Skocz do zawartości

F-22 Raptor Italeri 1/48 + Eduard


Maletak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W ramach odpoczynku od tego cywilniaka viewtopic.php?t=16962 postanowiłem równolegle poprowadzić relację z budowy tego pięknego samolotu.

 

IMG_1775.jpg

 

 

Wszystko w pudle:

IMG_1774.jpg

 

Instrukcja:

IMG_1768.jpg

IMG_1769.jpg

IMG_1770.jpg

IMG_1771.jpg

IMG_1772.jpg

IMG_1773.jpg

 

Ramki:

IMG_1756.jpg

IMG_1757.jpg

IMG_1758.jpg

IMG_1760.jpg

IMG_1765.jpg

 

Kalkomania:

IMG_1762.jpg

 

Kilka fotek szczegółów z perspektywy:

IMG_1776.jpg

IMG_1777.jpg

IMG_1778.jpg

IMG_1779.jpg

IMG_1780.jpg

IMG_1781.jpg

IMG_1782.jpg

 

Blachy Eduarda i instrukcja do nich:

 

IMG_1764.jpg

IMG_1766.jpg

IMG_1767.jpg

 

Model został kupiony na Allegro razem z blachami. Niestety okazało się, że miał kilka wyłamanych części:

IMG_1761.jpg

 

Mam nadzieję, że mimo tych odłamanych części mogę startować w konkursie? Jeżeli ktoś uważa, że nie to proszę napisać i przenieść temat do lotniczego, warsztatowego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo Raptor:) Chyba jeden z najładniejszych współczesnych myśliwców Będziesz go ciął (troszkę:)) i upodabniał do oryginału czy zbudujesz prosto z pudła? Bo italeri nie popisało się jeśli chodzi o jego kształt (zwłaszcza z boku).Tak czy inaczej kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeden z najładniejszych współczesnych myśliwców Smile

 

Wg jeden z dwóch najładniejszych (razem z Gripenem)

 

Malowanko które? Ja bym wybrał to "Spirit of America

 

Mam nadzieję, że mimo tych odłamanych części mogę startować w konkursie?

 

Myślę, że to nie jest problem bo przecież to jeszcze nie jest model rozpoczęty

 

Kibicuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot jest piękny ale będziesz miał sporo pracy przy nim. Sam popełniłem ten model i mam niemiłe wspomnienia co do spasowania i jakości części. A te kalki to masakra wy wykonaniu Italerki... życzę powodzenia i zasiadam na widowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

oj kolego widze dobry projekt a dzieki temu ze pokazaleś co w pudle też go zamawiam ;) bo zastanawiałem sie nad f22 i f15 bo to bedzie moj pierwszy projekt z blaszką sądzisz ze poradze sobie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że sobie poradzisz:) Miałem ten egzemplarz i jakoś nie miałem z nim problemu. Założysz u nas Warsztat i w razie, problemów, pytań chętnie Ci tu ludzie pomogą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

 

Trochę zaniedbałem modelarstwo i nie było mnie tu przez długi czas ale sesja i życie studenckie dają znać o sobie. Teraz sesja się skończyła i mogę wziąć się do roboty. Postanowiłem, że Raptor będzie najlepszą opcją powrotu . Żeby nie rzucić się na głęboką wodę, zacząłem od składania drobiazgów i pomyślałem, że dorobię też co nieco od siebie.

 

Na początek w oryginale wygląda to tak:

 

f-22a_raptor_23_of_81.jpg

f-22a_raptor_25_of_81.jpg

f-22a_raptor_26_of_81.jpg

f-22a_raptor_47_of_81.jpg

 

Kochane Italeri natomiast widzi to w prostszy sposób ;):

 

DSC00862.jpg

DSC00863.jpg

 

Mój punkt widzenia sprowadził się do pocięcia jakiejś karty telefonicznej, wywiercenia wiertłem otworków i doklejenia pasków do osłony owiewki:

 

DSC00864.jpg

 

Następnie rozciągnąłem sobie kawałek ramki z modelu nad gazówką i powstał taki oto pręcik, który ma wg mnie imitować uszczelkę (ten biały pasek pod dziurowaną listwą):

 

DSC00866.jpg

 

Potem dwa druciki i gotowe:

 

DSC00867.jpg

DSC00868.jpg

 

Na silniki rakietowe do odrzucania owiewki nie starczyło mi sił ale postaram się dorobić je jutro (znaczy dzisiaj).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem w końcu silniki rakietowe do odrzucania owiewki. Nie jestem zadowolony z efektu ale tak już pozostanie. Zacząłem też zabawę w kokpicie. Strasznie ciężko maluje się i przykleja te wszystkie drobniutkie elementy oraz blaszki. Ciągle muszę nad tym popracować bo nie radzę sobie za dobrze z takimi szczegółami. Zdjęcia:

 

DSC00880.jpg

DSC00878.jpg

DSC00881.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie idzie. Jedna uwaga dotycząca fotela. W fotelach ACES II anteny boi radiowej przed wystrzeleniem są złożone wzdłuż boków fotela (co widać nawet na ostatnim zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu). Dopiero po wystrzeleniu się rozkładają (chodzi o te "czułki" przy wezgłowiu/zasobiku spodochronu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po wystrzeleniu się rozkładają

 

Rozumiem, że chodzi o wystrzelenie za pomocą katapulty? Czyli w normalnym locie bojowym cały czas są złożone wzdłuż fotela? Aż wstyd się przyznać ale przez chwilę myślałem, że są to małe lampki, które pilot włącza żeby zobaczyć, np. mapę

 

Dziś malutko, wkleiłem tylko kilka blaszek i zajmuję się dyszami wylotowymi:

 

DSC00886.jpg

DSC00888.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały up. Walczę z dyszami, niedługo postaram się połączyć połówki kadłuba i biorę się za szpachlę i szlifowanie. Zastanawiam się też czy robić pylony podskrzydłowe. Muszę teraz wiedzieć żeby przed sklejeniem połówek móc wywiercić otwory pod nie. Boję się tylko, że przez te pylony Raptor straci trochę na swojej pięknej sylwetce. Jeszcze się zastanowię.

 

DSC00890.jpg

DSC00891.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.