Skocz do zawartości

Barwy PRL -u ,, Fajrant" 1:35


Andrzej Godlewski

Rekomendowane odpowiedzi

Nie samą wojną żyje człek ,

Dlatego też akcjętej dioramki umiejscowiłem w PRL-u a bohaterami będą robotnicy oczekujący na fajrant którzy są wyznawcami zasady iż robota nie zając nie ucieknie

Cała sytuacja pokazana nieco w krzywym zwierciadle i z uśmiechem .

Chwilowo wszystko w trakcie pracy

A oto i cała zabudowa ,czyli miejsce dla akcji .

Oczywiście wszystko na roboczo i będzie trzeba popracować bo dojdzie sporo szczegółów .

Będzie pięć koleb , mała lokomotywka spalinowa Gls 30 , do budynków dojdą oczywiście drzwi ,okna,siatka ogrodzeniowa ,punkt Ppoż ,podpory stalowe ,rynny , itp szpeja osprzętowe .

Dłubaninki jeszcze sporo ,nie mniej jednak sama kompozycja taka jak widać pozostanie już bez zmia

p6zh.jpg

nn07.jpg

vwen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cudnie taki Bareja w wersji modelarskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakład ten to kamieniołomy ,produkując tłuczeń drogowy ,ot tak sobie ja siedział i wymyślił

Cały czas pracuję nad tym stadkiem koleb ,i już w zasadzie prace mają się ku końcowi.

Aby trochę odpocząć od drobiazgu , pobawiłem się trochę w malowanie tego molo dla koleb

Oczywiście to jeszcze nie koniec i przyjdzie tu oświetlenie ,okno, drzwi , i urządzenie mechaniczne do opuszczania zsypu.

u2b7.jpg

gl5t.jpg

x4a8.jpg

pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się za niedługo coś skrobnąć z opisu , nie mniej jednak malowanie to głównie farby olejne dla plastyków .

Technika taka jak przy malowaniu obrazów , warto zaopatrzyć się w literaturę z zakresu powstawania kolorów .

Bardzo ciekawa literatura ,no i jak dla Nas na pewno przydatna bo przecież wszyscy malujemy i niektórzy mają z tym problem .

Ja mam dlatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy zmagań przy cegłach ,betonach i pustakach .

d64h.jpg

8t2z.jpg

Co do desek to użyłem farb olejnych

Titanium White

Vandyke brown

i niewielkiej ilości

Ceruleam Blue PHTH

Yellow ochre

Farby firmy Van Gogh ,oraz zestaw farb akrylowych jako filtry firmy Life Color , do malowania drewna .

Najpierw całość zabarwiłem rozwodnioną bejcą spirytusową czarną i mahoniową , potem zagruntowałem caponem ,czyli bezbarwnym lakierem nitrocelulozowym .

Przetarłem włókniną ścierną ,można też lekko papierem wodnym np 360.

Do malowania potrzebne są co najmniej trzy pędzle płaskie o szerokości takiej jak deski .

Jeden służy malownia Titanium White a drugi do farb ciemniejszych ,trzeci do zacierania łączeń farby.

Na środek deski nakłada się pasek bieli , na końce brązowy i teraz ruchami wzdłużnymi łączy się oba kolory tak aby przeważał biały dokłada się trochę niebieskiego i ochry .

Trochę to znaczy dwie kropki ochry i kropkę niebieskiego i znowu ciągniemy czysty pędzel wzdłuż deski .

Pędzelki myłem i w benzynie ekstrakcyjnej i suszyłem ,nie wolno robić smug brudnym pędzlem ,bo mogą wyjść niepożądane odcienie szarości .

Każda deska malowana jest oddzielnie niewielką ilością farby olejnej dodatkowo dodaje się do niej specyfiku do przyspieszania schnięcia .

Na koniec pomalowałem całość mocno rozcieńczonymi akrylami .

To tak ogólnie ,bo nie ma to jak samemu trochę poćwiczyć ,szczególnie jeśli chodzi o wcieranie i łączenie kolorów.

Trzeba malować , malować i jeszcze raz malować .

Cegły to zestaw LC do malowania .....rdzy ,plus czerwony i żółty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał byś zrobić bardziej wyraźnych przejść między miejscami gdzie są gołe cegły a tymi gdzie odpadający tynk ?

Tak jak u Krzyśka wygląda to dla mnie trochę dziwnie. Ale to od Ciebie zależy jaki efekt końcowy chcesz uzyskać i jaką masz koncepcję na resztę otoczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w swoim czasie ,na razie jest przygotowane podłoże pod odpadający tynk .

Cały czas eksperymentuję z różnymi technikami , a która okaże się zadowalająca ,tę zastosuje .

Co do figurek to są już upozowane i zapewne niebawem skompletuje całość sceny ,to na pewno zdjęcia będą.

Na razie nastąpi mały przestój związany z dokończeniem innego projektu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te łaty tynku na murze są jakieś...takie nienaturalne. Kolorystycznie super, ale ich kształt bardziej przypomina plamiasty kamuflaż, niż prawdziwe ubytki tynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szyny od kolejek HO.

Rozmiarowo pasują do wąskotorówek leśnych ,torfowych, cegielnianych .

Łapią się jako szyny H-80, ten typ szyn między innymi stosowny był też na kolejce Żnińskiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.