Skocz do zawartości

[HUMVEE] M998 I.E.D. GUN TRUCK


Peter 1410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zabieram się za następny model Academy gun trucka (jest ich już sporo w naszym projekcie )

th_3-1.jpg

Zostało mi sporo klamotów z obu zestawów,które postaram się wykorzystać.Folią aluminiową okleiłem dach i siedziska foteli ( na dachu i fotelach udało mi się zrobić nawet fajne zagniecenia,troszkę lepiej to wygląda)

th_2-1.jpg

Pozbyłem się klocka pod radiostację (spróbuję dorobić jakąś elegancką półkę,teraz w każdym budowanym modelu Academy będę usuwał ten klocek )

th_1-1.jpg

Do malowania nadwozia użyję Pactry A25 Armor Sand ( kusi mnie zrobić maskę trójbarwną,taką jaka jest na pudełku)

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło oklejanie folią, ale na fotelu pasażera przesadziłeś - okleiłeś też kawałek metalowej w oryginale podstawy.

O elementach z zestawów dodatków już Ci wspominałem - reprezentują starszy typ plecaków (ALICE, powinien być MOLLE). Kanistry mógłbyś kupić z Armorscale - zestaw niedrogi, a bardzo porządny, no i będzie pasował do epoki.

 

 

Jeszcze jedna sprawa.

 

Tutaj masz jeden ze sposobów mocowania płyt bocznych do ławek:

th_04-10.jpg

 

Ale śruby odlane w modelu na zewnętrznych stronach tych płyt pasują do takiego sposobu mocowania:

th_13-2.jpg th_20-1.jpg

Czyli obejmy mocujące płyty do pionowych elementów oprać. Spróbuj dorobić takie mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba fotel już poprawiony Co do plecaków rozmawialiśmy już o tym (te z zestawu odpadają nie ten okres,plecaki zatrzymam do humvee zwiadowczego,powinny pasować)Coś muszę wrzucić na pakę (jakieś klamoty się znajdą) Zamierzam wydrukować mapę i spróbuję zrobić karton.Jeśli zrobiłbym maskę w trójbarwne kamo to jakiego koloru zrobić felgi? (na ilustracji na pudełku wyglądają mi na zielone)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego koloru zrobić felgi?

Czarne albo piaskowe. Nie zielone.

 

Plecaki - kup koniecznie ten mały zestaw Legenda, o którym Ci pisałem - będziesz miał do kilku modeli. Takie Humvee przede wszystkim woziły żołnierzy, a Ci bez plecaków się nie ruszali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Legenda będę musiał musowo zakupić (wykorzystam go w następnych humvee) Model dużo zyska z plecakami z tego zestawu.

No i to jest bardzo dobra decyzja

 

Pomyśl też o tym zestawie kanistrów Armorscale. Też wykorzystasz go do kilku modeli (masz tam 6 kanistrów na wodę + 6 na paliwo, nowego typu. W zestawie dodatków Tamiyi masz 2 prawidłowe kanistry na wodę, te 2 na paliwo są starego typu), a w tym modelu możesz zrobić kosz na tylnej klapie, zasłaniając niepotrzebny napis "AM General":

19-1.jpg

 

Co to za zestaw osiągalny w PL

W jadarze, kosztuje chyba 37,40 + przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - tam też są. Jakość o niebo gorsza od tych Tamiyi, ale jakbyś wsadził w kosz italerowskie w środek, a tamiyowskie na zewnątrz, to by to źle nie wyglądało. Zestaw Armorscale kosztuje jednak stosunkowo niedużo. Oczywiście jeżeli kupisz zestaw plecaków, to już to jest jakiś wydatek, więc gdyby doszedł jeszcze jeden, suma rośnie. Dlatego możesz pozostać przy kupnie plecaków, a kanistry wykorzystać te co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prace nad humvee trwają mam dwa pytania:

1) Jakiego koloru ma być radiostacja? (academy w instrukcji podaje,że przedni panel ma być czarny a obudowa olive drab,mnie po analizie zdjęć wydaje się,że jest koloru zielonego)

2)Jakiego koloru zrobić wnętrze? (nadwozie będzie koloru piaskowego)

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jakiego koloru ma być radiostacja?

Całość olive drab:

01-12.jpg

2)Jakiego koloru zrobić wnętrze? (nadwozie będzie koloru piaskowego)

Ja bym zrobił wnętrze też piaskowe. Mam 2 zdjęcia takich Humvee w piaskowym malowaniu i wnętrze jest w takim właśnie kolorze:

th_02-17.jpg th_08-8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Prace nad humvee trwają.Wczoraj dotarł do mnie zestaw tobołków do Strykera.Bardzo fajny zestaw,zawiera bardzo dużo elementów(plecaki,karimaty,kanistry)Polecam go (można nieżle obładować humvee )Dzięki Kuba za link do aukcji Koszt zestawu 39 zł.

1-4.jpg

3-3.jpg

plecaki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawik bardzo ciekawy. Zazdroszczę wam, że macie tyle dupereli do obładowania, kupienia, gdyż większość z nich niestety nie nadaje się do polskich Humvee, bynajmniej zielonych. To teraz czekam, ale na zdjęcia modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Prace nad humvee trwają,dziś ukończyłem podwozie(zbiornik paliwa jest pożółkły,niestety fotki robione na szybko tego nie oddają)Całe podwozie będzie ładnie przykurzone (pojazd używany na pustyni musi być brudny,teraz się nie wymigam,muszą być jakieś ślady eksploatacji pojazdu) No i wreszcie muszę zrobić suchy pędzel

th_P1060484.jpg

th_P1060486.jpg

No i zakupiłem pierwsze blaszki 0,99zł,odbiór osobisty w osiedlowym spożywczaku (będę chciał zrobić półkę pod radiostację,w pierwszym moim zamierzeniu miała być z karty telefonicznej,ale puszkowe blaszki będą chyba lepszym materiałem)Spróbuję może się uda.

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.