Skocz do zawartości

[Pacyfik]Sherman M4A2 USMC - Dragon 1/35


tomek14147

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem się ostro do roboty i zakończyłem budowę modelu (przynajmniej tak mi się wydaje). Za radami bigmodel'a poprawiłem osłony przeciwpyłowe, dorobiłem także bolce na gąsienicach na pancerzu. Jak myślicie, mogę już kłaść podkład?

 

DSC00030.JPG

DSC00031.JPG

DSC00032.JPG

DSC00033.JPG

DSC00034.JPG

DSC00035.JPG

DSC00040.JPG

DSC00041.JPG

DSC00043.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schludny modelik się szykuje. Zrób go ładnie bo jak na razie to jest to rodzyneczek w projekcie No chyba, że Tomek szarpnie małego Japończyka.

 

Ja tam bym podkład kładł, ale lepiej poczekaj na opinie ekspertów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronsonek został zapodkładowany i pomalowany. Pierwszy raz zdecydowałem się użyć podkładu w sprayu firmy Games Workshop. Użyłem koloru Chaos black i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Podkładu bez narzędzi ostrych nie da się porysować, samą farbę także. Schnie bardzo szybko, po 15 min można dotykać części a po 1 godzinie można malować. Niestety podkład śmierdzi i troszkę pyli, ale da się wytrzymać. Ogólnie polecam. Sherman został pomalowany farbą Vallejo Dark US Green, a rozjaśnienia to ta sama farba z dodatkiem bieli. Pomalowałem także detale i dałem olejny filtr. Teraz czekam na kalki do Shermana.

Zdjęcia:

 

DSC00017.JPG

DSC00018.JPG

DSC00020.JPG

DSC00021.JPG

DSC00022.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Małe postępy:

Model dostał washa, trochę błota i trochę śmieci na tylną płytę oraz przetarłem gąski metalizerem, bo narazie nie mam innego pomysłu na nie. Błoto na razie robione przy użyciu tylku Beach Sand'a MiG'a, ale planuję dodać jeszcze kilka kolorków, chociaż nie wiem czy ma to sens, bo koniec i tak pójdzie warstwa dosyć intensywnego kurzenia. Tobołki, kanistry i beczki to produkty Tamki. Wg. mnie z nimi Sherman wygląda fajniej i już tak zostaną. W tym modelu nie zdecydowałem się robić biedronki, po próbach na T-34 trochę się do tego zniechęciłem. Kilka zdjęć:

DSC00043.JPG

DSC00044.JPG

DSC00045.JPG

DSC00046.JPG

DSC00047.JPG

DSC00048.JPG

DSC00049.JPG

DSC00050.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pobawiłem się olejami i zrobiłem różnego rodzaju zacieki i ślady po oleju na bocznym i przednim pancerzu. Poprawiłem wash'a i zmieniłem koncepcję dotyczącą wyglądu Shermana i zdecydowałem, że nie zrobię burzy piaskowej na nim. Zająłem się także obiciami. Tak wiem, nie jest to mistrzostwo świata, ale wg. wyglądają lepiej niż te zrobione na T-34. Zastanawiam się, czy nie podmalować ich na jakiś rdzawo-brązowy kolor.

To tyle. Czas na zdjęcia:

DSC00127.JPG

DSC00128.JPG

DSC00129.JPG

DSC00130.JPG

DSC00132.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Usyfiłem dziada W ruch poszły pigementy utrwalane pigment fixererm. Narazie zająłem się tylko górą, bo jakoś nie mam pomysłu na podwozie i wolę sobie poczekać, aż wpadnę na jakiś "genialny" pomysł. Zapasowe gąski także nie ruszane z powodu braku pomysłów.

Tak to teraz wygląda:

DSC00007.JPG

DSC00001.JPG

DSC00003.JPG

DSC00005.JPG

DSC00009.JPG

DSC00012.JPG

DSC00015.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ostatnio dostałem weny twórczej, więc poznęcałem się pigmentami nad biednym Ronsonem, a konkretniej to przykurzyłem dolną połowę tanka, oraz dodałem troszkę suchego, ciemnego błota na podwozie. W sumie wydaje mi się, że model niedługo trafi do galerii.

 

DSC00037.JPG

DSC00038.JPG

DSC00039.JPG

DSC00040.JPG

DSC00042.JPG

DSC00043.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.