj myślę że dam radę to tak domalować że nie będzie widać

 

Walka trwa puki nie mam pokładu i nie mogę wszystkiego złożyć razem majstruję przy detalach

 

155qlg7.jpg

2arnro.jpg

I już żałuje że nie kupiłem większego zestawu blaszek

wiem zdjęcia mogły by być lepsze ale czas na robienie zdjęć wolę poświęcić na detale

 

mam pytanie znacie jakiś klej CA który wolniej schnie ja używam kropelki

 

 

Nie chodzi malowanie chodzi o szpachlowanie bo jak dobrze pamietam to szpara jest do 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzugaj puki nie mam pokładu to nic nie powiem bo nie wiem jak to będzie wyglądać , jak tylko przymierze na pewno się pochwalę

 

Ten co masz w zestawie od Tamiya i tak musisz wkleic pod drewniany poklad od chinoli. I o ten od Tamiya chodzi nie wiem czy to tylko w moim czy wszystkie tak maja ale generalnie jest szpara i to od ciebie zalezy jak z nia sobie poradzisz. Mozesz czesc przednia i tylna dosunac do krawedzi i potem ustawic srodkowa czesc i uporac sie ze szpara. Druga opcja to kleisz trzy czesci pokladu razem i wklejasz w kadlub a potem masz fajna szparke do okola z ktora rowniez musisz sie uporac.

 

Jak teraz chlopie nie zalapiesz to az zmusisz mnie do wyciagniecia mojego z otchlani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję i mam nadzieję że wykonasz ten model od tamki bo kolega kzugaj 9 lat buduje już. Te bismarcki jakieś pechowe na tym forum są większość nieukończonych projektów widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś jest z tymi bismarkami... ja nawet nie pamiętam kiedy zabrałem się za swojego, ale patrząc po fotkach wychodzi na to, że 26 sierpnia 2012 roku będzie 6 lat jak zacząłem go robić na wrak dodać to, że w pierwszej wersji miał stać się pełnowartościowym okrętem, to łącznie robię go z 8/9 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialbym teraz zakupic Bismarcka to wzialbym Revella bo zeby z Tamki wyciagnac max trzeba duzo blacharki i to mnie wlasnie na chwile obecna odstrasza od mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.