Skocz do zawartości

[Pacyfik] P-40N Warhawk - Academy, 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A dziękuję, dziękuję

 

Co do P-40... idzie jak po grudzie, ale idzie. Wczoraj namalowałem na krawędziach natarcia zielone plamy i domęczyłem owiewkę. Przykleiłem koła oraz śmigło, również rurka Pitota i masz anteny też są już na miejscu. Pewnie dziś pokryję wszystko matem akrylowym i podziałam washem. Fotki powinny pojawić się wkrótce :P

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dostał wczoraj kalkami... i chyba będzie go można oglądać tylko z daleka Sharkmouth efektownie się pomarszczył i w kilku miejscach na załamaniach się przerwał. Niektóre kalki mają przesunięcia... Zresztą, sami zobaczcie...

 

DSC03237.jpg

 

DSC03238.jpg

 

DSC03240.jpg

 

DSC03241.jpg

 

DSC03242.jpg

 

DSC03244.jpg

 

Co zostało? Ślady eksploatacji, wash, muszę jeszcze dokleić bombę i środkową część owiewki. Aha, zdecydowałem się zostawić kabinę otwartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmalować mówisz.... szczerze mówiąc już nie mam ochoty dotykać tego modelu

 

Skąd ja to znam W moim modelu po nałożeniu kalek i posoleniu było ładnie, ale następnego dnia kalki powróciły do pierwotnego, płaskiego kształtu. Ileż się nawyzywałem na te kalki, model pięknie pomalowany, chyba jedyny który mi tak ładnie wyszedł, a tu na koniec taka buba. Częściowo dało się to załatwić kolejnym soleniem i wciskaniem kalek wykałaczką, lecz nie wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ileż się nawyzywałem na te kalki, model pięknie pomalowany, chyba jedyny który mi tak ładnie wyszedł, a tu na koniec taka buba.

I to właściwie mogłoby być podsumowaniem każdego mojego modelu... no może oprócz P-47 :P

 

Ale do rzeczy. Coś mnie jednak tknęło i podmalowałem ten nieszczęsny sharkmouth i walnąłem washa na wszystko. A co Przed chwilą zmyłem i uznałem, że wyszedł mi najlepszy wash od czasów... pierwszego washa A poważnie - jestem baaardzo zadowolony z efektu na spodzie Warhawka Kalki chyba coś ta chemia zadziałała, bo nieco się wygładziły. Nie jest to jeszcze to, co powinno być, ale zawsze jakiś mały postęp .

 

Chyba ostatnie zdjęcia warsztatowe:

 

DSC03246.jpg

 

DSC03247.jpg

 

DSC03249.jpg

 

DSC03250.jpg

 

DSC03253.jpg

 

DSC03256.jpg

 

DSC03258.jpg

 

DSC03259.jpg

 

DSC03260.jpg

 

I jak?

 

Teraz będzie olbrzymia prośba do forumowiczów: prosiłbym o jakieś wskazówki odnośnie wykonania okopceń od luf, wydechów itp. oraz odnośnie zacieków ze smaru lub czegoś innego.

Aaaaa, no i obicia. Jak bardzo mógł obić się 'chodnik' P-40? Chodzi mi mniej więcej o natężenie odprysków.

 

Dzięki za dotychczasowe zainteresowanie

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łosiowy

Lepiej by było gdyby kalki weszły w linie to by i na nich był wash, a tak są prawie czyste, no, ale to już nie Twoja wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.