Skocz do zawartości

[Pacyfik] Avenger 1/48 Italeri/Acc. Min.


hanadam

Rekomendowane odpowiedzi

Avengera czas zacząć.

Chociaż przy koledze Metysie to się troszkę wstydzę.

W zasadzie model zacząłem wczoraj koło północy gdy nie miałem warunków do robienia fotki dziewiczego zestawu, ale In-box już był u kolegi więc pokażę stan aktualny - czyli sklejenie 4 cześci w kabinie i pryśnięcie tejże na zielono

9c4987be3e34059bmed.jpg

1225a155dc75b34cmed.jpg

Jak mi się nagle nie odwidzi to malowanie będzie nowozelandzkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Panowie super, we trójkę damy rade, szkoda tylko że nie zaczęliśmy równocześnie, to dopiero byłby ubaw

Mimo to mam nadzieje że będziemy się wspólnie "dopingować" przy budowie, i wspierać poradami.

Kolego z tym wstydem to nie przeginaj, bo głupio będzie jak to ja będę się musiał wstydzić na końcu

Powodzenia w budowie, bo to piękna maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc Hayabusę nie bardzo angażuje się w Avangerka... na razie skleiłem płaty i stateczniki... i troszkę podłubałem w kabinie ... na ile mi oczy i ręce pozwalają (może to bez sensu ale użyłem pasów z kalek)

1d0c8105db5339aamed.jpg

fa69b015deef73b8med.jpg

ed30429b244f0616med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszły te pasy jak na kalkę , czemu białe tarcze przyrządów ? sam właśnie zastanawiam się jak wykonać tablice w moim może powycinam jakieś zegary ze starych kalek.

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno vallejo jak i gunze rozcieńczam wódeczką, faktycznie to gunze jakis połysk ma... ale może i dobrze - lepiej będą kalki leżały. Myślę ze po wszystkim jednak zmatowię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku prawdziwych masek okleiłem szyby taśmą tamiyi

9b7f404a37972745med.jpg

i powycinałem ożebrowanie

a5dd5f3d0f7ac165med.jpg

Ta część owiewki była prosta... zobaczymy jak mi pójdzie z przodem... a o wieżyczce to się aż boję myśleć

Aktualnie model schnie po pryśnięciu sidoluxem. Niestety w jednym miejscu (lewe skrzydło) był jakiś odcisk palca i musiałem zeszlifować do plastiku - psiknę później.

9c0909126be1661emed.jpg

75003970cb2c1e0emed.jpg

26f842ebb0e434famed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaaa...ale ci pięknie ta rama wyszła... gratulki, myślałem, że przy styku z krawędzią zawsze musi się jakieś nieszczęście wydarzyć....hanadam, czy najpierw całość oklejasz taśmą i tniesz po ramach, czy też maski szykujesz a priori, opierając się na rysunkach i planach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tu używać zwrotu "zawsze" - robiłem to pierwszy raz, tak jak widać na dwóch pierwszych fotkach - nakleiłem pasek taśmy i starałem się siąć po żeberkach , które są tu dość wyraźne. Wyszło prawie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombki gotowe

24_wild002.jpg

Kalki też w większości nałożone

24_wild004.jpg24_wild006.jpg

I dopiero robiąc fotki widzę wszystko czego nie zobaczymoje gołe oko.... mam na myśli fakurę powierzchni. Mój model będzie się nadawał do ogladania z daleka tylko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.