Skocz do zawartości

Diorama kolejowo-wojskowa 1:35


tkarkady

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

@BassArk nie przywiązywano do tego aż takiej uwagi, mam fotki i już kiedyś zamieszczałem że mieli podniesiony bez doczepki ;) także trójkąt luz z detali to raczej trzeba by dorobić mechanizm do podnoszenia go, @tkarkady zobacz w moich mercedesach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

... cóż Opel jak to się mawia na sztukę...w porównaniu do terenu odstaje poziomem znacznie, malowanie też jak na mój gust słabo, w sumie pomaziany i nie wiadomo jaki ma być, kocyk z dachu wywal, jest wogóle do bani a brak usunięcia śladów formy raczej splendoru nie dodaje...

o trójkącie już wspominałem ale jak widać nie przykładasz się specjalnie...

German_trucks_triangle_trailer_sign_-_1937_regul.jpg

10 sek szukania...

i opis

The triangles were yellow outlined in black. Some were illuminated, some weren't. In article 44 of the new German traffic regulations from November 1937 (in force from 1 April 1938) 3 types of trailer markings were fixed: plain triangle (common), triangle with black dot (for the vehicles owned by the State Railways) and triangle with black V (which exact meaning I don't know).

The triangles were fitted to the cab roof or above the windshield (on buses and vans). With trailer in tow the triangle was up, w/o trailer it was folded down (apparently this rule was often neglected in the Wehrmacht!). In most cases the triangles were actuated by lever from the cab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......kocyk z dachu wywal...

Koniecznie Jak już bardzo chcesz go mieć na modelu to wsadź go na pakę po ławkę żeby tak nie kuł w oczy...

 

Opel strasznie odstaje poziomem od podstawki. Zbyt zużyty, obdrapany

To fakt, może u sowietów to by przeszło ale mimo wszystko u niemiaszków ordnung był do samego końca. Odrapanie nawet mi tak nie przeszkadza jak to uwalanie błotem - wskazujące jakby było spore zimowe roztopy co nijak ma się do podstawki z ładną trawką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
tkarkady - mały tutorial z tego jak uzyskałeś śladu kół na betonie?

Nie ma za bardzo o czym robić tutorialu . Rozsypałem trochę pigmentu na kartce , przejechałem po nim kołem a następnie po betonie żeby się odcisnął , kilka powtórek i ślady gotowe , to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.