Skocz do zawartości

[Pacyfik] Corsair & Moto-Tug Tamiya 1/48 + podstawka :)


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie kolor wygląda ok...

 

Szary, zdecydowanie szary.

 

3:0 dla szarego

 

Witam.

Proponuje zastąpić balsę jakimś twardszym drewnem. Np Lipą albo Brzozą, bo balsa ma zbyt widoczne słoje, co raczej nie za bardzo w tej skali.

 

No tak, ale po pomalowaniu nie widać. A tych testowych nie, ale pokład wygładziłem papierem ściernym, jest w miarę gładko, ale jeszcze musze drobniejszym.

Także, pozostane przy tej balsie, może nie ideał, ale jak na pierwszy raz nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak na razie samolot leży i czeka.

Ale pokład zrobiony w 30/46 deseczek.

A dziś skończyłem tego traktorka Fotki wstawiłbym wczoraj, lecz w kilku miejscach farba mi zeszła, w ogóle jakaś dziwna, bo powierzchnia jest lekko chropowata (Light Grey Vallejo) . Brudzenie washem Miga, uznałem, że obicia itp. nie są potrzebne, skoro traktor służył tylko na lotniskowcu.

Moto-Tug011.jpg

Moto-Tug013.jpg

Moto-Tug015.jpg

Moto-Tug016.jpg

I czarno-biała "fotka z epoki"

Moto-Tug017.jpg

 

A sam Corsair... łohoho, w wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziś w Martoli odebrałem moje zamówienia do Corsaira:

Moto003.jpg

Nic praktycznie nie zrobiłem, podstawka gotowa prawie (wystarczy domalować gdzie nie gdzie).

A Moto-Tuga, poprawiłem, malując krawędzie ołówkiem, wygląda lepiej, fotki w sumie zrobie, ale to jak coś z resztą modelu się ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj usiadłem do tego i "trochę" zrobiłem. Blaszki potrafią człowieka wymęczyć, jednak efekty (jeśli się udaje zrobić to dobrze) są genialne

 

Części przed walorką:

kokpit001.jpg

kokpit003.jpg

To już w trakcie usuwania zegarów

kokpit002.jpg

 

A tu skończone zegary, pedały i inne. Fakt przesunęła mi się blaszka jedna względem drugiej, lecz na szczęście nie jest to aż tak bardzo widoczne.

kokpit005.jpg

kokpit006.jpg

 

Takie badziewie

kokpit004.jpg

To natomiast nie jest jeszcze skończone brakuje kilku rzeczy po lewej i prawie wszystkiego po prawej.

kokpit010.jpg

kokpit011.jpg

Na powyższym widać taką teczkę, ciężko było to wszystko wygiąć, nie do końca się udało :/

 

Boczek:

kokpit009.jpg

kokpit007.jpg

 

I tu mam pytanie jest ta listwa:

kokpit008.jpg

wg instrukcji edka powinna być ona tak jak jest czyli do wewnątrz wygięta, lecz czy na pewno? Mam i drugą, na drugi bok, ale na w razie co nie przyklejałem. Pomóżcie, bo nie mogę znaleźć zdjęć gdzie to widać, a na modelach znalezionych w necie jest RÓŻNIE.

 

Sporo pracy jeszcze przede mną, przyklejenie, domalowanie i suchy pędzel, a to wszystko takie małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej popularność mojego wątku jest odwrotnie proporcjonalna do postępu prac - dopiero kokpit a ja już prowadzę monolog...

 

Kokpit w zasadzie skończony:

kokpit012.jpg

kokpit015.jpg

kokpit016.jpg

 

Jak na pierwszy raz jestem zadowolony. Myślałem że zdjęcia uwidocznią przetarcia srebrnym, a jest odwrotnie, bo srebrnego nie widać wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć :P

W Martoli kosztowały mnie 19 PLN.

Były pomalowane fabrycznie. Dostępne są też te niepomalowane i z tego co pamiętam są odrobinę tańsze.

 

Dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newsy z frontu. Tym razem tylko słownie.

 

1. Tragedia - kalki tamiyowskie które jak zwykle po raz enty włożyłem do instrukcji przykleiły mi się do niej próbowałem delikatnie to rozdzielić ale straty są w postaci uszkodzonych dwóch gwiazd i takiego białego rombu który miał być na ogonie tego malowania które chciałem zrobić tj. pudełkowej 69. Nie da sie tego naprawić, więc jadę w poniedziałek do modelarskiego po kolki Techmodowskie. Zamiast 69 z USS Franklina będzie 110 z Bunker Hilla

Znalazłem nawet zdjęcie z tym samolotem:

Bunker%20Hill.jpg

 

2. Skleiłem już kadłub i stateczniki, a także zdecydowałem się zrobić zamkniętą kabinę. Nie bijcie, przez szyby w miarę ładnie widać to wnętrze.

 

3. Mam jeszcze pytanie do znawców. Model ma wyglądać jak stojący spokojnie na pokładzie samolot. Nie wiem które położenie jest prawidłowe w tym momencie. Otwarte (A14) czy zamknięte (A13)

1155_2_tam61085_2.jpg

 

Liczę na Waszą pomoc

 

Reszta się nie zmieniła - skrzydła będą złożone.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rąbu

rOMbu wyjątki w naszym polskim języku się zdarzają :P

 

3. Mam jeszcze pytanie do znawców

Ciężko mnie nazwać znawcą, ale zrobiłbym 'schowane'. Czyli A13. Chyba gdy samolot 'odpoczywa', silnik nie musi się chłodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mnie nazwać znawcą, ale zrobiłbym 'schowane'. Czyli A13. Chyba gdy samolot 'odpoczywa', silnik nie musi się chłodzić?

 

Moim zdaniem odwrotnie gdyż właśnie w chwili uruchamiania i bezruchu samolotu silnik potrzebuje najwięcej powietrza. Oto przykłady:

Corsair_FlightDeck_HMSVictorious_operation_BritishPacificFleet1945.jpg

400-Chance_Vought_F4U_Corsair_and_-_are_line.jpg

 

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to zależy, jeżeli samolot nie jest przygotowywany do startu to chyba ma zamknięte. jeżeli chcesz mieć Corsaira który zaraz odleci to otwarte i analogicznie

właśnie moim zdaniem nie, na ziemi zawsze otwarte by pilot nigdy nie zapomniał otworzyć i zagrzać silnika jeszcze przed startem. nie ma powodów by zamykać "skrzela" przepływu powietrza bez względu na to czy jest przygotowywany do startu czy "hangarowany" , oto kolejne zdjęcie:

F4UCorsairs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli robię otwarte Smile

No i dobrze, wyglądają fajniej ;p Może pokusisz się o jakieś małe imitacje siłowniczków pod klapkami? Tylko nie wiem czy ta wersja miała pod każdą siłowniczek czy wszystkie spięte linką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy... żebym ja wiedział jak wyglądają? O.o

 

Wiem na razie jedno: że w realu każda z tych klapek była oddzielnie, a tu w modelu wszystko jest połączone, więc powycinam tak żeby były oddzielone. Trudne zadanie, ale jak mi nie wyjdzie to zawsze mam tą opcje zamkniętych zawsze XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.