Skocz do zawartości

Iracki T-55A-Tamiya 1/35


Ł.Sosnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po kilkutygodniowych zmaganiach(WARSZTAT KLIK) model nareszcie mogę uznać za skończony. Jest to w sumie mój kolejny kamień milowy w modelarstwie- pierwszy raz dorabiałem coś więcej niż tylko kabelki i uchwyty, pierwszy raz użyłem friuli, i jeszcze kilku innych materiałów i technik. Dziękuję wszystkim którzy zaglądali do wątku, dopingowali mnie i pomagali w wykonaniu tej repliki. Zapraszam do komentowania

1-1.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

2-1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż model jaki jest widać. Dla taki jak powinien być czyli z obiciami ale nie za dużo, z przykurzeniem ale nie za dużo. Mam takiego samego jeszcze w pudełku ze wszelkimi dodatkami czyli żywice CMK, lufa RB Model i Friule. Nie długo planuje się za niego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Nie moja branża ale powiem że modelik PRIMA SORT - robi naprawdę fajne wrażenie

 

Jedną rzecz, jeśli mogę zasugerować, bym proponował zmienić a właściwie ulepszyć... Mianowicie warto by zakurzyć kartony - wyglądają jakoś tak nienaturalnie w stosunku do stonowanego i sfiltrowanego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja będę głosem opozycji, koledzy już wystarczająco podwyższyli twoje mniemanie o sobie, to z punktu widzenia mojego stylu:

 

1. Odpryski kształt i rozłożenie nawet fajne, ale takie trochę monokolorystyczne, brak jakiś rdzawych akcentów czy coś, delikatnych zacieków, wiem że tam pustynia ale model ciekawiej wygląda.

 

2. Mało zapiaszczony. Powinno trochę nawiać piasku w zakamarki pancerza.

 

3. Mogłeś troszkę bardziej wypolerować gąsienice na narażonych powierzchniach.

 

Pochwałę to (może) dostaniesz ode mnie jak przyniesiesz go na spotkanie, bo coś ostatnio się alienujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, ale się komentarzy nazbierało Dziękuję Wszystkim

Po kolei:

93mati Masz rację. A cóż to za zakup jeśli można wiedzieć?

 

Mirek66 Tak, wiem, fotki mi kiepsko wychodzą, będę musiał jakiś statywik kupić..

 

imek46 Będziesz relacjonował budowę swojej 55 na Forum?

 

Observer Obicia robiłem za pomocą gąbki i mieszanki farb olejnych.

 

Marcin Rogoza Tak, też o tym myślełem, model będzie jeszcze trochę zmieniony (dodatkowy bagaż i wizjery)

 

Tomek Mroczkowski A rośnie, rośnie. Mam nadzieję zrobić jeszcze kilka(naście) irackich pojazdów.

 

stroju Ja ci dam głos opozycji

 

1. Odpryski kształt i rozłożenie nawet fajne, ale takie trochę monokolorystyczne, brak jakiś rdzawych akcentów czy coś, delikatnych zacieków, wiem że tam pustynia ale model ciekawiej wygląda.

 

Wiem, wiem, ale nie miałem akurat żadnej rdzawej farby. Poza tym tak też mi się podoba

 

2. Mało zapiaszczony. Powinno trochę nawiać piasku w zakamarki pancerza.

Pisaek, pigment mógłby zakryć washa, i sprawiłby że pojazd zlałby się w jedną kupę. Poza tym na modelu w takich kolorach i tak jest słabo widoczny.

 

3. Mogłeś troszkę bardziej wypolerować gąsienice na narażonych powierzchniach

 

Popieram, wcielę w życie następnym razem

 

Pochwałę to (może) dostaniesz ode mnie jak przyniesiesz go na spotkanie, bo coś ostatnio się alienujesz

 

Aj tam od razu alienujesz. Mówiłem że nie mogę przyjść na zebranie Pancelotu. Na wystawę też nie mogłem, domestosowałem gąski od teciaka

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju, Ja ci dam głos opozycji

Od samych pochwał lepszy się nie zrobisz, więc ktoś musi wytykać. Czekam na następny twój model aby wgnieść go w ziemię krytyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju, Ja ci dam głos opozycji

Od samych pochwał lepszy się nie zrobisz, więc ktoś musi wytykać. Czekam na następny twój model aby wgnieść go w ziemię krytyką.

 

Wiem, w to nie wątpię A dlaczego u Ciebie taki zastój w warsztacie? Bierz się za BTR-a

 

93mati Czekam na warsztat z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju, Ja ci dam głos opozycji

Od samych pochwał lepszy się nie zrobisz, więc ktoś musi wytykać. Czekam na następny twój model aby wgnieść go w ziemię krytyką.

 

Wiem, w to nie wątpię A dlaczego u Ciebie taki zastój w warsztacie? Bierz się za BTR-a

 

Postanowiłem się zachowywać jak typowy Polak, wszystkich w okół krytykuję a sam nic nie robię , a tak na prawdę to tego Strykera męczę po kryjomu, jak byś bywał na spotkaniach to zastojem byś tego nie nazwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, fotki mi kiepsko wychodzą, będę musiał jakiś statywik kupić..

 

A co ty chcesz , zdjęcia bakteriom robić? Robisz według nie dobre foty.

Jednocześnie przekonałeś mnie do zrobienia jakiegoś irackiego teciaka

 

A myślałem ,że nigdy do tego nie dojdzie

 

Dobrze ,że dołożyłeś do niego Friule, model o wiele lepiej się prezentuje, nie ma tego przeskoku pomiędzy tymi plastikami czy tam gumiakami ,a malowaniem pancerza, które tobie wyszło znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że nie mogę przyjść na zebranie Pancelotu. Na wystawę też nie mogłem...

 

Jasne jasne. Po prostu ci sie nie chciało z ciepłego domku wyłazić leniu jeden

 

A modelik oczywiście zacny. Ja bym go osobiście trochę bardzie zabrudziła ale dziękuje ci, że oszczędzasz moje pigmenty.

 

I jeszcze co z podstawką? Miała być Nigdy się za żadną zabrać nie możesz.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, fotki mi kiepsko wychodzą, będę musiał jakiś statywik kupić..

 

A co ty chcesz , zdjęcia bakteriom robić? Robisz według nie dobre foty.

Jednocześnie przekonałeś mnie do zrobienia jakiegoś irackiego teciaka

 

A myślałem ,że nigdy do tego nie dojdzie

 

Dobrze ,że dołożyłeś do niego Friule, model o wiele lepiej się prezentuje, nie ma tego przeskoku pomiędzy tymi plastikami czy tam gumiakami ,a malowaniem pancerza, które tobie wyszło znakomicie.

 

Dzięki. Może i foty nie są najgorsze, ale mogą być lepsze. Co do teciaka- może T-62 z dywizji Sal-Ah Din?

 

Mówiłem że nie mogę przyjść na zebranie Pancelotu. Na wystawę też nie mogłem...

 

Jasne jasne. Po prostu ci sie nie chciało z ciepłego domku wyłazić leniu jeden

 

A modelik oczywiście zacny. Ja bym go osobiście trochę bardzie zabrudziła ale dziękuje ci, że oszczędzasz moje pigmenty.

 

I jeszcze co z podstawką? Miała być Nigdy się za żadną zabrać nie możesz.

 

Pzdr.

 

Przynajmniej skończyłem teciaka, żebyś mógł sobie ponarzekać.

Co do podstawki-kiedyś się zrobi A w ogóle to nie wysuwaj takich poważnych oskarżeń bo zaraz sie do Ciebie przejdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzieki Koledzy

Ten teciak nie przedstawia żadnego konkretnego pojazdu. Wzorowałem się na kilkudziesięciu zdjęciach, i zauważyłem, że nie wszystkie irackie czołgi miały jakieś oznaczenia jednostki z której pochodzą, a jedynie flagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.