Skocz do zawartości

Zerstorer Z-32 1:350 Dragon


Bartosz.B

Rekomendowane odpowiedzi

Podpatruje, podpatruje.. pomysł i efekt jest bardzo ciekawy. Muszę tylko kawał burty do ćwiczeń wytrzasnac.. no i czas..

 

Raczej nie jest to bardzo skomplikowane tu raczej wymagane jest obycie z fukawką i znajomość podstawowych zasad malowania, których mi brakuje. Tobie wyjdzie takie ciapkanie jak z bajki.

 

 

 

Wczorajsze fukanie, lepiej już chyba nie będzie bo zaraz naprawdę będę musiał to zmywać.

 

 

31411549858_7ed5fbf7d8_b.jpg

 

44374144915_3c8ebb85a3_b.jpg

 

31411550038_ff8dfc7971_b.jpg

 

31411549958_33577ab3a5_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ten kamień to nie taka prosta sprawa jak by się wydawało.

Dwa razy podchodziłem do tego tematu i dwa razy poległem na całej lini.

Za pierwszy razem lakier do włosów rozpuścił mi lakier farbę, a nawet podkład i musiałem przemalować dno ponowne. W czasie pierwszej próby użyłem lakieru tafta spray wypsikałem do słoiczka i naniosłem na model fukawka.

Po konsultacjach z Hansem i dostosowaniu się do jego rad za nabyłem tajemniczy lakier Lechia, ale tym razem farba w czasie pędzlowania zaczęła z chodzić płatami zamiast zostawiać takie drobne punkty.

W końcu wykonałem ten kamień nanosząc go gąbka.

Na chwile obecna kadłub prezentuje się tak:

 

 

31840799228_fcf462ecb8_b.jpg

 

31840799158_3c2056fda2_b.jpg

 

31840799168_7f8e80edac_b.jpg

 

31840798928_41c8076387_b.jpg

 

31840799398_166713eac6_b.jpg

 

31840798978_cc56ba17c2_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś ty Hopie za farb użył?? Lakier do włosów miałem jakiś najtańszy szajs, a teraz używam Syntezy, ale to bez znaczenia. Dałeś warstwę cleara Tamki pomiędzy farbę, a lakier do włosów? Glon jest całkiem sympatyczny, ale kamienia mało, a potem jeszcze pod wodą na kamieniu też musisz dać jeszcze glona. Oczywiście w przypadku olejów muszisz z tydzień odczekać pomiędzy jednym a drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz, używałem Lechii i bylem zadowolony. Ale tez farba mi odchodziła raczej nieprzewidywalnie. Raz cale platki, w innym miejscu drobna przecierka. Prawie na pewno gra tu główna rolę dobrze polozony i wyschnięty clear zabezpieczajacy głębsza warstwe no i czas miedzy etapami.

 

Glon ma ładny kolor. Pamietaj że najwiecej jest go tuż pod a nie na samej linii wody. Ogólnie dobrze jest, dont giWup!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obaj wiecie że to ma być namoczone, trza zostawic na chwilkę żeby trochę odparowało, a potem nie miziać i głaskać, tylko NAPIER...AĆ szczotą, nie tam pendzelkiem, prostopadle do powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie przez sFUj bzdurny konserwatyzm spaprałeś se robote Hopie Musisz traktować tOM burtę jak WROGA KLASOWEGO, czy innOM zrzucanOM przez kapitalistUF stonkę....czyli NAPIER...AĆ bez litości

Działaj dalej bo się posucha zrobiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dostałem zaopatrzenie dla stoczniowców, długo oczekiwana przesyłka z  NorthStarModels dotarła. Szczerze powiedziawszy miałem pewne obawy ze jej nie zobaczę, ale na sczeszczcie już jest. Te malutkie załoganty są wspaniale i może nawet postawie kilku na okreci, ale głównym celem zamówienia były tratwy  ;). Tak przy okazji odebrałem uniwersalne maszty i reje oraz działa do mojego niszczyciela. Tak wiec myślę ze będę mógł rosząc z kopyta :D czyli pod koniec przyszłego roku możne skończę hehehe.

 

 

z554.jpg

z555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu.. na bogato Szfabisko urządzasz.. I słusznie, bo dobrze Ci to wychodzi.

Przy okazji - zdjęcie pierwsze, takie niby na odpie.. hehe.

Kadłub wygląda rewelacyjnie! Gdyby nie otoczenie to interpretacja skali byłaby bardzo trudna. Wrażenie głębi i odległości jest zadziwiająco sugestywne.  Na pewno jeden z najlepszych kadłubów jakie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest. Parawany też brałeś, bo nie jestem pewien czy je tam widzę? Tych marynarzy toś nabrał ja z jednej takiej tacki dwa modele już zrobilem, a mam jeszcze pół puszki :haha: Walcz, będzie na co popatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans nie slodz tak bo te moje wypociny to nic wielkiego przy innych pracach, czasami coś robię nie dokonca nawet za bardzo wiedząc co :bleh:. Zdjęcie na odpierd..ll bo nie kadlubem się chciałem pochwalić tylko zalogantami pod nim hehe. 

Gala parawany też kupiłem i trochę innej drobnicy do Kriegsmarine bo mam cichy plan zbudować jeszcze U-boot, Scharnhorsta, Tirpiz oraz Zepelinna. Taki pomysł by mi się nie nudziło przez następne lata :mrgreen:

PS pochwała dla Exito bo mi wysłali jedno działo 150mm  którego brakowało w zestawie:super:

Edytowane przez Bartosz.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.