Skocz do zawartości

MiG-21PF Innex 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Polskie Pf, PFM mam tylko fotki czarno-białe więc nie jestem wstanie określić koloru wnętrza. Co do mojego NRD-owskiego to nie mam fotek opierałem się na rosyjskich maszynach. Na cytadeli stoi PFM z Łasku kilka razy zglądałem do kabiny i ma ''klasyczny'' kolor wnętrza, niebiesko zielony. Ciekawa sprawa z tymi kolorami wnętrz muszę zbadac sprawe dokładniej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy możesz fotograficznie zweryfikować zielony kolor wnętrza. Pamiętam, że nasze PF i PFM-y miały kolor szary. Zieleń pojawiła się od R-a.

Nie zgodzę się że wszystkie polskie PF-y i MF-y miały szary kolor wnętrza kabiny.Na płycie dołączonej do Aeroplana 5/6 z 2001 roku dotyczącej MIG-21 w zdjęciach do wersji F-13,PF i PFM wyraźnie widać że kabina wersji PF jest w kolorze niebiesko-zielonym.

A to znalazłem kiedyś w necie:

Polski PFM i jego wnętrze.

9a17c7272c76dabfm.jpg8f521d4ce0ce9005m.jpg

Pozdrawiam.

Krystek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. PF i PFM u nas były i szare i zielone. Szare przychodziły z fabryki. Natomiast trzeba pamiętać że większość z nich przechodziła dwa remonty w Dęblinie. Kolor zależy więc od okresy w którym zrobiono zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, łaciaty...szkoda, spodziewałem się że może nasz, biały n/b 2408....

Mówiłem, mówiłem! biały jest piękny

A tak na poważnie świetna robota - jak zawsze - Patyk i oby tak dalej

 

Jarekk masz jakieś zdjęcia na ten szary w PF i PFM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kibicuję tej budowie bo Mig-21 PF jest mi szczegolnie bliski. To piękny samolot, rasowy myśliwiec pościgowy i model też będzie zapewne piękny. Szkoda, że nie w barwach polskich, chociaż trzeba przyznać, że malowanie NRD jest ciekawsze. Co do barwy wnętrza kabiny to rzeczywiście u producenta malowano je na szaro z czarną tablicą przyrządów. Jeszcze na początku lat 80-tych można było w 1 PLM (ostatni użytkownik wersji PF) spotkać tak pomalowane samoloty. Na remoncie głównym (w Dęblinie) kabiny pomalowano na zielono. Choć nie zaglądałem do kabin NRD-owskich MiGów to na pewno wszystkie polskie remontowane w Dreźnie szkolno-bojowe U wracały z kabinami pomalowanymi na zielono.

Pozdrawiam.

Dops01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat MiG-21PF, podsumowując lepiej kupić dobry zestaw niż gniota rasowanego dodatkami żywicznymi. I tak wyjdzie to drożej a i roboty sporo a efekt raczej średni. Ostatnie fotki - jeszcze kalki i brudzonkom oraz doklejenie reszty elementów. W międzyczasie zmajstrowałem sobie podstawkę (docelowo pod Su-22)

P4190068.jpg

P4190069.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym wiedzieć jak wykonałeś taką podstawkę imitującą płytę lotniska???

 

Pozdro

Ramka od zdjęć 31x26 cm (chyba takie wymiary). Szybkę zastąpiłem płytą plexi którą zmatowiłem papierem ściernym, od linijki rylcem wytrasowałem szczeliny (ok 7 cm kwadraty w 1/1 wychodzi płyta o wymiarach ok.5x5m tyle wydumałem przeskalowując ze zdjęć) , czarnym po liniach z aero i potem szarym po całości. Przynajmniej potrenowałem sobie na takiej dużej powierzchni prowadzenie strugi farby z aero. Oczywiscie możnaby jeszcze pokombinować z odpryskami betonu, jakaś trawa pomiędzy płytami ale na razie zostawiłem tak jak jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie Pf, PFM mam tylko fotki czarno-białe więc nie jestem wstanie określić koloru wnętrza.

zerknij na link poniżej... jest wnętrze jednego z naszych PFM'ów, foty wykonane nie tak dawno... chyba maszyna nadal stoi u nas w hangarze:

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=5212

 

za obecnego Migusia dla Ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kabina w kolorze ''klasycznym'' jeżeli chodzi o MiG-21. Na razie muszę odpocząć od 21-szych, chociaż po głowie chodzi mi biały MiG-21R nr 1375. Ale co się odwlecze to nie uciecze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekk- dzieki za info z pierwszej ręki. Czy zasobnik rozpoznawczy był był w takim samym kolorze jak reszta (popielata?) i jaki typ zasobnika był uzywany przez 1375? A to że farba odchodziła to dobrze bedzie można poszaleć na modelu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R-a obsługiwałem. Fotki były wtedy zakazane :(

1375 był pomalowany w czasie 2 remontu w Dęblinie w kryzysową farbę (bardzo szybko schodziła całymi płatami). Kolor bym określił jako "popielaty".

 

A nie jako ,,kolor patelni teflonowej,, ?

 

Em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Patelnia teflonowa mojej żony ma kolor grafitowy.

 

Kolory żon zostawmy w spokoju.

 

Wtedy Dęblin malował polskim wynalazkiem bardzo bardzo jasno szarym.

I jak opowiadał mi mój kolega /były technik w 32 PLRT/ można ten kolor przyrównać do właśnie koloru teflonowej patelni.

 

Pare lat pózniej Dęblin malował już PF y kolorem zbliżonym do ,,air superiority blue,,

 

EM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wtedy Dęblin malował polskim wynalazkiem bardzo bardzo jasno szarym.

I jak opowiadał mi mój kolega /były technik w 32 PLRT/ można ten kolor przyrównać do właśnie koloru teflonowej patelni.

 

 

EM

 

Co to jest 32 PLRT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.