Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Airbus


Gość KonDi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otwieram temat pt. Projekt grupowy (Airbus).Już wyjaśniam o co biega. Wszyscy którzy się zgłoszą do projektu będą mogli zbudować model samolotu pasażerskiego, oczywiście musi być to Airbus.

Może zacznijmy od zgłoszeń do projektu i napisania jakiego to Airbusa chcecie zbudować

 

No to zaczynamy

Ja się melduje i mam w planach do projektu zbudować Airbus A 321-100 Lufthansa Retro Design Revell 1/144

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 682
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chętnie bym się i ja przyłączył, ale nie wiem czy "mogę" z dwoma A319, których składanie rozpocząłem w listopadzie zeszłego roku i po 2-3 tygodniach prace ustały? Oba są na etapie złożonych kadłubków ze skrzydłami i łatania dziur szpachlą aaa... jeden ma być w malowaniu Werman Wings, a drugi South African Airways. Niestety jako kolejne airbusy chciałem wziąć na warsztat 2x A380, ale póki nie skończę przynajmniej 3 modeli to nie mam miejsca na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie

Prawda jest taka że rzadko zdarza się (a może wcale) aby dany konkretny samolot był czystym modelem np. A321-100.

Jest to bardziej dana wersja - linia modeli.

Każdy (praktycznie) samolot lub dana zamówiona ilość to inna można powiedzieć podwersja - róznią się silnikami, wyposarzeniem, ilością foteli itd.

To tak trochę jak z naszym F-16 - niby normalny a jest to wersja (chyba)block 52+.

Jak chcesz dokładnie sprawdzić jaką wersję budujesz - na kalkomani masz nr rejestracyjny danego samolotu - wpisujesz w magiczną tronę www i już wiesz

http://www.airliners.net/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falcon jak widzę masz jeszcze na sumieniu A310 Jak ci idzie

Oj ciężko odstawiłem go do pudełka. Muszę mu wykonać linie podziały na skrzydłach no i chyba zmienię malowanie z AirPlus Comet na CSA bo te pierwsze chyba się rozsypią w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i ja się zgłaszam Mój arbuz to 319 w barwach Germanwings i z silnikami IAE. Wybrałem to malowanie ze względu na niemiecką przynależność. Mam już sporą kolekcję niemieckich linii, a to moim zdaniem jest jednym z bardziej rozpoznawalnych

1d7c9418b8dd8a00med.jpg

Model zacznę za parę dni i będę go robił z równoległym projektem 737-500 w barwach Lotu. No to Panowie czas działać

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się piszę na projekt "Boeing" oczywiście z klasyką : B707-330B

A w temacie Germanwings mają takie dwa fajne malowania - klasyczne z żółtym statecznikiem i mowytem misia

 

0e2601e73add21e0med.jpg

 

b2e69e79763e5e26med.jpg

 

I z tego co pamiętam można dostać takie kalki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie trzy wersje silnikowe 777 (united, delta, continental). Kupowałem je na allegro jakieś 2 lata temu po 160 zł. Wtedy sprowadzał je sklep modelarski Gama. Niestety szybko się rozeszły (w sumie kupiłem od nich chyba z 12 minicraftów) i po dziś dzień nie ma ani jednej sztuki

162d6fe22d750e49.jpg

8c40dcba987b9424.gif

0b391b4b55ad359d.jpeg

Jak pisałem wcześniej planowałem zrobic 319 z silnikami IAE (Germanwings) jednak teraz sobie przypomniałem, że z silnikami IAE mam miec 319 BMI. Nie chcę powtarzac tematu po Falconie, więc może podejmę się budowy 321-200 SAS (silniki IAE). Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.