Skocz do zawartości

SA-9 (1:35 Dragon) wersja polska


bodek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poniżej zamieszczam zdjęcia dioramki.

Polski BRDM-2 z defilady 22 lipca 1974 roku w Warszawie.

 

Zdjęcia, które natchnęły mnie do stworzenia tej dioramy :

 

647pxbrdm2withaamissile.jpg

 

800pxbrdm2withaamissile.jpg

 

A poniżej już właściwa diorama :

 

DSC05490.jpg

 

DSC05500.jpg

 

DSC05497.jpg

 

DSC05501.jpg

 

DSC05512.jpg

 

DSC05514.jpg

 

DSC05519.jpg

 

DSC05520.jpg

 

DSC05521.jpg

 

DSC05523.jpg

 

DSC05526.jpg

 

DSC05527.jpg

 

DSC05529.jpg

 

DSC05532.jpg

 

DSC05536.jpg

 

DSC05538.jpg

 

DSC05539.jpg

 

DSC05540.jpg

 

DSC05541.jpg

 

DSC05544.jpg

 

DSC05543.jpg

 

DSC05547.jpg

 

DSC05549.jpg

 

DSC05552.jpg

 

DSC05560.jpg

 

DSC05556.jpg

 

DSC05562.jpg

 

DSC05561.jpg

 

DSC05564.jpg

 

DSC05566.jpg

 

DSC05572.jpg

 

 

Na koniec kinder niespodzianka dla dorosłych

 

DSC05567.jpg

 

DSC05568.jpg

 

DSC05569.jpg

 

 

Zamieszczam również link do całej galerii (70 zdjęć) w wyższej rozdzielczości.

 

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.

 

Link do galerii :

 

http://s158.photobucket.com/albums/t100/ucantstop/BRDM-2%20with%20AA%20missiles/?albumview=slideshow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd Dragona (dorobiłem bosak, mechanizm wyrzutni, wycieraczki, osłony świateł przednich i tylnich, zmieniłem osłony rur wydechowych, zmieniłem lusterko, przeniosłem właz przedni gdyż Dragon dał go pośrodku, a w naturze jest z prawej strony, mocowania łopaty, i wiele drobnych szczegółów). Figurki są z 2 zestawów MB, Trumpetera i żywicy TANK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat! LWP! Kolega, też drąży temat czy jednostkowa inicjatywa?

Scenka wygląda bardzo fajnie, widać ładnie spolonizowany/zdetalowany pojazd, wszystko się prezentuje na prawdę wyśmienicie, ale chyba nie stosujesz specjalnie jakichś malarskich technik, tak mi się wydaje. Figurka żołnierza-widza skąd i po jakich przeróbkach jeśli można wiedzieć?

Aha i jeszcze jedna rzecz, ten priorytet drogowy z tyłu powinien być czerwony? Sam mam przy każdym modelu dylemat, gdyż na starszych wozach jakby oba były pomarańczowe a na nowszych tylny jest czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramka kapitalna. Podziwiać dokładność wykonania szczególnie w odniesieniu do wiwatującej grupki ludzi. Nawet pan kapitan z obywatelką żoną ma baretki na tz. olimpijce czego nie stosowano w związku z regulaminami mundurowymi ale co tam. Sam model też miodzio.

Moje gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się pojazdami "byłego sojuszu" ale również współczesnymi pojazdami z których korzysta nasza armia, obecnie mam na warsztacie

Polski HMMWV M998 Hummer z Iraku wystawię w warsztacie . Jeżeli chodzi o "priorytet" z moich ustaleń wynika, że z tyłu był czerwony z przodu pomarańczowy.

Re: Panzer. Jeżeli pamięć mnie nie zawodzi (w latach osiemdziesiątych służyłem w "podhalańczykach") baretki na mundurach letnich "olimpijkach" funkcjonowały.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się pojazdami "byłego sojuszu" ale również współczesnymi pojazdami z których korzysta nasza armia, obecnie mam na warsztacie

Polski HMMWV M998 Hummer z Iraku wystawię w warsztacie . Jeżeli chodzi o "priorytet" z moich ustaleń wynika, że z tyłu był czerwony z przodu pomarańczowy.

Re: Panzer. Jeżeli pamięć mnie nie zawodzi (w latach osiemdziesiątych służyłem w "podhalańczykach") baretki na mundurach letnich "olimpijkach" funkcjonowały.

Pozdrawiam.

 

Ja sobie nie przypominam baretek na olimpijkach a trochę tych blaszek miałem. Do MON-u przyszedłem w 75-tym więc może wcześniej to funkcjonowało ale kurcze chyba się nie mylę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramka pychota - cudeńko . I pytanie w kwestii zasadniczej .Znam armie co najmniej od dobrach kilku dziesiątek lat i nie przypominam sobie aby honory .oddawano pełną dłonią. Chyba ze to celowe .Widziałem dwa Gaskiny ,żaden z nich nie mia.ł z tylu łopaty zaraz przyszła by amba.Poza tym całość extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd Dragona

no wiem ze dragona bo w temacie jest napisane ale ktory brdm2 czy 3?

mechanizm wyrzutni

znaczy cala wyrzutnie?tak czy tak to duzo pracy w niego wlazyles,gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Facet antycypował bo wiedział że kiedyś będziemy w NATO a nasi amerykańscy bracia w mundurach właśnie w ten sposób oddają honory. Natomiast obywatel kapitan stojący nieopodal z obywatelką żoną jest z tego niezadowolony bo aż pięści pozaciskał. Dlaczego? Ano dlatego bo to oficer polityczny.

No i mamy problem z głowy.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.