Skocz do zawartości

Diorama kolejowo-wojskowa 1:35


tkarkady

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • Super Moderator

hmm no tutaj raczej dylemat, bo jeśli lok na tyłach nie dla armii to malowanie raczej klasyczne dla DRG czarne z czerwonym, natomiast jeśli malowanie dla wojska to szary po całości i nie klasyczny na pojazdy tylko bodajże RAL7011 Iron grey...

Gdzieś miałem na dysku wzornik kolorów jak się dokopię zapodam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Mam wrażenie że robisz focha?

Od jakiegoś czasu zglebiam temat bo sam mam dylemat co do malowania BR52 ale proszę:

1. Die Farbliste

 

Nachfolgen die Farben für die Epoche II, DRG

 

Farbenbezeichnung RAL- Nummer Verwendung/ Vorbildfahrzeuge

Beige 1001 Fensterband an allen Triebwagen bis 1941; Ruhrschnellverkehr

Sandgelb 1002 Tarnlackierung (3% der Fläche) 1944 -1945

Chromgelb 1007 Anschriften

Blutrot 2002 Anschriften

Feuerrot 3000 Stromabnehmer und Dachleitungen bei Elloks sowie die Radsätze von 1920 - 1940; Dampflokfahrwerke von frühestens 1925 - 1949

Rubinrot 3004 Ruhrschnellverkehr

Weinrot 3005 Triebwagen, S-Bahn Berlin bis 1940, Aufbau der E 19

Violett 4000 SVT, Rheingoldzug, Henschel-Wegmann-Zug

Graublau 5008 S- Bahn Hamburg

Blaugrün 6004 2. Klasse der Berliner S-Bahn

Flaschengrün 6007 Reisezugwagen ab 1.7.1939, ausschließlich in Verbindung mit dem Reichs-(Hakenkreuz-)Adler, Tarnlackierung (18%)

Braungrün 6008 Reisezugwagen bis 30.6 1939, Einheitsloks in KPEV- Lackierung

Isargrün 6011 Tarnlackierung (23%) kein RAL-Ton festgelegt, ungefähr 6011

Steingrau 7001 Tarnlackierung (1%)

Eisengrau 7011 Erste Wehrmachtslackierung, Güterwageninnenseiten, Kesselwagen, Tarnlackierung (30%) Dächer der Dampfloks

Blaugrau 7018 Elloks

Schwarzgrau 7021 Zweite Wehrmachtslackierung, MCi

Blaugrau (heutige Bez.) 7031 Elloks

Rotbraun 8012 Güterwagen, Dampflokfahrwerke bis höchstens 1935

Tiefschwarz 9005 alles was schwarz sein soll, teilweise. auch Dächer der Reisezugwagen

Weißaluminium 9006 Dächer des SVT,

Reinweiß 9010 Anschriften

Umbrabraun hell ----- Tarnlackierung (25%) keine RAL- Nummer festgelegt, entspricht ungefähr 8025 oder ...

 

żeby nie bylo dla tak sobie piszę, a Trumpeterowi nie masz co ufać, wagon który skleiłeś to spiracony model z żywicy firmy TWS

http://www.tankworkshop.com/newshop/index.php?main_page=product_info&cPath=5&products_id=241

http://www.tankworkshop.com/newshop/index.php?main_page=product_info&cPath=5&products_id=242

jak widac zawiera te same błędy (maźnice, zderzaki itp) nie wspominając i różnicy wysokości między zderzakami bo wagon wyraźnie jest wyżej...

btw Br 52 to też ponoć pirat modelu CMK...

Także wracajac do tematu ja bym zrobił- szara cała albo góra czarna z czerwonym dołem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Sęk w tym że kolor jest jaśniejszy od panzergrau staram się i szukam wiarygodnych źródeł bo akurat temat mało znany i poruszany, na zdjęciach w temacie BR 52 też jest ten sam dylemat a instrukcje z modelu czy producenta kalek? Już pokazałem jak wiarygodny i rzetelny jest Trumpek... a model z epoki który pokazujesz jest czarny...

Na wagonie SF więc jasne co za różnica, na samym przykładzie który pokazałeś oznaczenia samej lokomotywy mają się jak pięść do nosa, ale co tam...

Twój cyrk twoje modele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.