Skocz do zawartości

Samson Sa-2 Tiltrotor, Avatar scratch 1:48


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po paru miesiącach walki wreszcie skończyłem model. Muszę przyznać, że bardzo mnie zmęczyła budowa. Jak narazie mam dość wszelkiego skraczu oprócz niezbędnych przeróbek w gotowych modelach.

 

Model powstał praktycznie w całości od podstaw. Jedynie środkowa część kadłuba z przedziałem transportowym pochodzi z MH-60 Pave Hawk Italeri. Jakby ktoś nie widział warsztatu to chyba trudno odgadnąć, że to ten śmigłowiec stał się bazą.

Tutaj jest warsztat: viewtopic.php?t=19422

 

Nie jest to idealnie kopia filmowego Samsona a bardzo zbliżony pojazd. Wiadomo, problemem jest znalezienie odpowiedniej bazy i brak jakiejkolwiek dokumentacji, nawet zdjęciowej

Filmik o oryginale: http://www.youtube.com/watch?v=XLvh7mmhBWI&feature=related

Znalazłem ten filmik dopiero dzisiaj

 

A tu moje wypociny:

DSC02624.jpg

DSC02625.jpg

DSC02626.jpg

DSC02627.jpg

DSC02633.jpg

DSC02634.jpg

DSC02635.jpg

DSC02636.jpg

DSC02638.jpg

DSC02639.jpg

DSC02640.jpg

DSC02641.jpg

DSC02642.jpg

DSC02643.jpg

DSC02644.jpg

DSC02645.jpg

DSC02646.jpg

 

dzięki wszystkim oglądającym i wypowiadającym się w warsztacie.

Poprawiłem suchy pędzel, chyba jest już lepiej, nie rzuca się tak w oczy jak wcześniej. I jak widać dorobiłem wyrzutnie rakiet.

A teraz bijcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się warsztatowi od samego początku i naprawdę dużo pracy włożyłeś w to cudeńko Wyszedł świetnie doskonale odwzorowuje klimat filmu; fajnie, że nie odpuściłeś uzbrojenia

Kiedy loty próbne jak co już się zapisuje

Kawał dobrej roboty gratulacje się należą

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewaj się telefonu z usa army .

Albo RDA, czyli tej firmy co eksploatowała złoża na Pandorze

 

Dzięki za komentarze.

Podstawka? Hmm tu mnie zaintrygowałeś, żeby jakieś paprotki i resztę roślinek dżunglowych zrobić Pomyślimy, pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby jakieś paprotki i resztę roślinek dżunglowych zrobić Pomyślimy, pomyślimy.

 

Ciekawiej by było wepchać pilota do środka i zrobić go w zawisie (na przeźroczystym pręciku) nad podstawką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby jakieś paprotki i resztę roślinek dżunglowych zrobić Pomyślimy, pomyślimy.

 

Ciekawiej by było wepchać pilota do środka i zrobić go w zawisie (na przeźroczystym pręciku) nad podstawką

 

To lepiej, kontener jako podstawke, a liny transportowe jako element "zawieszenia", wtedy bedzie jeszcze naturalniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialny model . Zwłaszcza podoba mi się kabina i wirniki. A malowanie nie jest tragiczne -moim zdaniem wygląda znacznie lepiej niż gdybyś zostawił go bez żadnych śladów eksploatacji. Pomysł z podwieszonym kontenerem jest świetny, ale wydaje mi się że trzeba by rozwalić kabinę żeby wsadzić pilota do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak na razie mam dość wszelkiego skraczu oprócz niezbędnych przeróbek w gotowych modelach....

 

He he heeee....

Już jesteś zarażony, a na to nie ma lekarstwa.

Skracz może i jest trudny i pracochłonny, ale daje niepowtarzalną szansę zbudowania tego CO CHCESZ zbudować, bez względu na to, co można kupić w sklepie...

Za pół roku... może za rok ... spróbujesz znowu.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja nie mówię, że już nigdy nic od podstaw nie zbuduję. Po prostu na najbliższy czas mam dosyć. Ale jak to mówią nigdy nie mów nigdy. Jak coś się spodoba to nie ręczę za siebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

superancki ten pojazd !!!

wczoraj obejrzałem "Avatar" (wiem trochę późno) i super film, tyle powiem a model jest ,powtórzę się superancki

świetny był by do tego jeszcze Toruk Macto

kawał za je bia szczej roboty

 

zobaczcie co znalazłem

http://www.yenioyuncaklar.com/haber/2010/01/avatar-oyuncaklari-leonopteryxtoruk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Tak, jak już raz się spróbuje coś zrobić od podstaw, to się przestać nie można. Dzisiaj jak czegoś nie przerobię w modelu to chory jestem, a i tak ciągle obiecuję sobie, że to już ostatni raz. Brawo za dobrnięcie do końca. Model się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub soczek za kawal dobrej roboty. Osobiście bardzo mi się podobały pojazdy z AVATARA więc ucieszył mnie twój warsztat no i galeria.

Oglądając ten

filmik na YT wydaje mi się że kolor pojazdu trochę nie trafiony. Może to kwestia oświetlenia.

Poza drobnym mankamentem kolorystycznym chylę czoła za odwagę i pracowitość

 

Może jak odpoczniesz i ochłoniesz zrobisz tego transportowca(prom kosmiczny) z Avatara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak odpoczniesz i ochłoniesz zrobisz tego transportowca(prom kosmiczny) z Avatara.

A pewnie, że myślałem też nad zrobieniem TAV-16 (to ten prom) ale nie ma za bardzo z czego brać ładowni. Ewentualnie by pasowała od C-17 z Revella 1:144 ale trzeba by dokładniej się przyjrzeć i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.