Skocz do zawartości

Zadajemy pytania dostajemy odpowiedzi i pomoc (Różne...)


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

W sprawie figurek jestem, totalnie zacofany, ale postaram Ci się jakoś pomóc, no bardziej podać pomysł.

Głowe możesz wykonać z modeliny, lub jakiegoś materiału który da się kształtować. Po ukształtowaniu sobie głowy, zczynasz nadawać jej elementy niezbędne, nos, oczy itp. Tłów takrze możesz wykonać z modeliny i podobnie kształtujesz jak głowe. No to niewiele z mojej strony, ale napewno koledzy którzy zą zaawansowani w budowaniu figurek Ci pomogą.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w budowlanym znalazłem coś takiego jak SZKŁO WODNE SODOWE, czy to się do czegoś nada? Czy jest to może ten płyn, który po wylaniu zastyga i jest przezroczysty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nie wiem w sumie gdzie mógłbym zamieścic ten temat, więc zamieszczam go tutaj, bo chyba tylko w tym dziale są pokazywane figurki. Do sprawy. Czy mógłbym tych żołnierz wstawić do dioramy pokazującej Normandie lub Francje? Nie wiem czy w Normandii lub Francji byli tak ubierani grendzierzy(chodzi mi o te płaszcze i kammo na nich). Prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam

Zdjęcie pobrane ze strony Moje Hobby.

b5f8acfe5bb781dem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kolesie ubrani w pałatki/namioty. Mam francuski album o naziolach i taki właśnie żołnierz jest jako Normandia.

A mógłbyś przesłać to zdjęcie? Jak nie to trudno choć już mi dużo pomogłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Macie może ktoś jakieś zdjęcia torów tramwajowych (z bliska) z 1945r. w Polsce? Jak one wyglądały. Czy są to takie same jak dla pociągu tylko mniejszy rozstaw?

Znalazłem takie coś ale na nich nie bardzo widać jak to dokładnie wygląda w połączeniu z brukiem.

tramwaj.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia torów tramwajowych (z bliska) z 1945r. w Polsce? Jak one wyglądały.

Do niedawna były w Wwie zachowane przedwojenne tory na Ząbkowskiej i Kawęczyńskiej, ale teraz jak to wygląda- pojęcia nie mam. Polecałbym jakieś forum miłośników komunikacji miejskiej, fachowcy i pasjonaci z tych kręgów powinni coś pomóc.

http://komunikacja.najlepsze.net/

Tu masz tak na szybko kilka linków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcę kupić tą folię plastikową służącą do zrobienia okien w samolocie ale zapomniałem jak to się fachowo nazywa. Proszę o pomoc. PS. Nie chodzi mi o plexi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia do bindowania albo można też użyć folii do laminowania. Folia do laminowania to 2 połączone arkusze - trzeba je przejechać w maszynie (ja mam akurat dostęp do "lamiinarki" ale to nie problem skoczyć do jakiegoś punktu ksero i powiedzieć, że chcemy zalaminować obustronnie powietrze ). Uzyskujemy sztywny arkusz o świetnej przejrzystości. Do tego folia ta idelanie się odkształca pod wpływem ciepła (np. do wykonywania owiewek na kopytkach) zachowując przy tym swoje właściwości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jestem początkujacy i proszę o pomoc. Składam muj pierwszy model armate p.pan Bofors firmy Mirage Hobby. W instrukcji podane sa farby które należy użyc, są to: 105-Field Green, 33-Black, 112-Tyre Black, 70-Leather,56-Stell, wszystkie kolory są firmy Humbrol. Weszłem na Allegro w farbki Humbrola patrze według numeracji, ale znajduje pod numerami inne kolory. Numeracja sie zmieniła albo kolory?. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, również witamy Ciebie.

Po drugie, popatrz jeszcze raz, bo kolory Humbrolla 33 i 56 zgadzają się pozostałe nie (112 prawie się zgadza). Może coś nie tak wyczytałeś z instrukcji? A może firma coś pokręciła z nazwami farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.