Skocz do zawartości

HMS Prince of Wales 1941 - 1/700 Flyhawk


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 325
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będziesz na to wodę dawał?

 

Tak, w pierwszej kolejności pójdzie na gips Vallejo Water Texture w płynie. Jest dość gęsty więc gips nie wchłonie. Po tym zrobi się ładna gładka powierzchnia i na to dodam najpierw Gloss Medium Zielone na które będę nakładał watę, a następnie czerwony High Gloss Varnish

066.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie psiknąłem bazą i już niech tak zostanie.

 

Dzięki Voyteque tak już zostawiam. Może faktycznie byłoby za biało przy samym okręcie, tak jak zrobiłem na początku. Ten efekt rozjaśnienia uzyskam za pomocą waty. Na delikatnie ciemniejszym wata powinna lepiej wyglądać i dać lepszy efekt spienienia.

 

Jeśli wyjdzie mi kolejne solaris to obiecuję, że przenoszę się do działu science fiction

 

132.JPG

133.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 elementy muszą zagrać razem. Faktura, kolor i przeźroczysta powierzchnia.

Faktura to fale, odboje i zmarszczki.

Wybrałeś gips, to wbrew pozorom trudny materiał. Trzeba się spieszyć, jak sam piszesz. Nie zrobisz w tym czasie przemyślanych odbojów fal i zmarszczek.

Mnie tych zmarszczek brakuje cholernie. Wygląda bardziej jak woda w kałuży po wrzuceniu kamienia a nie ocean z wysokości.

Znowu zrobiłeś Solaris Weź to teraz zgaś bazą i będzie SI .

Zgadzam się. Chudy weź proszę jakąś fotkę oceanu z wysokości 100 metrów i porównaj.

To ja bym tak Chudy zostawił.

Woda ten efekt rozproszy...

Bardzo mi się to podoba!!!

Nie można tego tak zostawić bo będzie to pomalowany gips a nie ocean. Musi być medium i werniks.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad wodą zakończone. Jak osadzę okręt dokonam ostatnich poprawek wody, waty itp itd. Woda od początku do końca zrobiona tak jak miała wyjść. Jeśli się komuś nie podoba, trudno, wszystkich nie da się zadowolić. Tak więc kolejne SOLARIS ukończone, a resztę dupereli dokończę w domowym zaciszu i za jakiś czas zamieszczę galerię.

 

134.JPG

135.JPG

136.JPG

137.JPG

138.JPG

139.JPG

140.JPG

 

Koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Hehe już Ci Złoty odpowiadam :D Sam okręt jest już od jakichś 3 miesięcy właściwie skończony, pozostało jedynie wykonać olinowanie, więc to tak na prawdę z cztery godziny roboty. Jakoś nie mogę się za nie zabrać i dlatego jeszcze nie ma galerii. Dodatkowo postanowiłem, że od początku zabiorę się za wykonanie wody. Jakoś ostatnio strasznie bardzo podskoczy poziom na forum jeśli chodzi o wodę i jakoś moja mnie niezadowala. Jeśli czas dopisze, to w marcu będzie galeria. 

Ruszaj Złoty z warsztatem! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.