Skocz do zawartości

T-34/85 Zvezda 1:35 Brukowana ulica


Melnikov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem w trakcie budowania dioramy, która jest już w całkiem zaawansowanym stadium tworzenia. Proszę o rady i opinie na temat tego co teraz zrobiłem i wskazówki na dalsze prace.

 

Murek wyskrobałem tylko od frontu. Tyłem i grzbietami zajmę się jeśli pomysł się spodoba.

 

Dodam, że za murkiem planuję zrobić jakieś zarośla. A sam murek postaram się lekko potraktować mchem i jakimiś pnączami. Pomiędzy płytkami, a murkiem będzie trawa.

Ludzik jest tylko do pokazania skali.

 

DSC_3096_zps65qj8ioz.jpg

DSC_3098_zpsijp8gnfw.jpg

DSC_3099_zpsn3houftx.jpg

DSC_3100_zpsvedk2dny.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mur zrobiłbym nie ze styroduru tylko z gipsu. Ale jeśli wyjdzie Ci OK to trzymam kciuki

 

Myślałem o tym. Ale nie wiem, który gips lepszy. Budowlany, czy szpachlowy?

 

Za styrodurem przemawia to, że jest mniej zabawy ;P

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowlany, czy szpachlowy?

żaden.

Tylko gips dentystyczny.

Masą szpachlową możesz formować teren pod dioramę. Ale nie mur i cegłę.

 

Ostatnio kupiłem takie coś za grosze, na próbę. Co myślisz o tym?

 

Front drugiego murku zrobiony ;). Teraz powinien trzymać skalę ;> Wielkość cegły w poprzek będzie 4 mm, ponieważ taką grubość ma styrodur. Powinno być 3,5mm wg skali, ale chyba to 0,5 mm nie będzie rzucało się w oczy ;P

 

Fragment starego muru dla pokazania różnicy ;)

DSC_3106_zpsuynfzoic.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary mają Twoje cegły w murze? Powinny mieć w 1:1 24x12x6,5 cm. Twoje wydają się zbyt duże.

To są wymiary współczesnych cegieł. Przedwojenne były większe.

W murze powinny być wiązania.

 

http://opolankazpasja.pl/40-krotka-historia-cegly/

 

Dzięki za link. Przejrzałem go sobie. I prawdę mówiąc różnica w wielkości cegły współczesnej, a przedwojennej nie jest duża, wiec w skali i tak tego nie będzie widać. A wiązanie mam zrobione wozówkowe. ;-)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, wozówkowe, ale miałem na myśli wiązanie bardziej zróżnicowane, przez co efekt byłby ciekawszy.

 

280_wiazania_1.jpg

 

Murów będę robił pewnie jeszcze sporo. Więc na pewno skorzystam z ww wzorów ;-)

 

Jakiś czas temu zacząłem robić Pz III i w planach jest piętrowa podstawka. Na dole przekrój kanału, a u góry ulica z fragmentem fabrycznego muru. Lecz zanim zacznę ją robić, zdobywam doświadczenie w mniej ambitnych projektach.

 

I jeszcze raz dzięki za podpowiedź ;-)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nigdy nie widziałem aby cegły się niszczyły jakby ktoś je ciął przy linijce. Przy uderzeniach w pierwszej kolejności puszczała zaprawa i mur się rozsypywał a cegły pękały i kruszyły na mniejsze kawałki głównie w wyniku upadku. Oczywiście poza tymi w które trafił pocisk, ale te były w centrum dziury i się rozwalały w drobny mak.

 

Słuszna uwaga. Poprawię to ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Murek dostał mały updgrade. Idąc za radą bardziej doświadczonych i spostrzegawczych modelarzy dodałem słupek oraz starałem się bardziej odwzorować realny wygląd zniszczonego muru. Mam nadzieję, że osiągnąłem zamierzony efekt.

 

DSC_3166_zpsw35rrofu.jpg

 

DSC_3167_zpssrj4qbk4.jpg

 

Postanowiłem jeszcze zmienić plastikowy słup z Italeri na drewniany. Połamałem go jak widać na zdjęciu. Jest ok? Czy jeszcze bardziej rozerwać w drzazgi którąś część?

 

DSC_3168_zpspl0rxg6m.jpg

 

Model dostał już podkład. Jutro prawdopodobnie będę go malował ;)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.