Skocz do zawartości

smoki, królewna i kawałek zamku w skali nikczemnej


FAZZY_bez_humoru

Rekomendowane odpowiedzi

Utknąłem przy innych projektach, potrzebuję odmiany i czegoś nowego to spróbuję na czas skończyć coś, co wydaje się szybkie, łatwe i przyjemne... A jak nie, to może później będzie motywacja, żeby dokończyć, skoro już rozgrzebane i zajmuje miejsce..

 

No to jedziemy z koksem:

O6HZF2ih.png

czyli w tłumaczeniu z norweskiego na nasze "dawno dawno temu.." (a może całkiem niedawno.. biorąc pod uwagę czas egzystencji niektórych kultur)

baaaaardzo daleko.. (a może zupełnie blisko? bo teraz rajanerem do hameryki południowej można bezproblemowo skoczyć za tysiaka, a i poza nasz układ słoneczny coraz dalej zaglądamy)

.. leży wioska.. tych.. no..

o6sATJdl.jpg

smerfów na sterydach.

Smerfy od czasu do czasu (tak raz na 100 lat) wybierały się na wycieczkę połączoną z wizytą na małej spokojnej planecie, kontrolnym ukazaniem się podrzędnemu ludzkiemu gatunkowi jako wymagające czczenia, poprzez składanie krwawych ofiar, bóstwa oraz polowaniem.

Ponieważ tym razem smerf Mario babrał się w guanie udrażniając kanalizację w jakimś zamku , na polowanie wysłano najprawdziwszą, najpiękniejszą, najzgrabniejszą i najwdzięczniejszą królewnę, co to lubi drinki z palemką i malować paznokcie..

WF4QhTQl.jpg

..co to żadnej pracy się nie boi i na smoki

tQBVnxml.jpg

polować raczy.

 

przepisowy inbox:

gN7xadkl.jpg

czyli królewna z Predastore (28mm. Do 32mm kawałek brakuje ale to w końcu mała smerfetka) + smoki z Prodos Games (32mm figurki dodatkowe do gry AvP: The Hunt Begins) + hips (na zamek)

 

I żeby nie było, że mam się podzielić tym co jaram.. bo nie jaram :P Po prostu mam otwarty umysł i taką dioramę uczynię

C.D.N.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień poszły smoki..

Chociaż nieziejące, to jednak z fajną paszczęką, w której widoczna jest mniejsza paszczęka. I muszę przyznać, że mimo nikczemnego rozmiaru smoków, jestem pod wrażeniem detali.

Usunięte nadlewki:

yh4NVS5h.jpg?1

 

I zmontowane 3 ślicznoty:

OziemzOh.jpg

wKyRT3Ch.jpg

sJjHXrYh.jpg

jQuH8J7h.jpg

 

Ślicznoty mają ogonki na drucikach wetkniętych w nawiercone zady, gdyż nie jest to ustawienie finalne. Producent trochę poszedł na łatwiznę, bo figurek w pudełku 5, a głowy praktycznie takie same, 1 korpus idący (pierwszy z lewej), 2 biegnące (lustrzane odbicia) i 2 lezące na czworaka (też lustrzane odbicia). Teoretycznie kończyny górne dedykowane do konkretnych korpusów, ale ja pokusiłem się o lekką modyfikację póz, a braki w fakturze będę uzupełniał Green Stuffem. Ogonków też były tylko 2 rodzaje zakręconych fikuśnie, ale może na ciepło coś uda się powyginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten środkowy zajefajny ;]

Wszystkie wykorzystujesz?

 

wiem trochę przerobiłem, żeby był taki skradający.. wyląduje na suficie

nie wszystkie.. 3 już są, 4 będzie upolowany, a 5 obiecany Lordowi Disneylandowi

 

Co za rzeźbiarz-fetyszysta takiej szkaradzie cycki doprawił?

nie wiem, nie znam gościa

cycki jak cycki, opancerzone.. ale żywiczny zadek wygląda zacnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś pan w moje gusta.

Tzn wiadomo...są dwie rzeczy najważniejsze dla faceta....... Cycki !

Ale Obcy i Predator to mojr ulubione filmy S-F.

Znając Twoje prace o efekt końcowy się nie martwię bo i tak wbije nas w podłogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz to, na co wszyscy oglądający czekają.. i przy okazji wyjaśnienie dlaczemu takie, a nie inne, rozpoczęcie pierwszego posta.. czyli zabawa w "znajdź podobne elementy":

 

3oHS4dSl.jpgqiKMkhpl.jpg

cYyndTUl.jpg

RaPmQMtl.jpg

 

Jak widać, królewna szwędała się po odległych galaktykach i z wojaży różne pamiątki przywoziła..

Detale możecie sobie na zdjęciach popodziwiać.

 

Się zastanawiam co za zwyrol dał jej w łapy MG34? Chyba, że to ma być zdobyczny na Stormtooperze, tak jak i reszta kreacji.

A obcasowych fetyszystów ze smutkiem zawiadamiam, iż amputacji dokonam i królewna boso popierdalać będzie, gdyż ma haluksy i polowanie w takim obuwiu tylko jej cierpień dostarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

znaczy trzeba przepisów BHP przestrzegać i okulary ochronne stosować - pan nie stosował i dostał w oko..

albo Namagnesowane Bikini Bojowe, które jak widać sprawdza się

 

Figurka składa się z 4 elementów, w tym jeden z nich to magazynek do MG, więc trzeba było sobie urozmaicić trochę robotę:

YaHAM4fl.jpg

Obcasy zostały amputowane, a ustawienie stóp skorygowane. Ponieważ figurka jest dosyć filigranowa postanowiłem wzmocnić jej konstrukcję wklejając w nogi igły - łatwiej zamontować na korku przed malowaniem i później w docelowym miejscu na podstawce.

GeqC0CPl.jpg

 

Królewnę postanowiłem wyposażyć w broń z epoki.. jakieś 20 lat przed Hernanem Cortezem czyli KBDO. Ponieważ królewska łapka jest nader delikatna i raczona była być odlana razem z MG, lufa została amputowana, a jej pozostałość w zaciśniętej dłoni nawiercone wiertłem cieńszym niż średnica lufy. Takiejż średnicy igła została wklejona w otwór, a z obu stron została nasunięta igła o średnicy odpowiadającej średnicy lufy MG, tworząc w całości podstawę do budowy Krótkiej Bojowej Dzidy na Obcych.

o6SH8bBl.jpg

T8DCzxql.jpg

 

Ponieważ mam już wstępnie zmontowane figurki i znam ich wymiary - przystępuję do budowy podstawki - zamku. I postaram się, by klimatem pasował do prezentowanych postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jaśnie pani nie będzie po zapleczu wiało? Widok fajny co prawda i wiadomo co chłopaków wszelkiej rasy przyciąga.....mały czy duży oślizgły czy nie...

Zapewne będzie, ze względu na wielką dziurę.. od zaplecza.

 

Taką ładną emgietę popsuł!

Nie popsuł, tylko subtelnie amputował.. jak reflektujesz na pozostałości to jest do wzięcia, skala 1/48 - tylko lufę trzeba będzie delikatnie wydłużyć.

 

Projekt zamku z hipsika i orientacyjne rozrysowanie korytarzy:

uPPtEnll.jpg

9emKG0gl.jpg

Widok od strony wielkiej dziury:

29yy55sl.jpg

 

Czarne cosie to fragmenty prętów z włókna węglowego o przekroju kwadratu - ułatwiają trzymane kątów. Całość klejona/zalana na ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojęcia nie ma co tam jest :] nawet się zalogowałem na tego całego FB ale ni uja tego nie ogarniam

 

Walka z czasem i niepokorną materią trwa nadal. Królewna zniknęła parę dni temu mamrocząc coś o robieniu paznokci i całowaniu żab, ale przez cały ten hełm nie szło zrozumieć. Niektóre elementy zamku musiałem docinać parę razy, bo xenomorfy zapieprzają jak dzikie po placu budowy zostawiając wszędzie nadgryzione narożniki albo małe prezenty w kątach. Nadal hips, włókno węglowe i hotglue:

 

ojS5QiGl.jpgeSbjVQil.jpg

 

i nawet bez problemu się wpasowało:

 

3El6Jayl.jpg1dQoKAcl.jpg

 

tylko z robieniem zdjęć problem bo zaraz coś wyleci i skacze na obiektyw..

pkLDpUll.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają chociaż postęp niewielki. Ściany dostały dodatkowe zdobienia/żłobienia, a podłoga fakturę kamiennych bloków (cienki polistyren, wycinane kwadraciki różnych rozmiarów, zaokrąglanie rogów pilnikiem i układanie posadzki).

Na zdjęciu naczelny majster kończy układanie posadzki (na środku korytarza). Po fugę wychodził będzie po suficie.

 

wyaUbLAh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

To są moje klimaty, uwielbiam tego typu produkcje.

wyaUbLAh.jpg

Scenka jak z "Alien Vs Predator" pod koniec filmu, jak załamuje się pod nimi most, ona łapie się kamieni, a ten włoch zostaje porwany przez obcego. Było tam podobne wejście do tunelu.

Podoba mi się to co robisz, czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucam "więcej":

Jako, że przyjemność czerpię z dłubania a nie malowania.. przychodzą do głowy "różne" pomysły.. i co gorsza.. ich realizacja..

Wiadomo, że w każdym szanującym się zamku jest pub/karczma/bar czy co tam jest.. a jak już jest, to musi być piwo A jak jest piwo to trzeba je odpowiednio zareklamować, co by nikt nie miał wątpliwości, jakiej marki browar sączy.

No i tak powstał czokapik.. tfu.. szyld "Browary Aliens":

 

xyoeLHfl.jpg

Oraz pierwsze ślady radosnej twórczości tambylców:

gNPmrZhl.jpg

Umiejscowienie na dioramie:

xD5SgRpl.jpg

Z zamontowanym stropem:

EWVqexel.jpg

 

Dość ciemno tam będzie i forfitery w korytarzu większość zasłonią.. Trudno.. sztuka dla sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.