Skocz do zawartości

B737-300 Skyline Models 1/144 (Projekt Grupowy Boeing)


letalin

Rekomendowane odpowiedzi

jak patrzę na spasowanie niektórych elementów to już wiem co mieli na myśli niektórzy pisząc, że jest trochę nie bardzo... fajnie, że pokazujesz jak to wygląda w trakcie montażu, będę wiedział czego się spodziewać

 

Jędrek

 

 

Model ma cechy shortruna. Wymaga sporego wysiłku, dobrej szpachlówki i materiałów ściernych. Każda część wycięta z ramek wymaga opracowania skalpelem (szerokie kanały wtryskowe..), papierem ściernym i szpachlą. Przewiduję, że cały następny tydzień minie mi na szpachlowaniu miejsc połączeń. Zalety jednak przeważają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te komory podwozia głównego wyglądają dość dziwnie( chodzi mi o kolor). "Na kiego grzyba" w instrukcji dali kolor brązowy?

 

Sprawa jest do odkręcenia, jeśli masz wyrobiony pogląd jak powinny te wnęki wyglądać. Ja nie mam pojęcia, więc zaufałem instrukcji.

To jest dokladnie to czego chce Revell w instrukcji swojego B737. 5% brązowy Revell 85 + 95% lakier bezbarwny. Moje tlumaczenie zjawiska jest takie:

Normalny szary jest pokryty dodatkową powłoką konserwującą, przeciwkorozyjną.

Co proponuje np. Minicraft w swoich Boeingach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jak się popatrzy na to zdjęcie, to może się okazać że Revell ma rację:

 

Southwest Airlines - Boeing 737-7H4 (N495WN) -- Main Landing Gear Bay

3161380984_063d848a48.jpg

Very new and very clean main landing gear bay of Southwest's newest (at the time) Boeing 737-700 aircraft. (Nowe i bardzo czyste podwozie Boeinga 737-700)

 

Natomiast jaki kolor powinień być dominujący w skali 1:144 to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcie, dzięki. Nie zamierzam jednak odtwarzać tych wszystkich rurek i przewodów. Życie mi jeszcze miłe W Revellu jest jakaś płaskorzeźba tych instalacji i może warto ją lekko pokolorować, w Skyline nie ma nic poza podłożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały postęp: Przytwierdzone skrzydła na mojego patentu przyrządzie montażowym, dla zachowania symetrii:

image11.jpg

 

 

 

 

Spód kadłuba, jeszcze trochę polerki ...

image10.jpg

 

 

Ta szparka jest OK, ale odłupał się kawałeczek skrzydła przy kadłubie...

image8.jpg

 

 

To już zostanie tak jak jest.

image9.jpg

 

Chyba się nie wyrobię do 10 października.

Wczoraj próbowałem malować Alcladem i niestety nie trzyma się surowego plastiku, Będzie akryl Gunze zamiast tego.

 

Model jest zupełnie OK. Nie odradzam

Właśnie zamówiłem B737-400 i kalki LOTu.

http://www.hannants.co.uk/search/?FULL=BD44141&PIC_NO=1

 

Zużyję tylko te do PLL LOT. Reszta będzie do odstąpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie to wygląda, przyrząd montażowy też mi się podoba

Model jest zupełnie OK. Nie odradzam

Właśnie zamówiłem B737-400 i kalki LOTu.

stąd też zamówiłem kolejne te kaleczki już mam - moje wątpliwości budzi WEA góra kadłuba malowana na niebiesko (wstępnie szukając nie znalazłem zdjęcia) ale jak sam piszesz Ciebie tylko LOT interesuje

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alclad wymaga błyszczącego (najlepiej czarnego) akrylu jako podkładu. Inaczej nie działa.

Alclad do swoich metalizerów oferuje dwie błyszczące farbki podkładowe: ALC303 Honey Primer i ALC304 Gloss Black Base. Pierwsza z nich jest przeźroczysta, koloru bardzo jasnego miodu a druga czarna. Są to farbki nitro, tak jak i inne Alclady.

Z farbkami akrylowymi jako podkładami pod Alclady należy być ostrożnym bo mogą wejść w reakcję z samy Alcladem malowanym później (tak mi się raz stało jak stosowałem jako podkład farbkę X-1 Tamiyi)

54AlcladPr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ładny , i strasznie zużyty

A tu w wątku cisza...

 

Ostatnio nie znajduję sił i czasu. Żniwa w moim zawodzie

Na dzisiaj jest trochę postępu: Zamocowane silniki i kilka tych czujników ciśnień na przodzie kadłuba i stateczniku.

Zamaskowane oszklenie. Gdyby się sprężyć, to miałbym w ten weekend szanse prysnąć podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Wiosna...a miało być szybko. Powrót do akcji. W tzw. międzyczasie traciłem siły na inne niedokończone modele.

 

Słabe miejsce zestawu: Światła pozycyjne. To czerwone jest oryginalne. Niestety nie pasuje i nie dawało mi satysfakcji. Odciąłem kawałek końcówki skrzydła i wkleiłem z naddatkiem przezroczysty element. Po spiłowaniu i wypolerowaniu jest jakby lepiej, chociaż do ideału daleko...Przed malowaniem zamaskuję szkiełko do potrzebnej wielkości.

 

DSC08301.JPG

 

DSC08300.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

NARESZCIE Trzymam za słowo. Ostatnimi czasy na forum jest bardzo ubogo z pasażerami.

Jestem bardzo ciekaw efektu

 

Nie wiem jakim cudem ten temat jest w dziale "[L] Warsztat" jak powinien być w dziale "Boeing". Proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła i usterzenie malowane Xtracolor X602, który jest identyczny z X301 czyli Boeing Grey. Mam obie puszki, więc sprawa jest sprawdzona.

IMGP1531.JPG

Corroguard to moja mieszanka. X602 z innym szarym, trochę czarnego i srebrnego-wzorowany na tym co zaproponował producent na swoich kalkomaniach. Nie zdecydowałem się na te kalki, bo takie zwykle nie pasują.

IMGP1532.JPG

 

Światło niestety nie wyszło jak by się chciało, jest efekt soczewki, ale...jak się patrzy gołym okiem, to jest dobrze.

IMGP1534.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed malowaniem zamaskuję szkiełko do potrzebnej wielkości.

Będę ogromnie zobowiązany jeśli zdradzisz sekret i napiszesz czym i jak będziesz maskował to szkiełko.

 

To już tak zostanie. Szkiełko jest znacznie większe., granica jest mniej więcej w miejscu linii podziału. Większość jest zamalowana. Używam zwykłej żółtej taśmy Tamiyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... tak dawno nie zmieniało się nic w tym temacie, że nawet o nim zapomniałem Z niecierpliwością czekam na Twoje dalsze relacje i zdjęcia, gdyż sam 2 tyg temu rozpocząłem taśmowe składanie 3x b737-300/400/500 skyline w malowaniu LOTu Na razie jestem na etapie po sklejeniu połówek kadłuba, przymierzania skrzydeł i szlifowania wszystkiego.

 

3x73.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.