Skocz do zawartości

[HUMVEE] H1 Off-road monster 1:35


lexxer_monster_machine

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało mi się nie tyle zacząć co skończyć jakiś model.

Gdy w Rybniku jeszcze leżał śnieg kupiłem po okazyjnej cenie młotka z Italerki, z założenia miał to być model do odchamienia się

Jako że jestem zwolennikiem off-road'u nie było nawet mowy by robić go w wersji militarnej, poza tym takich w sieci nie brakuje.

Model na dobra sprawę można potraktować jako weekendowy jeśli robi się go prosto z pudła.

Co do scenki, przyjąłem że wszystko rozgrywa się późna jesienią gdzieś w wąwozie lessowym nieopodal strumyka, który został sforsowany przez dzielną ekipę.

 

f02ef881e0938759m.jpg 2f707301ad287f02m.jpg dc2f6aaec8b25d76m.jpg 1dbaeb4071a1189bm.jpg 3375581e202df90dm.jpg a672e9c3187f1b27m.jpg cb8b1a4ffe58dd50m.jpg 34b489a0b3e7cd91m.jpg 471806219be299e3m.jpg ae30dba23d909647m.jpg

 

Podstawka na dobrą sprawę jest pierwsza jaką zrobiłem, więc mam świadomość, że mogło być lepiej.

 

Docelowo dodane zostaną metalowe szekle, liny oraz antena CB, ale to przy okazji zakupów, na razie musi starczyć.

 

I to by było na tyle, następny będzie Land Rover

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pomysł jak i wykonanie całkiem niezłe. Jednak mam kilka ale:

1) Szkoda że nie zrobiłeś tego modelu w ramach projektu grupowego humvee, jest on otwarty również dla pojazdów cywilnych i s.f.,

2) już bardziej merytorycznie, chyba zapomniałeś domalować światła i odblaski. Z przodu, oprócz tych bezpośrednio przy osłonie chłodnicy, wszystkie powinny być pomarańczowe (te na bokach maski też), a z tyłu czerwone,

3) przednie światła trochę za słabo "wcisnąłeś" i model ma troszkę wytrzeszcz,

4) Brud brudem, ale dlaczego szyby boczne są zielone? Na przednich szybach mogłeś się pokusić o zamaskowanie tego obszaru szyb gdzie machają wycieraczki (gumki wycieraczek raczej są czarne),

5) Cywilne hummery mają zwykle montowane dodatkowe światła z tylu (przeciwmgielne/stopu) no i mają jakiekolwiek tablice rejestracyjne tak jak np. tutaj:

18.jpg

6) Bardzo fajnie, ze dorobiłeś wysoki chwyt powietrza, ale nie ukrywajmy jest troszkę fikcyjny (albo przynajmniej nie widziałem takiego zdjęcia). Raczej jest to prosta rura, która do górnej części ramy okna jest mocowana... nazwijmy to wysięgnikiem. tak jak np. tutaj:

16.jpg

7) tak właściwie to jaki jest kolor bazowy tego modelu( nie mówię o plandece)? Niby to zielone, ale przebija jakiś szary czy srebrny...

 

To chyba tyle z tego co mi się w oczy rzuciło. No ale żeby nie było, że tylko krytyka, to powiem jeszcze raz, że sam pomysł i ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Fajnie też, że zrobiłeś nowy bieżnik na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano niedoróbek jest wiele i mam ich świadomość, z tymi światłami faktycznie zapomniało mi się i połapałem się za późno, jak już wszystko było zabłocone, w merytoryczne aspekty nie ingerowałem, miał to być model popełniony dla zabawy i by w miarę przyjemnie się na całość patrzyło, a i żeby odpocząć od blaszek, dokumentacji i innych poważniejszych spraw poza tym to nie moja dziedzina, z kominem wzorowałem się na tym co znam z LR'ów. Blacha pierwotnie była srebrna z głębokim połyskiem ( tylko taki spray na zbyciu w danej chwili miałem), niestety nie za fajnie zgrywał się on z plandekami, że off-road jest bogaty w błoto . . . wyszło jak wyszło, te szyby chyba da się jeszcze poprawić co uczynię

Do projektu nie przystąpiłem gdyż za bardzo nie czułem się na silach w tej myśli technicznej.

 

Dobra dalej tłumaczyć się nie będę, jak poprawie wstawię jakieś zdjęcie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje założenie się udało: na model patrzy się przyjemnie. No i dobrze rozumiem jak to jest odpocząć od zdjęć i blach.

 

Srebrny z połyskiem.... Można i tak. Plandekę można by wtedy zrobić białą/kremową lub czarną - tak jak w różnych kabrioletach.

 

Że błoto przy off-roadzie to jasna sprawa i całkiem dobrze wygląda.

 

A co do projektu grupowego, to tym bardziej dobre miejsce jeśli to nie Twoja dziedzina. Raczej pomagamy sobie wzajemnie i zwracamy uwagę na różne detale (choćby światła), ale nikt nie wymaga od każdego encyklopedycznej wiedzy nt hummerów. Modeli "z pudła" też jest dużo, a sugerowane poprawki bywają łatwe do poprawienia bez dużych ingerencji.

Gdybyś zdecydował się jeszcze poprawiać ten model, to zapraszam do założenia wątku warsztatowego (modele zaczęte też przyjmujemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem tak zrobiłem

Skleciłem sobie antenę i linę (czeka na malowanie i szekle), pokolorowałem światła no i oczyściłem trochę szyby.

Co do koloru to na na dobrą sprawę nie jest on zielony a jedynie mój aparat przekłamuje kolory i w połączeniu z khaki zlewa wszystko

 

41dd2cd67fc827de.jpg

2bd17d9c25bc2497.jpg

 

Na koniec prośba do Mod'a, jeśli nie byłby to wielki problem proszę o przeniesienie tego tematu do Projektu HUMVEE i dodanie tez takiej adnotacji w temacie.

Cóż, lepiej późno jak wcale

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie przywitamy nowego uczestnika w projekcie Podobno rozmawiałeś już z kolegą Qdłatym, ja na wszelki wypadek wspomnę tylko o zasadach, jakie przyjęliśmy w projekcie Humvee. Umówiliśmy się, że "zaliczamy" model na zasadzie kompletu - warsztat (choćby śladowy) + galeria. Dlatego ten post najlepiej potraktujmy jako warsztatowy - dorabiasz i zmieniasz tu kilka rzeczy, więc spokojnie może to być warsztat (ciekawy patent na antenę ). Jak skończysz poprawki, zrobisz nowy post z galerią i będzie gitara Czekajmy teraz na przeniesienie tematu przez reggy'ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wymieniłbym wlot powietrza. Ten LRowy jakoś tu nie pasuje, oczywiście jeśli to możliwe.

Skoro to cywil (a raczej ucywilniony wojak), Dodaj mu może choć prowizoryczne tablice rejestracyjne i te dodatkowe światła jak na zdjęciach które wstawiłem.

Ewentualnie dla urozmaicenia koloru pomaluj takie elementy jak szekle na pace, klamki drzwi... chyba gumki wycieraczek nie są czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję posłusznie, że komin, wycieraczki, lusterko i klamki poprawione. Tablica założona ( tylko z tyłu ), reflektory na swoim miejscu ( z tyłu nic nie dawałem, gdyby miał tak nisko lampy to po pierwszej przeprawie przez głębszy rów by już ich nie miał ), dla dodania smaczku dodałem kalkę, kt. została mi jeszcze z LR'a. Teraz całość czekać będzie na poprawki malarskie i ponowny ( tym razem delikatny) brudzing.

fbc2c76c4a4e692em.jpg 850239c081b082acm.jpg e99a16230e8b71afm.jpg da96c77cfa44ade0m.jpg

 

 

Lepiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.