Skocz do zawartości

PZInż 222 czyli polska wersja SdKfz 10


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 181
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Postępy prac, doklejone drzwi z zawiasami, uchwyty na stelaż opończy, nawiercone reflektory z wkładką (ten lekko krzywy już poprawiony), lusterko kierowcy, skrzynki na szpej, uchwyty do karabinów i trochę blaszanych wykończeń.

IMG_4284.jpg

IMG_4285.jpg

IMG_4287.jpg

IMG_4292.jpg

IMG_4289.jpg

Dzisiaj kupiłem też to:

IMG_4293.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass, wygląda bomba

Zanim zaczniesz go malować, polecam trening na jakimś „pudle” farby podkładowej. Wcześniej tego nie testowałem, jednak w przypadku samodzielnej budowy uważam ją za niezbędną. Farba uwidoczni Ci wszystkie szczeliny i rysy. Malując pistoletem, będziesz kładł bardzo cienką warstwę farby. Nie pokryje ona rys i szczelin.

 

Podkład, podkład, podkład

 

PS.

Nie zapomniej o detalach, to one dodają smaku modelowi.

PS2.

Reflektory do reklamacji. Wyglądają nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2.

Reflektory do reklamacji. Wyglądają nienaturalnie.

Zgadzam się, wyglądają jak szklane kulko, chyba coś za wypukłe.

Czy na siedzeniach i na oparciach będą jakieś deski i czy będzie jakiś stopień do wchodzenia na pakę ??

Na chwilę obecną bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, w najbliższym czasie (sobota czyli już dziś) kupię pewnie szpachlówkę w płynie pod aero i nią przeciągnę model, może też chyba pełnić rolę farby podkładowej (szara barwa). Boki wozu są porysowane pilnikami, farba zaraz by to uwidoczniła.

Reflektory faktycznie mają wytrzeszcz, muszę je oddać Kasi do poprawki w laborze. Podpowiedz mi proszę co do detali, zastanawiam się nad jakimiś narzędziami na burtach lub tylnych drzwiach ? Chociaż na zdjęciach wozu ich nie ma, co jeszcze ?

Skala - dzięki za ciepłe słowo, miłe zaskoczenie. Na tylne siedzenia tak jak w PF 618 są przygotowane poduszki, wkleję je na końcu. Stopień ... bingo skala ! Zapomniałem, coś muszę wymyślić. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass, jak chcesz to daj znać, wyśle Ci rysunek z polskimi narzędziami saperskimi z Podręcznika Dowódcy Plutonu z 1939 roku.

 

Bardzo ładnie Jak puszcze w niedzielę 7TP to zacznie się wojna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala - dzięki za ciepłe słowo, miłe zaskoczenie. Na tylne siedzenia tak jak w PF 618 są przygotowane poduszki, wkleję je na końcu. Stopień ... bingo skala ! Zapomniałem, coś muszę wymyślić. Dzięki!

No to będzie luksus, co do stopnia, to w starych Starach 25 (chyba) i inny samochodach ciężarowych, konstrukcja była stara jak świat, był przyspawany gruby pręt (U), jakieś 30 cm od prawej burty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Jak puszcze w niedzielę 7TP to zacznie się wojna

 

Poproszę o zdjęcia niezbędnika małego sapera, maila znasz.

Jaka wojna, zrobisz bebechy do 7TP do niedzieli ? Nie bądź burkach i lisek wisusek tylko podeślij zdjęcia tego co masz, ile Cię mam prosić co ? Wiesz dobrze co masz obiecane w ramach gwiazdora ode mnie ! ;)

 

Skala - pręt ? Nie będziemy tak wulgarni, to przecież PZInż, zastosujemy stopień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala - pręt ? Nie będziemy tak wulgarni, to przecież PZInż, zastosujemy stopień

To niech będzie stopień z pręta stalowego o zawartości węgla X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, niestety, przez 3 dni znalazłem czas jedynie aby wykonać pocisk 37 mm, wykonać formę do niego, odlać 4 sztuki oraz wykonać stojak na pociski w wieży, które stały pionowo. Problem jest taki, że muszę wykonać jeszcze stojak na chorągiewki w wieży i pomaować ją wewnątrz, tak aby móc wkleić jarzmo z bronią oraz lecieć z siedzeniami, bo inaczej to nie sięgnę do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oj, Jendrass, Jendrass ...

 

Z przykrością muszę Ci powiedzieć, że masz w zasadzie cały model do przebudowy :(

6a2caba809b4cb9em.jpg

Tu masz pokazane jak wygląda podwozie, zwróć uwagę, że niespecjalnie możesz mieć koła łączone "pod kątem".

Zauważ też, że rama w okolicach kół napędowych nie jest prosta a wygięta - patrząc z boku rama nie jest prosta.

Zauważ też na jakiej wysokości powinna być podłoga skrzyni ładunkowej - to jest prawie na poziomie gąsienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieciwa...

 

Adamowi Jońcy się spodobał wózek, nawet mi gąski rozrysował wiec wiesz :P http://www.shermany.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=2798&start=30&sid=b70884f8d9bd92d055c977a3581004b6&PHPSESSID=cc2048bc8c6b96c04f07477cbe74c10b

Ale tak na poważnie to masz sporo racji. Kabina jest dość nisko, może dałoby radę jeszcze niżej. Rama jest trefna, tu masz rację. Widać to ładnie na papierowym PZInz 222 z sieci.

 

Nie bardzo wiem co rozumiesz przez te koła łączone pod kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie mam żadnych podstaw, żeby negować kształt wózka.

Mnie się jednak on nie podoba, a dokładniej nie podoba mi się sposób jego mocowania - wydaje mi się, że tylko w PZInż. 603/703/713 resory były mocowane "obok" ramy. W pozostałych przypadkach resory były mocowane "pod" ramą.

 

A co do kół - przy łączeniu takim jak proponowaliście - bezpośrednio piastami "zęby" gąsienic nie mieściły by się między piastami, bo widać, że margines między śrubami a wysokością zęba gąsienicy nie jest wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ponieważ to co mogłem na wyjeździe zrobić z wieżą do 7TP AA już zrobiłem, z PZInż 202 w zasadzie bez domowego warsztatu nic nie wyczaruję, więc zacząłem dłubać nad tymi figurkami:

crewman222.jpg

Przerobieni na Polaków, będą stanowić załogę PZInż 222, w nieco mniej bojowych pozach rzecz jasna.

IMG_5152.jpg

Nie ma już sprzączek "Gott..." na paskach, wron, przerabiają się kołnierze. Szczęśliwie w tym zestawie mają już kieszenie bez zakładek więc nie trzeba się bawić w szlif. Pojawić się za to muszą dodatkowe guziki oraz lekkie korekty patek dużych kieszeni. Jeśli ktoś na jakiś dobry sposób na robienie sprzączek od pasów to chętnie wysłucham.

 

Rzecz najważniejsza.

IMG_4287.jpg

IMG_4285.jpg

IMG_4284.jpg

Wracając do domu chciałbym wiedzieć co jeszcze dodać, zmienić itp w modelu, ciągle wydaje mi się, że czegoś zasadniczego tu brakuje. Model jest już nieco bardziej wypieszczony, np. koła napędowe gąsienic, ale nadal zionie pustką.

Liczę na Wasze uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dioramy można skrzynię zapakować gratami, ale teraz to ładnie mu będzie z rurkami stelaża i zrolowaną plandeką plus oczywiście tylne siedzenia.

Jak dla mnie wystarczy. Poproszę podkład, korekty szpar, rys i … do lakierni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś wreszcie w Brukseli sklep modelarski... jest średniej wielkości ale ilość modeli przekracza ludzkie pojęcie. Część leży na półkach, a część w kartonach, a te jeden na drugim. Normalną praktyką jest przestawianie kartonów w celu poszukiwania interesującego zestawu. Poza tym pierwszy raz zobaczyłem szafę z zestawami Verlindena, podkreślam, nie półkę, szafę. Jest tu na prawdę wszystko czego dusza zapragnie w tym zestawy o które trudno w PL.

Nowy zestaw dragona z armatą schneider 75mm to koszt 35 euro.

 

Oto mój, znacznie skromniejszy zakup:

090377.jpg

Wiem, zaraz się podniesie larum, że szkoda pieniędzy, bo niedokładne itp

Ja z tego zestawu potrzebuję kilka elementów, m.in. przyczepkę do przerobienia oraz niektóre mechanizmy działka, celownik, pokrętła...

 

Działko będzie podpięte pod ciągniki mniej więcej tak:

10_copy51.jpg

tyle, że ciągnikiem będzie właśnie tematowy PZInż 222.

Jak ma wyglądać samo działko (siedzenie, celownik itp) ?

nkm20gwdz.jpg

polsten20mm_f001.jpg

 

Tak poglądowo bo w praktyce i tak pewnie wyjdzie inaczej ;)

 

PS W sklepie jest też RPM, Mirage i S Model ! Odgrzebałem zestawy jeszcze w starych (bardzo brzydkich) pudłach - same ursusy A30. Cena była jeszcze we frankach belgijskich - 1250 ! czyli ok 30-31 euro.

S modelowy zestaw to vacu+żywica, jak otworzyłem to zrezygnowałem.

 

Zdjęcia: odkrywca.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.