Skocz do zawartości

T-34T "Piaskowy Dziadek" 1/72 (wojna 6-dniowa)


TankRed1070

Rekomendowane odpowiedzi

- Dziadku drogi dziadku nie chceemy jeszcze spać! - zaśpiewały części

- A mnie to co? Może wyrzucisz? - burknął kadłub

 

A działo się to pewnego wieczoru w moim warsztacie: właśnie zakupiłem dodatkowy zestaw T-34/85 Revell-a i zabierałem z niego wieżę by uzyć jej do budowy "Zemsty Faraona" http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=11124.

Zresztą, z tego modelu i "Ostatniej Krwi" http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=11733 zostało mi od groma różnych części, które strasznie wrzeszczały że nie pozwolą żeby je wyrzucić

 

Kiedyś od AVI-ego dostałem takie oto zdjęcie z Wojny 6-dniowej.

zz35800wc5.jpg

 

Zdjęcie przedstawia zdobyczny egipski T-34T czyli ciągnik ewakcyjny na podwoziu T-34 w najprymitywniejszym wydaniu gdzie otwór po wieży zasklepiono kawałkiem blachy z dospawaną wiezyczką obserwacyjną i włazem.

 

Stwierdziłem że MAM WSZYSTKIE CZĘŚCI i jeszcze trochę więcej żeby coś takiego sklecić. A że tematy bliskowschodnie powojenne są mi bardzo bliskie to do dzieła!

 

Model potraktowałem rekreacyjnie, jako wprawka i tester różnych technologii. Nie ma wnętrza ani żadnych wodotrysków. Dla mnie to w zasadzie "prosto z pudła"(pudeł)

 

A tak to wygląda:

 

101_3771.jpg

101_3769.jpg

101_3768.jpg

101_3767.jpg

101_3773.jpg

 

Nie mając pełnych kół w odpowiedniej ilości temat potraktowałem luźno i mój to będzie egzemplaż znacznie bardziej zdezelowany...

 

Tyle wydziergałem w święta i w ostatnich dniach. Jak na mnie to tempo zawrotne

W zasadzie zostało go "obpierdółkować" i pomalować.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Złe koła

Koła jak najbardziej w porządku. To zabieg celowy. Na zdjęciach powojennych T-34 (w tym egipskich) funkcjonują wszystkie 3 użyte przeze mnie typy kół i to nierzadko w jednym wozie. Jak pisałem, tym razem dosyć luźno trzymam się dokumentacji konkretnego wozu ale nie robię wbrew rozsądkowi. Taki zestaw kół ma jak najbardziej uzasadnienie w fotografiach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe koła

Koła jak najbardziej w porządku. To zabieg celowy. Na zdjęciach powojennych T-34 (w tym egipskich) funkcjonują wszystkie 3 użyte przeze mnie typy kół i to nierzadko w jednym wozie. Jak pisałem, tym razem dosyć luźno trzymam się dokumentacji konkretnego wozu ale nie robię wbrew rozsądkowi. Taki zestaw kół ma jak najbardziej uzasadnienie w fotografiach.

 

Pozdrawiam

 

I chwała Ci za to. Jest "fun" w tym modelu i przecież o to chodzi również w tym wszystkim, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokumentacja też pełna? :P

Ha. Mam trochę zdjęć takich pojazdów ale na dobrą sprawę każdy jest inny bo to chyba radosna twórczość warsztatów naprawczych przerabiających co bardziej zdezelowane egzemplarze czołgów. W tym projekcie jest więc sporo wyobraźni. No chyba że ktoś z Was ma jakieś zdjęcia/plany własne przemyślenia to chętnie skorzystam

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że robisz ten konkretny pojazd, bo zauważ że posiada on tylko koła pełne ;]

Wiem wiem. Dzięki. Nie miałem pełnych kół w dostatecznej liczbie. Była opcja: robić wszystkie "szprychowe" albo "poszaleć". Wybrałem drugą opcję jako ciekawszą

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczony jestem zestawem MW - caly czas myslalem ze to jakis przepak z ACE (dziwno zywiczny)

Zestaw MW jest krótko mówiąc: tragiczny.

Są tam części z kilku jakby zestawów:

1. dół wanny, układ jedny, gąsienice + akcesoria i jarzmo działa z SU-100 (UM? AER?) - w miarę przyzwoite

2. Góra kadłuba - ochydna i przeskalowana

3. Short-run wieży i armaty (MW właściwy) - w zasadzie do poprawy ale od biedy ujdzie. Jak za ponad 40 zł to jest to złodziejstwo w zasadzie.

 

Tu z tego zestawu uzyłem pokrywy włazu kierowcy, koła pełne z DML-a, koła T-55 z ACE, blachy - zbieranina DML + Part. Wszystko co zielone to Revell. Robię z tego co mam. Czysty recycling

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale oszczędny projekcik

Zbieranina kółek wygląda bardzo malowniczo.

Od razu widać, że maszyna swoje przeszła.

 

PS. Poręcze nie są ciut za grube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Poręcze nie są ciut za grube?

Może. Drut 0.5 mm. Nie są jeszcze wklejone więc zrobię cieńsze i zobaczę jak to będzie wyglądać

 

Pozdrawiam

Jak recucling..to może zostały ramki, z ciągutek zrobic .

 

Poważniej, jedna z ładniejszych wersji teta

Typowo, stylowo, ze smakiem i bez przesady haha.

Super bergemunitionszleper ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jeszcze z egipskimi właścicielami.

Tego jeszcze nie wiem. Będzie w sumie kilka pojazdów z tego okresu (egipskich i izraelskich) a czy wylądują na jednej podstawce czy kilku to się zobaczy. Mam już kilka pomysłów ale nic konkretnego ale niczego odpowiednio oryginalnego i ciekawego. Przyjdzie z czasem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.