Skocz do zawartości

Meldunek znad Sommy 1916


Andrzej Godlewski

Rekomendowane odpowiedzi

No to zgodnie z planem będzie nieco przybywało sprzętu .

Tak jak pisałem teraz czas na samochód pancerny Renault ,a jak żeby mieć wybór za jednym zamachem powstanie też Peugeot .

Na razie powstały ramy ,przednie zawieszenia ,odlałem też experymentalnie koła szprychowe do Peugeota .

Udały się na tyle dobrze że są dobrym pretekstem do budowy innych pojazdów ot chociażby Minerwy .

Na razie jednak zaraz po samochodach pancernych postanowiłem, że zasile dioramę kilkoma ciężarówkami .

MkQW3Sx.jpg

XBRRhOg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozgrzebanymi tematami tak już jest ,że każdy robi dopóki dopóty temat w duszy gra .

Jak zaczyna być pod górkę lepiej niech się odstoi aby za jakiś czas z nowymi siłami w dobrym stylu skończyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Witam ,budowa zaczęta jakiś czas temu ,a że diorama na której ma tenże wystąpić jest na etapie przymiarki do układania torowiska ,no to czas na samowarka .

Tytułem wstępu , parowóz z fabryki z Filadelfii był to parowóz wojskowy w służbie wojsk francuskich ,angielskich , amerykańskich .

Pod koniec 1918 roku dwa takie parowozy jako demobil sprowadzono na Bydgoskie Koleje Powiatowe , oznaczono je na PKP jako Pwaa3-901oraz 902.

Parowozy te pełniły służbę aż do 1954 roku kiedy to skreślono je z inwentarza .

Tyle w skrócie jeśli chodzi o historię , model ten powstaje równolegle z budową takiego samego ale na tot 5" czyli ten będzie 1:35 a ten 1:5;)

W zestawie planuję jeszcze wykonać angielskie wagony WDRL.

W planach jest powielenie jego w żywicy i popracowanie nad jego uruchomieniem coby cieszył oko nie tylko stacjonarnie na dioramie .

Na razie wykańczam podstawową bryłę modelu a później przyjdzie czas na detale .

iikEP8R.jpg

DrAQdvt.jpg

IMzT2kG.jpg

kkCuZTq.jpg

g4XoHoI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podłubałem przy pancerce .

Brakuje sporo detali ale to będę zapewne robił jako przerywniki w czasie pracy nad samą dioramą .

Yh5gDju.jpg

T82Gknn.jpg

gwCLhIW.jpg

aY1mfen.jpg

STP9dFo.jpg

 

Ślinka mi pociekła na widok tych ram i nadwozi. Piękna robota.

Czy wnętrza nadwozia tęż będą takie ambitne?

Materiałów ogólnodostępnych jak na lekarstwo, malizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrza pancerek też mam nieco rozpracowane ,zapewne przydało by się nieco więcej materiałów ale na tym etapie wystarczy i to minimum socjalne .

Uważam że lepiej ograniczyć się do rzeczy wiadomych i zrobić nieco mniej niż fantazjować .

Na przykład do Peugota nie do końca mam wystarczająca wiedzę odnośnie silnika aby go wykonać wiec pewnie będzie bez .

Na dioramę i tak na razie pójdzie Renault .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.