Skocz do zawartości

[Pacyfik] TBF-1C Avenger USS Natoma Bay Italeri 1/48


Jarek C

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak ładnie pokrywasz maskolem okienka? Jak ja tak robiłem na He-111 to mi porwane krawędzie wyszły :/

 

Piękne powierzchnie jak zwykle.

 

pozdro!

 

Czy będzie ładnie to się okaże przy zrywaniu , mam nadzieję że się nie postrzępią brzegi , maskol rozrzedziłem zwykła wodą bo mi trochę gęstniał .

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oj Jarku dużo jeszcze wody w Wiśle upłynie i dużo spartaczonych modeli przeminie, zanim osiągnę Twój poziom, na prawdę super Ci idzie

 

I podobnie jak Ostach mam pytanie: jak to zrobiłeś że tak fajnie pokryłeś te okna maskolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za miłe słowa na temat mojej pracy

 

Jarek ja tam żadnych sraczkowatych kulorków nie chciałem!

 

Wyspowiadaj sie gawiedzi jak robiłeś przejścia...

 

Ok sraczkowych nie chcemy , przejścia robiłem przy pomocy masy patafix na zdjęciu poniżej , powinna być do nabycia w każdym większym markecie .Malowałem minimalnym strumieniem prostopadle do powierzchni z odl. ok 5cm .

 

 

 

P5140121.jpg

 

A jakim aero malujesz Jarku?

 

Maluję aerografem Aztec z wymiennymi dyszami ,ogólnie maluje się całkiem fajnie i bezproblemowo , mam taki zestaw jak na zdjęciu :

 

25019-0009-3ww-l.jpg

 

 

Oj Jarku dużo jeszcze wody w Wiśle upłynie i dużo spartaczonych modeli przeminie, zanim osiągnę Twój poziom, na prawdę super Ci idzie

 

I podobnie jak Ostach mam pytanie: jak to zrobiłeś że tak fajnie pokryłeś te okna maskolem

 

 

Nie sądzę żeby tej wody dużo miało upłynąć bo jesteśmy na równym poziomie a maskol jest po prostu rozcieńczony delikatnie wodą i wtedy sam sobie ładnie wypełnia ramkę okienka , nie mniej jednak najlepiej usuwać go zaraz po malowaniu bo jak farba wyschnie to wiadomo może się strzępić.

 

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Przedstawiam dalszy postęp prac nad Avengerem , dodałem kolorek na grzebiecie , nakleiłem kalkomanie bo nie mogłem się już doczekać jak będzie to wyglądać , przyciemniłem też linie podziału i wyloty spalin rozrzedzonym kolorem smoke firmy Tamiya , wyloty spalin jeszcze będę poprawiać , dodam też biały pod statecznikami poziomymi .

 

P5150205.jpg

 

 

P5150207a.jpg

 

P5150207b.jpg

 

P5150212a.jpg

 

P5160003.jpg

 

P5160005.jpg

 

P5160007.jpg

 

P5160017.jpg

 

P5160015.jpg

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie model świetnie sklejony i pomalowany. Ja bym tylko przyczepił się do kalek. Mianowicie widać jak sie świeca i ten maly nadmiar lakieru. Kiedyś gdzieś słyszałem albo czytałem że można kalki wycinać nożyczkami zaraz przy oznaczeniu i wtedy uniknie sie tego nadmiaru. Tak pozatym to świetnie sie ułożyły.

Pozdrawiam i czekam na dalszą relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie model świetnie sklejony i pomalowany. Ja bym tylko przyczepił się do kalek. Mianowicie widać jak sie świeca i ten maly nadmiar lakieru. Kiedyś gdzieś słyszałem albo czytałem że można kalki wycinać nożyczkami zaraz przy oznaczeniu i wtedy uniknie sie tego nadmiaru. Tak pozatym to świetnie sie ułożyły.

Po washu można położyć drugą warstwę sido i nic nie widać.

Poza tym to naprawdę świetna robota. Nic dodać nic ująć. Czekam na efekt końcowy w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz dokładnie jak przyciemniłes te linie podziału?

 

Linie podziału malowałem aerografem farbą akrylową Tamiya X-19 smoke rozrzedzoną z lakierem bezbarwnym tejże firmy , ale można też "przybrudzić " jakiś inny bezbarwny lakier czarnym lub brązowym i taką mieszanką przyciemniać .

 

Przedstawiam dalszy ciąg pracy, dodałem trochę zacieków , okopcenia itp. całość zmatowiłem do efektu półmatu .Kalkomanie Italeri choć dość grube to ich brzegi zniknęły prawie całkiem po sidoluksie . Zdjęcia wrzuciłem trochę chaotycznie bo mi się już pomieszały.

 

P5210060.jpg

 

P5210036.jpg

 

P5210021.jpg

 

 

P5210050.jpg

 

P5210072.jpg

 

P5210102.jpg

 

P5210065.jpg

 

P5210025.jpg

 

Okienko jest jeszcze pokryte maskolem.

 

P5210062.jpg

 

 

P5210053.jpg

 

P5210055.jpg

 

P5210019.jpg

 

P5210079.jpg

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się teraz doszukać - jakiego podkładu używałeś na górę płatowca? Biała to wiem, że bez. Wszystkie kolory to Vallejo? Jeśli był podkład to własnie jaki i czy szlifowałeś na którymś etapie cały model po malowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się teraz doszukać - jakiego podkładu używałeś na górę płatowca? Biała to wiem, że bez. Wszystkie kolory to Vallejo? Jeśli był podkład to własnie jaki i czy szlifowałeś na którymś etapie cały model po malowaniu?

 

Na górnych powierzchniach też nie było podkładu , był preshading czarnego humbrola który częściowo spełniał też rolę podkładu , farby użyte na modelu to biała Valejo Dark Sea Blue 70898 Vallejo i Model Master 1720 E Intermediate Blue , Farba Valejo rozcieńczona denaturatem ma bardzo dobrą przyczepność , fakt że jest po wyschnięciu delikatna trzeba ją utwardzć np. sidoluksem lub innym lakierem bezbarwnym , szlifowałem tylko miejscami tam gdzie były jakieś pyłki delikatnie papierem 2000 .

Bezbarwny pół mat też jest z sidoluksu , tylko rozcieńczonego 1 do 1 z denaturatem i natrysnięty wysokim ciśnieniem.

 

Pozdrawiam jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie sobie zęby o blat powybijałem jak mi szczena opadła na ten widok Piękna robota naprawdę, aż wstyd pokazywać swoje wypociny przy Twoim cudeńku.

 

Napisz proszę jak zrobiłeś te delikatne zacieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górnych powierzchniach też nie było podkładu , był preshading czarnego humbrola który częściowo spełniał też rolę podkładu , farby użyte na modelu to biała Valejo Dark Sea Blue 70898 Vallejo i Model Master 1720 E Intermediate Blue , Farba Valejo rozcieńczona denaturatem ma bardzo dobrą przyczepność , fakt że jest po wyschnięciu delikatna trzeba ją utwardzć np. sidoluksem lub innym lakierem bezbarwnym , szlifowałem tylko miejscami tam gdzie były jakieś pyłki delikatnie papierem 2000 .
Ok, dzięki wielkie. To ja się przeproszę z Vallejo i kupię denaturat.

 

Ten humbrol to taki najzwyklejszy? Jak robiłem Korsarza to w początkowych fazach malowania zrobiłem preshading na goły plastik właśnie humbrolem a potem malowałem Pactrami i plastiku to się w ogóle nie trzymały a na humbrolu dziwnie wychodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się przeproszę z Vallejo i kupię denaturat.

 

Ten humbrol to taki najzwyklejszy? Jak robiłem Korsarza to w początkowych fazach malowania zrobiłem preshading na goły plastik właśnie humbrolem a potem malowałem Pactrami i plastiku to się w ogóle nie trzymały a na humbrolu dziwnie wychodziły.

 

Hubrol nr 85 półmatowy , a jeśli chodzi o rozcieńczanie denaturatem to trzeba bardzo dokładnie wymieszać bo początkowo farba Vallejo zachowuje się dość dziwnie , gęstnieje rozwarstwia się , ja rozcieńczam dość mocno i maluje taką półprzezroczystą mgiełką nakładając kilka warstw.Plastik oczywiście trzeba dokładnie odtłuścić ,ale to na pewno zrobiłeś , najlepiej jeszcze przetrzeć powierzchnię papierkiem wodnym .Nie stosowałem podkładu tylko dlatego żeby nie stracić pod wieloma warstwami delikatnej faktury modelu , ale oczywiście najlepiej akryle malować na podkład .

 

 

Napisz proszę jak zrobiłeś te delikatne zacieki

 

Zacieki malowałem na błyszczącym wyschniętym podkładzie , oleje VanGogh +benzyna ekstrakcyjna , stawiamy delikatn kropeczkę farby olejnej w miejscu w którym chcemy zaciek następnie szybki ruch palcem w kierunku opływu powietrza i już , jak się nie uda za pierwszym razem to można zetrzeć i powtarzać aż do uzyskania zadowalającego rezultatu i oczywiście przydają się też waciki .

 

 

Poydrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe pytanie do kolegów klejących Avenger'a ACA/ITA

Nabyłem Avenger'a z drugiej ręki (częściowo sklejonego) i mam już sklejoną wieżyczkę (trochę niechlujnie i klejoną prawdopodobnie super glue, bo pojawił się dookoła spoiny biały nalot).

I z tym fantem wiąże się moje pytanie. Czy po sklejeniu kadłuba da się wsadzić całą wieżyczkę (przyznam się, że próbowałem i nijak nie chce wejść na swoje miejsce )

 

Jarek C, jak postęp prac nad Avanger'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe pytanie do kolegów klejących Avenger'a ACA/ITA

Nabyłem Avenger'a z drugiej ręki (częściowo sklejonego) i mam już sklejoną wieżyczkę (trochę niechlujnie i klejoną prawdopodobnie super glue, bo pojawił się dookoła spoiny biały nalot).

I z tym fantem wiąże się moje pytanie. Czy po sklejeniu kadłuba da się wsadzić całą wieżyczkę (przyznam się, że próbowałem i nijak nie chce wejść na swoje miejsce )

 

Jarek C, jak postęp prac nad Avanger'em

 

 

 

Klej super glue a także wszelkie ślady jakie zostawia możesz usunąć preparatem Debonder dostępnym wysyłkowo w necie.

 

Co do wieżyczki to oczywiście że da się wsadzić tylko trzeba ją obrócić pod odpowiednim kątem , link poniżej.

 

http://www.accurate-miniatures.com/builds/avenger/avengerturret.shtml

 

A postęp nad modelem ... zerowy do chwili obecnej , może jeszcze dziś coś ruszy weekend i ładna pogoda więc szkoda siedzieć w domu .

 

 

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.