Skocz do zawartości

"Afgańskie Barbecue" 1/35


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Lato to ciepełko, ciepełko to grill - czyli barbecue, a Afganistan, jak to Afganistan - ciepły, piaszczysty i... pełen ognia.

 

Już od jakiegoś czasu korciło mnie by wykorzystać kilka resztek jakie mi zostało z nieklejonego modelu humvee Academy... więc czemu by nie teraz Dość dawno temu zakupiłem klony figurek Evolution Miniatures, mam sporo części żywicznych - więc powinno się udać z Waszą pomocą ulepić coś sensownego

 

Materiały jakie mam to złom z modeli humvee ( academy i italerii ) + własne odlewy żywiczne + wspomniane wcześniej figurki.

iraq_zpsqxw8hy2z.jpg

iraq%201_zpsemzy170e.jpg

 

Zamysł scenki:

Kawałek zniszczonego, wystającego z zawalonej ściany humvee, obok dwóch żołnierzy, którzy próbują się przedostać do oddalonego punktu docelowego.

 

Liczę bardzo na Waszą pomoc w kwestiach merytorycznych - zwłaszcza malowanie uniformów, czy rodzaj stosowanych humvee w tym czasie ( istotne detale wyróżniające konkretne wersje ).

 

Pozdrawiam

Messer

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamysł scenki:

Kawałek zniszczonego, wystającego z zawalonej ściany humvee, obok dwóch żołnierzy, którzy próbują się przedostać do oddalonego punktu docelowego.

 

Tyle nie wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki (Evolution, na pewno nie Black Dog) to specjalsi i bardziej z Afganistanu. Pamiętaj, żeby i Humvee, i "teren" do nich pasował. Więc albo nieco zmieniasz koncepcję (z irackiego miasta na afgańskie zadupie), albo wymieniasz figurki na jakieś z regularnych oddziałów i wtedy możesz poszaleć z kawałkiem irackiej ulicy.

 

Powodzenia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

To teraz pytanie - afgańskie zadupie mogło mieć kawałek jakiegoś budynku/muru? Pytam, bo koncepcyjnie muszę "ukryć" kawałek humvee by całość miała sens.

Zmiana figurek nie wchodzi w grę - mam tylko te

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie wszyscy w Afganistanie mieszkają w lepiankach z gówna. Więc budynek jak najbardziej. Masz tam w tym startowym kiermaszu barierki z Dumvee, więc powinno to wszystko ładnie zagrać. Choć musiałbyś się wtedy trochę postarać przy dodaniu tego i owego z tyłu (tylny zderzak, półka na nim). Ale z drugiej strony i zad jakiegoś zwykłego Humvee nie będzie zły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

Tymczasem - pierwsze nieśmiałe próby ustawienia scenki. Zobaczyłem, że sporadycznie można spotkać stare łukowate witryny sklepowe - również w Afganistanie - także pierwsza opcja jest taka. Nie upieram się przy niej - może zrobię zwykłą prostokątną witrynę.

 

spec%203_zpsbacfjw46.jpg

spec%201_zpsbxfwji4r.jpg

spec_zpsawp6phwh.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chwile mnie nie było a tematów jak grzybów po deszczu się namnożyło

Tymczasem, maleńkimi kroczkami klaruje się koncepcja. Zmieniłem łuk na prosty budynek, humvee dostał klapę i kawałek dachu z modelu Tamiya.

 

bbq_zpsi3imitur.jpg

bbq%201_zpsfpgqfpmy.jpg

 

Nabrałem jednak wątpliwości w kwestii wysokości murku na dachu po dyskusji na ten temat w temacie makinena Robić wyższy?

bbq%202_zpsaw424c5x.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to wygląda jak przyciasny garaż z zaparkowaną bryką, a kierowca to blondynka z problemem Coś trza z tym zrobić. Mur delikatny otynkowany cały z prawej strony. Reszta w kierunku lewym gruzowisko z belką nośna wspartą na bryce . Coś w tym guście. Internet pomorze /zdjęcia/ a decyzja należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dru - dzięki za komentarz. Nie będzie to dom, tylko witryna sklepowa a ze zdjęć wynika, że w tamtych rejonach to wielkie one nie są. Gruz będzie, będą też inne dodatki "maskujące". Co z tego wyjdzie - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle trafił w te wrota Moje pierwsze przemyślenia były właściwie takie, jak Kolegi powyżej. Ale skoro masz plan na całość, to wypada poczekać, bo chyba będzie nieźle.

 

Wyjaśnij proszę element znajdujący się wewnątrz budynku, ten ukośny nad dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, to nie dobrze, że macie takie skojarzenia

Jeżeli chodzi o wnętrze, gdzie wbity jest humvee to całość będzie pomalowana na czarno - stąd wycięcie ukośne, by usadowić lepiej fragment humvee.

Założenie jest takie, by było jak najmniej widać z tego, co jest w budynku ( w środku ) - czy to się uda - zobaczymy

 

EDIT:

 

Wzoruję się na czym takim, z tym, że u mnie będzie to tylko wycinek ulicy:

afghanistan-kabul-market_2138_600x450_zpshkeju4pe.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to ukośne w środku mi najbardziej nie pasuje Jeżeli ma to być element zawalonego budynku, to powinno to coś jakoś oddziaływać na Humvee - czyli albo zasypać obrotnicę z wieżą (a coś z niej chyba byłoby widoczne), albo ją zepchnąć z dachu, jeżeli Humvee w to uderzył. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. A jeżeli chodziło Ci tylko o to, żeby zapchać pustkę i zrobić "cień" w środku, to na pewno znalazłbyś lepszy sposób. Może faktycznie za wcześnie o tym wspominam, nie do końca łapię Twój pomysł na to, poczekam na rozwój sytuacji. Podoba mi się za to pomysł na fragment ulicy, świetne zdjęcie znalazłeś, ma klimat. Przenieś choć trochę tego klimatu i będzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Masz plan ale na zdjęciu z Afganu pokazujesz sklepy a one mają praktycznie cienkie ścianki działowe. Natomiast twoja diorama przedstawia solidny mur, w dodatku mam wrażenie że jest z kamienia. Jeżeli ma to być przykładowo ta ulica /albo podobna/ to cienkie ściany, misz masz musi być /pudła, kartony, dywaniki, koszulki, dzbanki itp./ . Pewnie ciężko to pozbierać. Moja propozycja to trochę na łatwiznę a efekt być może podobny. Zamiast wnętrza żaluzja ryflowana potrzaskana, zmiętolona w którą jest wbity pojazd. Jeszcze jedno, filary budynków są gładkie. Mam wrażenie że tworzą konstrukcje ramową, a przestrzeń wypełniają lekkie ściany. Akcja mogła się toczyć jak stragany były zamknięte. KOMBINUJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dru - tylko u mnie jest to narożnik ulicy a na zdjęciu masz ciągłość - więc ścianki wyglądają inaczej. Co do łatwizny - dokładnie taki był plan.

Kuba - nie rozumiesz Wnętrze, w którym jest osadzony humvee to żaden szkielet czy konstrukcja - po prostu dziura która pozycjonuje mi humvee abym łatwiej mógł go ustawić przy każdej przymiarce. Mam nadzieję, że teraz to jasno opisałem. Wnętrza nie będzie widać kompletnie, gdyż ono nie gra tu żadnej roli.

Poprawię jedną ściankę na cieńszą, natomiast narożnik budynku zostaje solidny - w innym wypadku konstrukcyjnie budynek by się zawalił

 

Dzięki za doping

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerd - będą tylko dwie figurki - widoczne już w pierwszym poście tematu

Tymczasem powiększyłem witrynę, dorobiłem rolety. Humvee dostał ramę i tylny most z modelu Tamiya, jedno koło załapało też flaka. Całość jest luzem, więc wszystko żyje własnym życiem...

 

IMG_5320_zpsgsttprmi.jpg

IMG_5321_zps8v9kxaw0.jpg

IMG_5322_zpsdpiwbsiy.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.